Geri Dön
EkonomiKöprü, Çanakkale’de emlak fiyatını katladı

Köprü, Çanakkale’de emlak fiyatını katladı

Milliyetemlak.com araştırmasına göre, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Marmara’nın iki yakasını birleştirecek son halkası 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı devam ederken bölgede gayrimenkul fiyatları da yükselişini sürdürüyor.

Köprü, Çanakkale’de emlak fiyatını katladı

Yatırımcılar için cazibesini artırmaya devam eden köprü ayaklarının konumlandığı Gelibolu Sütlüce ve Lapseki Şekerkaya’daki emlak hareketliliği ve metrekare bedellerinin, projenin tamamlanma tarihi yaklaştıkça daha da artması bekleniyor.

Milliyetemlak.com verilerine göre, dünyanın en büyük köprüsü olma unvanını taşıyacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tamamlandığında tüm Marmara Bölgesi’ne değer katması bekleniyor. Araştırmada, Çanakkale genelinde ekonomik canlılık sağlaması öngörülen köprünün, buna bağlı olarak bölgede yoğunlaşacak nüfusla birlikte sosyal hayatı da geliştireceği ifade ediliyor. 3 bin 869 metre uzunluğundaki köprünün ayrıca, İzmir başta olmak üzere Ege’nin ticari hayatına da katkı sağlaması öngörülüyor. 2023 yılında tamamlanacak köprünün gayrimenkul sektörünü de birebir etkilediği görülürken, bu hareketliliğin devam edeceği vurgulanıyor.

%100 fiyat artışı

Milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara göre köprü yapımı başladığı anda arsa fiyatlarının 20 kat, konut fiyatlarının ise 4 kat arttığı Çanakkale, yatırımcıların ilgisini çekme konusunda hızını sürdürüyor. Konut fiyatları da metrekare bazında ele alındığında, proje öncesinde 500 lira civarında seyreden fiyatların 2 bin liraya kadar çıktığı görülüyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen, “Köprü ve otoyol güzergahında bulunan her kategoriden gayrimenkulün değerini katlayan proje sayesinde yatırımcı akınına uğrayan bölgede hâlâ değerlendirilebilecek fırsatlar var” ifadesini kullanıyor.

Milliyetemlak.com verilerine göre Çanakkale ve çevresinde bulunan aktif ilanların yüzde 10’unun satılık konut, yüzde 80’inin ise kiralık konut olduğu dikkat çekerken hemen arkasından yüzde 10’luk dilimle satılık arsa takip ediyor.

Burdur'da korkunç kaza!BURDUR'da, aniden yola çıkan Osman Doğan'a (71) otomobilin çarpma anı, bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler