Geri Dön
EkonomiSevindirdi! Bankacılardan Elazığ kararı

Sevindirdi! Bankacılardan Elazığ kararı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), depremin bölge  ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme güçleri olumsuz  etkilenen banka müşterilerinin bankalara olan borçlarının ödenmesinde ve/veya  kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi  hususunda üyelere tavsiyede bulundu.

Sevindirdi! Bankacılardan Elazığ kararı

TBB'den yapılan açıklamada, dünkü yönetim kurulu toplantısında, afet  bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması,  bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç  duyabileceği desteğin sağlanması konularının görüşüldüğü belirtildi.

Toplantıda, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile eş  güdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmaların  değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yönetim kurulumuz, depremin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz  etkilere maruz kalan, ödeme güçleri olumsuz etkilenen banka müşterilerinin  bankalara olan borçlarının ödenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları  sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda üyelerimize tavsiyede  bulunulmasına, mücbir halin yaşandığı mahalde ikametgahı/iş yeri adresi veya  şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek  işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi  çerçevesinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk  Merkezi üyelerinin bilgilendirilmesine karar vermiştir. Elazığ ilimiz ve yakın  çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza  Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.  Bölgemize ve ülkemize geçmiş olsun.

Yangın bölgesinde hava durumunu Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK'te anlattıTürkiye, dört bir yanındaki yangınlarla mücadele ediyor. Manavgat'ta başlayan ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından peş peşe yangın haberleri geldi. Adana-Kozan, Osmaniye-Merkez, Mersin-Silifke, Mersin-Aydıncık, Kütahya-Emet, Antalya-Alanya, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum ve Muğla- Marmaris'ten de alevler ardı ardına yükseldi. Bakan Pakdemirli Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayına bağlanarak yangın bölgesinde ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler