Geri Dön
EkonomiPara ve bilet yerine ‘avuç avuç’ ödeme!

Para ve bilet yerine ‘avuç avuç’ ödeme!

Amerikalı teknoloji devi Amazon, kartları devreden çıkararak avuç içiyle ödemeyi yaygınlaştırmak için kolları sıvadı.

Para ve bilet yerine ‘avuç avuç’ ödeme!

Bazı Amazon mağazalarında sisteme kayıtlı avuç içini tarayarak ödeme alan Amazon şimdi de bu teknolojiyi konser salonlarına yayıyor. AP’nin haberine göre, Amazon One adı verilen teknoloji, Amazon mağazaları dışında ilk kez ABD’nin Denver şehrinde Red Rocks Amphitheatre’daki etkinliklerde kullanılacak.

Müşteriler avuç içlerini sisteme bir kere tanıtacak, sonra her etkinlikte ayrı bir kapıdan bilet taşımadan hızlı geçiş yapabilecek. Amazon’un bu teknolojiyi kullandırdığı eğlence şirketi AEG, Denver’daki merkez dışında dünya genelinde 350 tiyatro ve stadyumda iş yapıyor. Ancak güvenlik uzmanları yüz ve avuç içi gibi biometrik veri kullanan tanıma sistemlerinin hacker’ların hedefi olabileceği uyarısında bulunuyor. Amazon ise bilgileri bulutta korumalı şekilde sakladığı ve isteyenin bilgisini sildiği iddiasında.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonuAdana ve Siirt'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunan hükümlülere, kırsaldan talimatlar içeren örgütsel dokümanları ziyaret sırasında getirdikleri pantolonların iç kısımlarına zulalanmış şekilde teslim ettikleri öne sürüldü. Aynı soruşturma kapsamında iki dernekte de arama yapıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler