Geri Dön
EkonomiŞişecam’ın ilk yarıda satışları 13 milyar TL

Şişecam’ın ilk yarıda satışları 13 milyar TL

Şişecam’ın 2021 Ocak - Haziran dönemine ilişkin konsolide net satışları 13 milyar TL seviyesine ulaşırken, Türkiye’den yapılan ihracat ile yurt dışı üretimden satışların toplamını ifade eden uluslararası satışların konsolide satışlar içindeki payı ise yüzde 64 seviyesinde gerçekleşti.

Şişecam’ın ilk yarıda satışları 13 milyar TL

EKONOMİ SERVİSİ - Firmadan yapılan açıklamaya göre, ilk yarıda 2.7 milyon ton cam üreten Şişecam, bu dönemde 1.2 milyon ton soda ve 2.5 milyon ton endüstriyel ham madde üretimi gerçekleştirdi. Şirketin, yılın ilk altı ayındaki toplam yatırımları 838 milyon TL,  ihracatı ise yaklaşık 327 milyon dolar oldu.

Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, “Şişecam, küresel salgının etkisiyle süren belirsizlik atmosferine rağmen, yılın ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı döneminin de üzerinde, başarılı bir finansal performans sergilemiş öngörülü kararları ve tüm ekosistemi için değer yaratan uygulamaları ile paydaşları için değer yaratmayı sürdürmüştür” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler