Birleşik Krallık

Birleşik Krallık

Son dakika Birleşik Krallık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşik Krallık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşik Krallık haber sayfamızda...

Birleşik Krallık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.469 birlesik krallik haberi bulunmuştur.
Britanya'da israf önlemi: Ücretsiz dağıtılıyor!
Britanya'da israf önlemi: Ücretsiz dağıtılıyor! Iceland, gıda israfını azaltmak için yeni bir çabayla çevrimiçi alışveriş yapan müşterilere raf ömrünün son günündeki yiyecekleri ücretsiz dağıtıyor.
25.10.2021Dünya
İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan NATO paylaşımı
İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan NATO paylaşımıBelçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Savunma Bakanları toplantısı sonrasında İngiltere Savunma Bakanlığı, Türkiye dahil 5 ülkenin bayrağıyla birlikte sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Paylaşımda “Birleşik Krallık, NATO müttefiklerine bağlıdır” mesajı yer aldı.
22.10.2021Dünya
Ana Dili İngilizce Olan (İngilizce Konuşulan Ülkeler) Hangileridir?
Ana Dili İngilizce Olan (İngilizce Konuşulan Ülkeler) Hangileridir?İngilizce dünya genelinde en çok kullanılan dillerden biridir. Özellikle kullanım alanının genişliği bakımından önem taşıyan diller arasındadır. Bu bakımdan İngilizce konuşulan ülkeleri öğrenebilir ve bunun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin için ana dili İngilizce olan ülkeler hangileridir detaylarıyla derledik.
20.10.2021Eğitim
Sakarya'dan 9 ayda 3,5 milyar dolarlık ihracat
Sakarya'dan 9 ayda 3,5 milyar dolarlık ihracatTürkiye'nin otomotiv ihracatında önemli yere sahip olan Sakarya, ocak-eylül döneminde 3 milyar 500 milyon 587 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
20.10.2021Ekonomi
Makine ihracatı 17 milyar dolara ulaştı
Makine ihracatı 17 milyar dolara ulaştıMakine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, "Geçmiş iki yılda aylık 1,5 milyar dolar civarında olan makine ihracat ortalamamızı, bu yıl 2 milyar dolara ulaştırdık. Bu ivmenin devam etmesi ile yıl sonunda 5 milyar dolara yakın ek gelir sağlayıp, seneyi 23 milyar dolar ihracatla kapatacağımızı öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.
19.10.2021Ekonomi
Otomotivde 'yan sanayi' ihracatı yükseldi
Otomotivde 'yan sanayi' ihracatı yükseldiTürkiye'den ocak-eylül döneminde 8 milyar 774 milyon 829 bin dolarlık "otomotiv yan sanayi" ürünü ihraç edildi.
19.10.2021Uzmanpara
Küresel ekonomik büyüme tehdit altında
Küresel ekonomik büyüme tehdit altındaKüresel ekonomi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkarken, devam eden tedarik zinciri sıkıntıları büyümeyi olumsuz etkileme riski taşıyor.
19.10.2021Uzmanpara
Otomotiv sektöründen 8,8 milyar dolarlık 'yan sanayi' ihracatı
Otomotiv sektöründen 8,8 milyar dolarlık 'yan sanayi' ihracatıTürkiye'den ocak-eylül döneminde 8 milyar 774 milyon 829 bin dolarlık "otomotiv yan sanayi" ürünü ihraç edildi.
19.10.2021Ekonomi
Yeni evli çift balayında dehşeti yaşadı! Başlarına gelen şoke etti...
Yeni evli çift balayında dehşeti yaşadı! Başlarına gelen şoke etti...Evlendikten sonra balayına aile üyeleri ve yakın arkadaşlarıyla çıkan çiftin gezisi korkunç bir sonla noktalandı. Çiftin yaşadığı trajedi dünyayı şoka uğratırken, 12 kişilik grubun tatili ise tam anlamıyla kanlı bir kabusa dönüştü.
18.10.2021Dünya
İngilizce Sayılar – 1’den 100’e Kadar İngilizce Rakamlar, Okunuşu ve Yazılışı
İngilizce Sayılar – 1’den 100’e Kadar İngilizce Rakamlar, Okunuşu ve YazılışıHayatın her alanında karşımıza çıkan İngilizce günümüzde artık bir ihtiyaç haline geldi. Eğitim ve iş yaşamında sıklıkla önemli yer tutmaya başlayan İngilizce kelime bilgisi ve cümle kurma ve dilbilgisi kurallarını bilmek gerekir. İngilizce eğitim alırken mevsimler, aylar, günlerin yanı sıra sayıları da bilmek gerekir. İngilizce derslerinde ilk başlarda anlatılan konulardandır. Çünkü sayılar İngilizce veya farklı bir dilde olsa en çok kullanılan terimlerdendir. Bu yüzden İngilizce sayıların yazılışı ve okunuşlarını iyi bilmek gerekir. 1’den 100’e kadar İngilizce rakamlar, okunuşu ve yazılışı için “İngilizce Sayılar” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardı
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardıFIFA tarafından Afganistan'dan tahliye edilen 100 mülteci arasında en az 20 kadın futbolcunun da olduğunu düşünüyor.
16.10.2021Dünya
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecek
Simpsonlar'ın tüm sezonunu izleyip 'kehanet' bulacaklara 65 bin TL verilecekBirleşik Krallık merkezli bir bahis ve şans oyunu sitesi, Simpsonlar'ın her bölümünü izleyene 7 bin dolar (yaklaşık 65 bin TL) teklif etti.
16.10.2021Dünya
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...Rauf Denktaş kimdir sorusu gündem olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında yayımlanan Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinde Rauf Denktaş'ın hayatı ve KKTC'ye alınmama süreci ele alınacak. 27 Ocak 1924 yılında Baf kasabasında dünyaya gelen Rauf Raif Denktaş 13 Ocak 2012 yılında hayatını kaybetti. KKTC'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olarak tanınmaktadır.
15.10.2021Gündem
AB, 5 milyar euro ticaret açığı verdi
AB, 5 milyar euro ticaret açığı verdiAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yumuşadığı ağustos ayında 5 milyar euro dış ticaret açığı verdi.
15.10.2021Uzmanpara
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz buldu
İngiltere, AB'nin çözümünü yetersiz bulduİngiltere Brexit Bakanı David Frost, Avrupa Birliği'nin (AB) Kuzey İrlanda Protokolü'ne yönelik teklifinin yeterli olmadığını, Avrupa  Adalet Divanı'nın denetleyici rolünün de değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.
15.10.2021Dünya
Avrupa'da enerji krizi kutuplaşmalara yol açıyor
Avrupa'da enerji krizi kutuplaşmalara yol açıyorAvrupa'nın en büyük nükleer gücü Fransa, kıtadaki enerji krizini nükleer enerji yatırımlarını ön plana çıkararak fırsata çevirmeye çalışırken, başta Almanya’nın nükleerden uzaklaşması kıtada yeni bir fikir ayrılığına yol açıyor.
15.10.2021Uzmanpara
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifi
AB'den yaşanan sorunlara çözüm teklifiAvrupa Birliği (AB), İngiltere ve Kuzey İrlanda arasındaki ticarette Brexit nedeniyle uygulanan gümrük kontrollerini azaltmayı teklif etti.
14.10.2021Uzmanpara
Foals'ın sevilen şarkısı The Universe için yeniden yorumlandı
Foals'ın sevilen şarkısı The Universe için yeniden yorumlandıKariyerlerine pek çok ödül sığdıran ve birçok festivalin aranılan grubu Foals, Hans Zimmer ile güçlerini birleştirdi. Grup sevilen şarkıları Neptune için özel ve yeni bir versiyonunu Hans Zimmer'ın bir organizasyonu olan Bleeding Fingers ile birlikte kaydetti. Parça, 12 Aralık 2021'de, BBC Studios Science Unit'in önemli TV belgeseli Universe'nin başlık parçası olarak yer alacak. Yayın, Türkiye’de de BBC First kanalında yayınlanacak
13.10.2021Kültür Sanat
Avrupa'nın kraliyet ülkeleri
Avrupa'nın kraliyet ülkeleriAvrupa'da pek çok ülke cumhuriyet. Ancak içlerinde monarşiyle yönetilenler var. İskandinavya'nın pek çok ülkesinin yanı sıra en ünlüsü Birleşik Krallık (İngiltere) olmak üzere Avrupa'da dokuz ülke kral, kraliçe, prens veya granddük tarafından yönetilmekte. İşte Birleşik Krallık'tan İspanya'ya, Monaco'dan İsveç'e, Danimarka'dan Liechtenstein'a Avrupa'nın monarşileri...
13.10.2021Tatil
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımı
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımıEkonomideki hızlı toparlanma ve sanayi üretimindeki güçlü seyir Türkiye'nin büyümesini olumlu etkiledi, uluslararası kuruluşların büyüme tahminlerinde yukarı yönlü revizyonları da beraberinde getirdi.
12.10.2021Ekonomi
Abu Dabi'de gerçek Squid Game yarışması düzenleniyor
Abu Dabi'de gerçek Squid Game yarışması düzenleniyorÇılgınca popüler Netflix dizisi Squid Game'in gerçek hayatta, ölümcül olmayan versiyonu Abu Dabi'de düzenleniyor.
12.10.2021Dünya
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyor
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyorAvrupa Birliği (AB) ile üyelikten ayrılan Birleşik Krallık arasında Kuzey İrlanda, Cebelitarık ve balıkçılık gibi Brexit kaynaklı önemli konularda ihtilaflar devam ederken, tarafların yakın zamanda uzlaşı sağlaması beklenmiyor.
12.10.2021Uzmanpara
Demir sektöründen 8,9 milyar dolarlık ihracat
Demir sektöründen 8,9 milyar dolarlık ihracatDemir ve demir dışı metaller sektörü, ocak-eylül döneminde 8,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
10.10.2021Ekonomi
Çifte salgın uyarısı! Bu kış çok daha ölümcül olacak
Çifte salgın uyarısı! Bu kış çok daha ölümcül olacakHem İngiltere hem de ABD'deki sağlık yetkililerinden bu kış için çok ciddi uyarı geldi. Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı Başkanı Dr. Harries, özellikle bu yıl grip ve koronavirüs salgınının aynı anda vuracağı ve kış aylarının iki kat daha ölümcül olacağını açıkladı.
10.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Birleşik KrallıkihracatABalmanyatürkiye

Birleşik Krallık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.