Geri Dön
EkonomiKısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? 2021 Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? 2021 Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği son dakika gelişmeleri gündemde araştırılıyor. Pandemi döneminde olumsuz yönde etkilenen çalışanlara devlet tarafından ödenen destek büyük yarar sağladı. Geçtiğimiz tarihlerde yapılan toplantılar sonrasında Nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı süresinin uzatıldığı açıklandı. Gözler ise kısa çalışma ödeneğine çevrildi. Peki Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, uzatılacak mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek? İşte kısa çalışma ödeneği 2021 hakkında merak edilenler...

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? 2021 Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?

Aylardır kısa çalışma ödeneğinden yararlanan vatandaşlar geçimini bu destek ile sağladı. Koronavirüs salgını döneminde olumsuz etkilenen iş yerleri çalışanlarına verilen kısa çalışma ödeneğinin son zamanlarda süresi merak konusu oldu. Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, uzatılacak mı soruları ile gündeme gelen destek paketi vatandaşları meraklandırıyor. İşte kısa çalışma ödeneğine yönelik bilinmesi gerekenler...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." ifadelerini kullandı.

Kısa Çalışma Uygulaması neydi?

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler