Birleşik Krallık

Birleşik Krallık

Son dakika Birleşik Krallık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşik Krallık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşik Krallık haber sayfamızda...

Birleşik Krallık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.779 birleşik krallık haberi bulunmuştur.
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
29.02.2024 Haberler
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
1.03.2024 Gündem
Kutsal Kase'yi gazeteye sardı! Temizlikçinin yaptığı plan tıkır tıkır işlemiş
Kutsal Kase'yi gazeteye sardı! Temizlikçinin yaptığı plan tıkır tıkır işlemiş Hz. İsa'nın son akşam yemeğinde elinde tuttuğuna inanılan 'Kutsal Kase' en kıymet verilen emanetlerden biri. Öyle ki bu kutsal emanet yeri geldi gazeteye sarıldı, yeri geldi pencere pervazına saklandı. Naziler ve İngiliz ajanlarına bile meydan okudu. Peki uğruna verilmedik savaş kalmayan kasenin kurtarıcısı nasıl bir temizlikçi olmuştu?
29.02.2024 Yaşam
Dış ticaret açığı geriledi
Dış ticaret açığı geriledi Ocak ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre %56,4 azalarak 14 milyar 290 milyon dolardan, 6 milyar 227 milyon dolara geriledi.
28.02.2024 Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandı Ocak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %3,5 arttı, ithalat %22 azaldı.
28.02.2024 Uzmanpara
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdır
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdır Birleşik Krallık’ın Dışişleri Bakanlığı Hukuk Genel Direktörü ve UAD nezdindeki temsilcisi Sally Langrish, Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD) yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki işgalinin yasadışı olduğunu belirterek, “İki devletin sınırları için 1967 sınırlarına dayanan ve taraflar arasında eşit toprak takaslarını içeren bir anlaşma yapılmalıdır” dedi.
23.02.2024 Dünya
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında açıklama
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında açıklama Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Avrupa Gökyüzü Kalkanı (ESSI) Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
22.02.2024 Haberler
Gizlenen ölü sayısını ifşa edince hedef tahtasına kondu: İntihar etti!
Gizlenen ölü sayısını ifşa edince hedef tahtasına kondu: İntihar etti! Rusya'nın şahin çıkışlarıyla tanınan savaş yanlısı blog yazarı, Kremlin'in Avdiivka zaferine 'gizlenen kayıp sayısı' hakkındaki paylaşımıyla gölge düşürdü. Eleştiri oklarının doğrultulduğu adam, kendisine paylaşımını silmesi için baskı yapıldığını söyleyerek intihar etti.
22.02.2024 Dünya
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklaması
MSB kaynaklarından 'Avrupa Gökyüzü Kalkanı Anlaşması' hakkında son dakika açıklaması Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Avrupa Gökyüzü Kalkanı (ESSI) Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
22.02.2024 Gündem
Coşkulu açılış
Coşkulu açılış WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’un açılış gecesi, Britanyalı Lübnanlı elektronik müzik prodüktörü ve DJ Saliah’ın performansı ile Babylon’da gerçekleşti.
22.02.2024 Kültür Sanat
Füze testinde fiyasko! İngiliz savunma bakanı canını zor kurtardı
Füze testinde fiyasko! İngiliz savunma bakanı canını zor kurtardı İngiliz Kraliyet Donanması, Trident nükleer füzelerinin üst üste iki ateşlendiği sırada arıza verdiğini ve yanlış konumlara fırlatıldığını duyurdu. Yerel medya füzelerin İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps'ında içinde bulunduğu geminin hemen yanında düştüğünü yazdı.
21.02.2024 Dünya
Bütün medeniyeti yok edecek plan! NATO'dan açıklama geldi, İran ve Çin sahneye çıktı
Bütün medeniyeti yok edecek plan! NATO'dan açıklama geldi, İran ve Çin sahneye çıktı İsrail-Hamas arasında başlayan savaş bütün Orta Doğu'ya yayıldı. İngiliz medyası ise İran ve Husilerin bütün dünyayı etkileyecek bir plan üzerinde çalıştıklarını yazdı.
20.02.2024 Dünya
Hükümet çalışma süreleri için düğmeye bastı! Mesai saatleri kısalıyor
Hükümet çalışma süreleri için düğmeye bastı! Mesai saatleri kısalıyor İş mevzuatının sadeleştirilmesi için hükümet yeni bir çalışma yürütüyor. Gündemdeki başlıklar arasında ise mesai saatlerinin düşürülmesi de var. Peki Türkiye’de çalışma hayatına ilişkin nasıl bir düzenleme yapılacak, mesai saatleri ne kadar düşürülecek? Çalışma saatleri kısalırsa maaşlar düşer mi? İşte detaylar...
20.02.2024 Ekonomi
Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kimler konusu nedir? Hızlı ve Öfkeli 9 (F9 The Fast Saga) filmi ne zaman ve nerede çekildi?
Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kimler konusu nedir? Hızlı ve Öfkeli 9 (F9 The Fast Saga) filmi ne zaman ve nerede çekildi? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları ve konusuyla merak ediliyor. Hızlı ve Öfkeli 9 filmi 19 Şubat Pazartesi günü Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Serinin 9. filminde geçmişinden gelen bir tehdide karşı mücadele etmek zorunda kalan Dom ve ekibinin hikayesini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Justin Lin otururken oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel, John Cena, Sung Kang, Helen Mirren ve Charlize Theron yer alıyor. Peki, Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kimler konusu nedir? Hızlı ve Öfkeli 9 ne zaman ve nerede çekildi?
19.02.2024 Bilgi Rehberi
Fidan’dan Münih’te diplomasi trafiği
Fidan’dan Münih’te diplomasi trafiği Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 60’ıncı Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere bulunduğu Almanya’da temaslarda bulundu.
17.02.2024 Dünya
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Almanya'da peş peşe kritik görüşmeler
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Almanya'da peş peşe kritik görüşmeler Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya’nın Münih kentinde peş peşe kritik görüşmeler gerçekleştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile bir araya geldi.
16.02.2024 Gündem
‘Assange ölürse eserleri yakarım’
‘Assange ölürse eserleri yakarım’ Fransa’nın güneyinde yaşayan sanatçı Andrei Molodkin, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın hapishanede ölmesi hâlinde Rembrandt, Picasso ve Andy Warhol’un eserleri de dahil olmak üzere 45 milyon dolar değerindeki sanat eserini yok etmeyi planladığını söyledi.
16.02.2024 Kültür Sanat
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum BAE ve Mısır ziyareti dönüşü konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM ve Danıştay kararları, Irak'a yapılan ziyaretler, Erzincan'daki toprak kayması, F-16 alım süreci, yerel seçim ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
15.02.2024 Haberler
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum
Erdoğan'dan AYM ve Danıştay açıklaması: Bu kararları hazmedemiyorum BAE ve Mısır ziyareti dönüşü konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM ve Danıştay kararları, Irak'a yapılan ziyaretler, Erzincan'daki toprak kayması, F-16 alım süreci, yerel seçim ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
15.02.2024 Gündem
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon ABD'nin yanı sıra müttefikleri İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar ulaşan sızıntının arkasında, bir süper güç var. İnternete bağlı binlerce cihazı tehlikeye atan Dev-0391, 2021'den bu yana aktif.
14.02.2024 Dünya
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
12.02.2024 Milliyet Executive
3 milyar dolarlık tahvil ihracı
3 milyar dolarlık tahvil ihracı Hazine 3 milyar dolarlık tahvil ihracı yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bu yılın dış finansman programı çerçevesinde, dolar cinsinden tahvil ihracı için BBVA, Citi, Goldman Sachs ve Morgan Stanley’e 8 Şubat’ta yetki verildi.
10.02.2024 Ekonomi
İhracat iklimi iyileşiyor
İhracat iklimi iyileşiyor Aralık ayında 49.7 olan İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, Ocak 2024’te 50.6’ya yükselerek talep koşullarındaki iyileşmenin ılımlı düzeyde olduğuna işaret etti.
9.02.2024 Ekonomi
İngiltere, sömürgeci geçmişiyle yüzleşmeye direniyor
İngiltere, sömürgeci geçmişiyle yüzleşmeye direniyor Birleşik Krallık hükümeti, müzelerin ve galerilerin koleksiyonlarındaki kültürel nesnelerin ülkelerine iade yetkisini sınırlayacak yasal değişiklikler planlıyor.
7.02.2024 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Birleşik Krallık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.