Geri Dön
EkonomiSon gelişmeler neler? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?

Son gelişmeler neler? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?

Kısa çalışma ödeneği mart ayı sonunda son buluyor. Milyonlarca çalışan KÇÖ'nün yeniden uzatılıp uzayılmayacağını merak ediyor. Bu nedenle "Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?" sorusu yoğun şekilde yöneltiliyor.

Son gelişmeler neler? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin mart ayı sonunda biteceğini ücretsiz izne gönderme hakkı 17 Mayıs 2021’e kadar uzatıltığını belirtmişti. Mart ayı sona ererken binlerce kişi "Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?" sorusu gündemde...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

Kısa çalışma ödeneği uzatılması gibi bir durum henüz söz konusu değil.

Kısa çalışma uygulamasının bitmesiyle birlikte kural olarak işçilerin normal çalışma düzenine geçmeleri, tam süreli çalışanların tekrar tam süreli çalışmaya başlamaları ve buna bağlı olarak da kısa çalışma öncesindeki ücretlerinin tamamını tekrar almaya başlamaları gerekiyor.

İşverenin tam süreli çalışmaya başlatmaması ve ücreti eksik ödemesi kural olarak çalışma şartlarının uygulanmaması nedeniyle işçiye haklı nedenle derhal fesih hakkı verirken, işverenin ayrıca ücreti eksik ödemesi nedeniyle idari yaptırımlarla karşılaşmasına sebep olabilecektir.

İstanbul'da inanılmaz manzara! 'İçine girsem beni bir daha kimse bulamaz'Sultangazi'de define avcıları ormanlık alanı delik deşik etti, devasa çukurlar açtı. Ormana gelenler için büyük tehlike oluşturan devasa çukurlar havadan da görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler