Geri Dön

Kuveyt varlık fonu Rolls-Royce’a talip

Kuveyt’in devlet varlık fonu, Birleşik Krallık mühendislik şirketi Rolls-Royce’a ortak olmak için görüşmelere başlayacağını açıkladı.

Kuveyt varlık fonu Rolls-Royce’a talip

Büyük kapasiteli yolcu uçaklarına motor üreten Rolls-Royce, ağustos ayında yaptığı açıklamada, Kovid-19 pandemisi nedeniyle havayolu şirketlerinin daha küçük kapasiteli uçaklara yönelmelerinin etkisiyle düşen satışlara bağlı olarak, yıllık bazda 5.4 milyar sterlin zararda olduğunu, buna bağlı olarak da ortaklarından 2.5 milyar sterlin nakit girişi talep edeceğini duyurmuştu. Bu nakit girişinin sağlanmasında kullanılması öngörülen alternatiflerden birinin de hisse satışı olarak öngörülüyor. Bu nedenle Kuveyt varlık fonu ile görüşülüyor. Kuveyt varlık fonunun yanı sıra, Singapur Kamu Yatırım Kurumu da Rolls-Royce’un olası hisse satışıyla ilgileniyor.

Bu gelişmeler üzerine Rolls-Royce’tan yapılan açıklamada, bu konuda henüz bir karar alınmadığı duyuruldu. Birleşik Krallık’ın 114 yıllık mühendislik şirketinin açıklamasına göre, sektörde 2019 düzeylerine ancak 2025 yılında dönülebilecek.

 

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Cumhuriyetimizin kurucu iradesi nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber