Geri Dön

Kısa çalışma ödeneği ne zaman hesaplara yatacak? Bakan Zehra Zümrüt tarihleri açıkladı

Corona virüs sürecinde kapanan birçok işletme ve fabrika nedeniyle devlet hiçbir çalışanın mağduriyet yaşamaması içim Kısa çalışma ödeneğini devreye sokmuştu. Şirketler aracılığı ile yapılan başvuruların ardından gerekli şartların taşınması halinde kısa çalışma ödeneğinden faydalanılabiliyordu. Bu kapsamda Nisan ayında başlayan kısa çalışma kapsamında ödemeleri ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Peki Kısa çalışma ödeneği ne zaman hesaplara yatacak?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman hesaplara yatacak? Bakan Zehra Zümrüt tarihleri açıkladı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman hesaplara yatacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Corona virüs sürecinde kapanan birçok işletme nedeniyle zor günler geçiren çalışanlar için devlet kısa çalışma ödeneğini devreye soktu. Kısa çalışma ödeneğinin devreye girmesinin ardından Nisan ayı maaşlarını kısa çalışma ödeneği üzerinden alan vatandaşlar Mayıs ayı maaşaları için kısa çalışma ödeneğinin ne zaman hesaplara yatacağını merak içerisinde araştırmaya başladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk merakla beklenen açıklamayı yaptı. İşte ödemelerin başlayacağı tarihler...

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 1 Haziran'da başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: - "Mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 Haziran'da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alındığını ifade etti. Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

"Ödemeler başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacak"

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."

 

Asker uğurlamalarına corona virüs düzenlemesiİstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs sürecinde asker uğurlama törenlerine izin verilmemesi ve birliğine teslim olan askerlik yükümlülerinden pandemi tedbirlerini ihlal etmeyeceklerine dair taahhütname alınmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber