Merkez Bankası

Merkez Bankası

Son dakika merkez bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan merkez bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan merkez bankası haber sayfamızda...

Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38.512 merkez bankası haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek'ten G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında kritik temaslar
Bakan Şimşek'ten G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında kritik temaslar Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2024'ün ilk G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına katıldı.
29.02.2024 Ekonomi
ABD'de çekirdek PCE açıklandı
ABD'de çekirdek PCE açıklandı ABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyonun seyrini izlemede tercih ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) piyasa beklentilerine paralel artış gösterdi.
29.02.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası rezervleri belli oldu
Merkez Bankası rezervleri belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri geçen haftayı 2 milyar 458 milyon dolar düşüşle tamamladı.
29.02.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'nın rezervleri belli oldu
Merkez Bankası'nın rezervleri belli oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 23 Şubat ile biten haftada 2 milyar 458 milyon dolar azaldı.
29.02.2024 Uzmanpara
“Büyümenin kaynağı sınai üretim değil iç tüketim”
“Büyümenin kaynağı sınai üretim değil iç tüketim” Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, 2023 yılı 4. çeyrek büyüme rakamlarına ilişkin, “Yıllık ve çeyreklik bazda iç tüketim etkisiyle güçlü bir büyüme görüyoruz, ancak sanayi tarafında sınırlı artış dikkat çekici” dedi.
29.02.2024 Ekonomi
Japonya'da çekirdek enflasyon sabit kaldı
Japonya'da çekirdek enflasyon sabit kaldı Japonya Merkez Bankası (BoJ) tarafından hükümetin açıkladığı tüketici fiyat verilerine dayanarak hesaplanan çekirdek enflasyon ölçümü ocak ayında değişiklik göstermedi.
29.02.2024 Uzmanpara
'Bu yıl 3 faiz indirimi makul'
'Bu yıl 3 faiz indirimi makul' New York Fed Başkanı John Williams yüzde 2 enflasyon hedefine gidişte hala uzun bir yol olduğunu, bu yıl 3 faiz indiriminin makul bir başlangıç noktası olmasını beklediğini belirtti.
29.02.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı ile görüştü
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı ile görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, G20 Zirvesi'nde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile bir araya geldi.
29.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz'
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos enflasyonun hedefe döndüğüne ikna olduklarında faizi düşüreceklerini söyledi.
29.02.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı Yellen ile görüştü
Bakan Şimşek, ABD Hazine Bakanı Yellen ile görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüştü.
29.02.2024 Ekonomi
Dolar ve euroda son durum ne?
Dolar ve euroda son durum ne? Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 31.19’un üzerinde başladı.
29.02.2024 Uzmanpara
Gram altında yeni rekor
Gram altında yeni rekor Gram altın fiyatında bu hafta yukarı yönlü seyir dikkat çekiyor. Dün gram altın fiyatı 2049 liraya kadar yükselmişti. Bugün gram altın yeni zirve seviyeyi test etti.
29.02.2024 Uzmanpara
Gram altında takip edilecek ilk hedef! Tarihi rekorun nedeni belli oldu
Gram altında takip edilecek ilk hedef! Tarihi rekorun nedeni belli oldu Piyasada mevduat faizlerinin sabit kalmasının ardından yatırımcı tercihleri değişti. Enflasyonun üstünde yüksek getiri sağlamayı amaçlayan yatırımcılar alternatiflere yönelmeye başladı. Peki yeni yılın gözde iki yatırım aracı altın ve borsada tahminler neler? İşte detaylar...
29.02.2024 Ekonomi
İstanbul, Ankara ve İzmir’de dikkat çeken değişim! 'Anadolu’da fiyat avantajı var’
İstanbul, Ankara ve İzmir’de dikkat çeken değişim! 'Anadolu’da fiyat avantajı var’ Türkiye genelinde konut fiyatlarındaki değişim dikkat çekti. Özellikle büyükşehirlerde fiyatlar yavaşlarken, Anadolu şehirlerinde artış hızı yüksek kaldı. Öte yandan Türkiye genelinde konut fiyatlarının en yüksek olduğu il belli oldu. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı ‘Anadolu’da fiyat avantajı var’ dedi. İşte detaylar...
29.02.2024 Ekonomi
Ofis fiyatları mercek altında
Ofis fiyatları mercek altında Merkez Bankası, ofis ve dükkan fiyatlarını mercek altına aldı. Ticari gayrimenkul bir yılda yüzde 98 zamladı. Ankara ve İzmir’deki artış, İstanbul’u solladı.
29.02.2024 Ekonomi
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim
Hamza Dağ: Aklımızda bir formül var, tarihe geçeceğim AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Basmane semtinde yer alan ve 'Basmane çukur'u olarak bilinen alanla ilgili formülleri olduğunu söyledi.
28.02.2024 Gündem
Borsadaki yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı
Borsadaki yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı Borsa İstanbul'da pay senedi yatırımcı sayısı yeniden 8 milyonu aştı. Toplam bakiyeli yatırımcı sayısı da 11 milyon 145 bin 352 oldu.
28.02.2024 Ekonomi
Borsada yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı
Borsada yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı Borsa İstanbul'da pay senedi yatırımcı sayısı yeniden 8 milyonu aştı. Toplam bakiyeli yatırımcı sayısı da 11 milyon 145 bin 352 oldu.
28.02.2024 Uzmanpara
'Faizi düşürmek için aceleye gerek yok'
'Faizi düşürmek için aceleye gerek yok' ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman faiz oranlarını düşürmek için aceleye gerek olmadığını söyledi.
28.02.2024 Uzmanpara
Dolar kaç liradan işlem görüyor?
Dolar kaç liradan işlem görüyor? Dolar/TL haftanın üçüncü işlem gününe 31.14’ün üzerinde başladı.
28.02.2024 Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne? Geçtiğimiz gün 2048 lira seviyesine kadar yükselen gram altın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Gram altın bugün yeni bir rekor kırdı.
28.02.2024 Uzmanpara
Kredi kartı kullananlar dikkat: 1500 liraya çıkarıldı!
Kredi kartı kullananlar dikkat: 1500 liraya çıkarıldı! Kredi kartlarına ilişkin düzenleme beklentisi kamuoyundaki gündemini koruyor. Son günlerde kredi kartlarına bir taksit sınırı getirileceğine yönelik haberler medyada sıkça yer alıyordu. Konuyla ilgili en net açıklamayı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptı. Peki kart aidatlarına ödenen ücretler geri alınır mı? İşte detaylar...
28.02.2024 Ekonomi
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi'
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi' Euro Bölgesi'nde veriler yüksek faizlerin krediler üzerindeki en kötü etkisinin sona erdiğini gösteriyor.
27.02.2024 Uzmanpara
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir'
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir' Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Christine Lagarde, Euro Bölgesi firmalarının ücret artışlarını daha düşük kar artışları yoluyla absorbe ediyor olabileceğini söyledi.
27.02.2024 Uzmanpara
Japonya'da enflasyon yavaşladı
Japonya'da enflasyon yavaşladı Japonya'da enflasyon yavaşladı ancak Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) hedefinin üzerinde kalmaya devam etti.
27.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.