Geri Dön

Rekora demir atacak!

Kruvaziyer gemilerin Türkiye’de en fazla uğrak yaptığı liman olan Kuşadası’nda gelecek yıl 360 geminin ağırlanması ve böylece rekor kırılması bekleniyor. Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, geçen yıl Kuşadası’na 194 gemiyle 180 bin yolcunun geldiğini belirterek şunları söyledi:

Rekora demir atacak!

“Bu sene ise 310 gemiyle 360 bin yolcu gelecek. Kruvaziyer sektörünün planlaması 2 yılda bir olduğu için aslında 2021 yılına ilişkin de elimizde çok önemli veriler var. 2021 yılında Kuşadası’nın gelmiş geçmiş en büyük rakamlarını göreceğiz. Bu, krizden çok güçlü ve hızlı çıktığımızın göstergesi. 2021 yılında 360 gemiyle yaklaşık 800 bin yolcu bekliyoruz. Bu da Kuşadası’nda kruvaziyer turizm tarihindeki en fazla yolcu sayısı olacak.”

Türkiye’nin dünyada en fazla turist çeken 6’ıncı ülke olarak kruvaziyerdeki iddiasını da artırdığını söyleyen Güngör, bu dev gemileri tercih edenlerin çok yüksek harcama ortalamasına sahip olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'nin yardım uçağı Madrid'e iniş yaptıCorona virüs ile mücadele kapsamında Türkiye'den İspanya'ya gönderilen sağlık malzemelerini taşıyan TSK'ya ait uçak Madrid'e iniş yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber