Geri Dön

Politika faizi nedir, repo ne demek? Son dakika Merkez Bankası politika faizi ne oldu?

Politika faizi ile ilgili ayrıntılar merak konusu.Merkez Bankası bugün Para Politikası Kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıdan çıkan faiz kararı gündemde yer alıyor. Diğer taraftan ise politika faizinin ne olduğu araştırılıyor. Peki politika faizi nedir?

Politika faizi nedir, repo ne demek? Son dakika Merkez Bankası politika faizi ne oldu?

Politika faizi nedir? sorusunun cevabı araştırılan konular arasında yer alıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısı bugün yaptı.  Faiz kararı açıklandı. Peki politika faizi nedir?

PARA POLTİKASI NEDİR?

Para politikası, hükümetin, merkez bankasının ya da para otoritesinin, ekonomiye, para arzı yönetimi ya da döviz piyasası işlemlerini kullanmak yoluyla yön vermesidir.

POLİTİKA FAİZİ NEDİR?

Politika faizi, TCMB tarafından belirlenen bir hafta vadeli repo faizidir.

REPO NEDİR?

REPO; kısa dönemli bir menkul kıymetin belirli bir dönem sonunda ilk satıcısı tarafından geri alınmasını öngören bir satış işlemidir.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BELLİ OLDU

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faiz oranını 475 baz puan artırarak yüzde 10,25'ten yüzde 15,00'a yükseltti.

Çekmeköy'de silahlı kavgaİstanbul Çekmeköy'de çıkan kavgada, silahla vurulan 2 kişi yaralandı. Polisin kaçan kişileri yakalamak için çalışması sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber