Geri Dön
EkonomiKısa Çalışma Ödeneği Müjdesi

Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma  ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi.

Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesi

Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

KDV indirimi devam

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı  gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: “Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda  karar aldık.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise toplantının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Turizm sektöründe, mayıs ayının sonunda bitecek olan KDV indirimleri haziran sonuna kadar devam edecek. Küresel salgının dünyada meydana getirdiği kriz ortamında, ülkemizin turizm sektörüne verdiği güçlü destekler için Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız” ifadelerini kullandı.

İş dünyası memnun oldu

Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, iş dünyası ile esnaf ve sanatkarlar temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter’dan, “Taleplerimizi dikkate alarak tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı alan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise, Erdoğan’a mektup yazarak kısa çalışma ödeneği ile ilgili talepte bulunduklarını belirterek, “Talebimizin kısa sürede cevap bulması oldukça sevindirici” dedi.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler