İhracat

İhracat

Son dakika İhracat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İhracat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İhracat haber sayfamızda...

İhracat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.331 ihracat haberi bulunmuştur.
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyorSANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023Ekonomi
89 milyon dolarlık kuru incir ihracatı
89 milyon dolarlık kuru incir ihracatıTürkiye’nin önemli ihracat ürünlerinden olan ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan kuru incirde 2023-24 sezonunun yaklaşık 2 aylık döneminde ihracat rakamları 89,7 milyon dolara yükseldi.
8.12.2023Ekonomi
TCMB Başkanı Erkan'dan ihracatçılara güzel haber
TCMB Başkanı Erkan'dan ihracatçılara güzel haberTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Ankara Sanayi Odası (ASO) gündem toplantısında ihracatçıların beklediği müjdeli haberi paylaşarak, “Temmuz’da 10 kat artışla 3 milyar TL’ye yükselttiğimiz reeskont limitini daha da artıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
8.12.2023Ekonomi
Zeytinyağı üreticileri: Fiyatlar, bu gidişle daha da yükselebilir
Zeytinyağı üreticileri: Fiyatlar, bu gidişle daha da yükselebilirMersin'in Mut ilçesinde zeytin üreticileri fiyattan memnun olurken, 300 bin dekar alanda 15 milyon ağaçtan, 130 bin ton zeytin, 10 bin ton ise yağ elde edilmesi bekleniyor.
8.12.2023Ekonomi
'Reeskont limitini daha da artıracağız'
'Reeskont limitini daha da artıracağız'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Ankara Sanayi Odası (ASO) gündem toplantısında ihracatçıların beklediği müjdeli haberi paylaşarak “Temmuz’da 10 kat artışla 3 milyar TL’ye yükselttiğimiz reeskont limitini daha da artıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
8.12.2023Uzmanpara
Koku serüveni dünyayı sardı
Koku serüveni dünyayı sardı128 yıl önce İstanbul'da lavanta kolonyasıyla koku serüvenine başlayan Rebul artık mumdan cilt bakımına bir dünya markası haline gelme yolunda...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Mavi Vatan'da daha güçlü hale geleceğiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Mavi Vatan'da daha güçlü hale geleceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Operasyonel ihtiyaçlara göre belirli sistemler hızlıca aktif hale getirilerek hava ve kara kuvvetlerinin manevralarına aktif destek verebilmektedir. Devam eden çalışmalar kapsamında önümüzdeki dönemde seyrüsefer elektronik harp sistemlerimiz ile Mavi Vatan'da da daha güçlü hale geleceğiz. Elektronik harbin özellikle sinyal istihbaratı ve siber fonksiyon alanları ile etkin koordinasyonu ve iş birliği süreçlerinin geliştirilmesine odaklanmış durumdayız" dedi.
7.12.2023Gündem
Akıncı'dan yeni başarı: Süpersonik füzeyi fırlattı!
Akıncı'dan yeni başarı: Süpersonik füzeyi fırlattı!Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, İHA-122 Süpersonik Füze Atış Testi başarıyla gerçekleştirildi.
7.12.2023Haberler
Bayraktar AKINCI’dan süpersonik füze testi!
Bayraktar AKINCI’dan süpersonik füze testi!Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, İHA-122 Süpersonik Füze Atış Testi başarıyla gerçekleştirildi.
7.12.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan KKM’ye ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan KKM’ye ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Merkez Bankası Rezervlerine ilişkin, “Sadece 1 hafta içerisinde rezervlerimizdeki artış ise yaklaşık 4 milyar dolardır” dedi.
7.12.2023Ekonomi
Ezine peyniri AB'den coğrafi işaret tescili aldı
Ezine peyniri AB'den coğrafi işaret tescili aldıCoğrafi konum itibarıyla Kaz Dağları'nın eteklerinde yetişen koyun, keçi ve ineklerin sütünden yapılan Ezine peyniri, Türkiye’den Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili alan ilk peynir oldu.
7.12.2023Ekonomi
Erkan, banka müdürleriyle bir araya geldi
Erkan, banka müdürleriyle bir araya geldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın banka genel müdürleriyle bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklama yapıldı. Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada toplantıda bankacılık sisteminde döviz dönüşümlü mevduatların azaltılması ve Türk lirasına geçiş ile TCMB’nin ihracat, yatırıma yönelik destekleri kapsamında reeskont ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredilerine (YTAK) yönelik uygulamaların değerlendirildiği bildirildi.
7.12.2023Uzmanpara
TCMB Başkanı Erkan bankacılarla görüştü
TCMB Başkanı Erkan bankacılarla görüştüMerkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın banka genel müdürleriyle bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklama yapıldı. TBB’den yapılan açıklamada toplantıda, bankacılık sisteminde döviz dönüşümlü mevduatların azaltılması ve Türk Lirasına geçiş ile TCMB’nin ihracat ve yatırıma yönelik destekleri kapsamında reeskont ve Yatırım Taahhütlü Avans Kredilerine (YTAK) yönelik uygulamaların değerlendirildiği bildirildi.
7.12.2023Ekonomi
Japonya'da ticaret açık verdi
Japonya'da ticaret açık verdiJaponya'da ticaret 2023 yılı Kasım ayının ilk 20 gününde açık verdi.
7.12.2023Uzmanpara
Otomotiv ihracatı % 10.4 arttı
Otomotiv ihracatı % 10.4 arttıUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre Türkiye otomotiv sektörünün kasım ayı ihracatı yüzde 10,4 artış ile 3 milyar 172 milyon dolar oldu.
7.12.2023Otomobil
İhracatçılara başarı ödülü
İhracatçılara başarı ödülüİstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (İSHİB) 2022 yılının en başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi.
7.12.2023Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan son dakika asgari ücret ve maaş zammı açıklaması
Son dakika: Erdoğan'dan son dakika asgari ücret ve maaş zammı açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile süreç yönetilecek" dedi.
6.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, İsrail'in bu zalimce tavırları nedeniyle kendilerinin bir iflas ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti.Türkiye'nin garantörlüğe hazır olduğunu hatırlatan Erdoğan, 'Yeter ki barışı gerçekten istesinler. Biz sürekli barış diyoruz, hukuk, adalet diyoruz.' ifadelerini kullandı.
6.12.2023Haberler
Otomotiv ihracatında artış
Otomotiv ihracatında artışUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre Türkiye otomotiv sektörünün kasım ayı ihracatı yüzde 10,4 artış ile 3 milyar 172 milyon dolar oldu. Türkiye ihracatında birinci sırada yer alan endüstrinin payı ise yüzde 13,8 olarak gerçekleşti. Otomotiv endüstrisinin ocak-kasım dönemi ihracatı da yüzde 14 artışla 31 milyar 831 milyon dolara ulaştı.
6.12.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mossad'ın Türkiye'de suikast planına çok sert yanıt: Türkleri tanımıyorlar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mossad'ın Türkiye'de suikast planı yaptığını yazan ABD'li Wall Street Journal gazetesinin haberiyle ilgili soruya yanıt verdi.
6.12.2023Gündem
Avustralya beklentilerin altında büyüdü
Avustralya beklentilerin altında büyüdüAvustralya ekonomisi üçüncü çeyrekte beklenenden daha az büyüdü. Bu durum Avustralya Merkez Bankası'nın (RBA) politika frenlerine çok sert basmış olabileceği yönündeki endişeleri artırdı.
6.12.2023Uzmanpara
Yapay zekâ etkinliğinde yazılım geliştirdiler
Yapay zekâ etkinliğinde yazılım geliştirdilerHasan Kalyoncu Üniversitesi Yazılım Öğrenci Topluluğu ve OSB Teknokent’in düzenlediği Türkiye’nin ilk yapay zekâ ve prompt mühendisliği hackathonu, “PROMPT HACKATHON’23” hafta sonu gerçekleştirildi.
6.12.2023Eğitim
"45'ten fazla ikili görüşme gerçekleştirildi"
"45'ten fazla ikili görüşme gerçekleştirildi"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda önemli açıklamalarda bulundu.
5.12.2023Ekonomi
42 bin işletmeye ihracat yolu açtı
42 bin işletmeye ihracat yolu açtıYurtdışında büyüme stratejisi izleyen e-pazar yeri Trendyol ile Türkiye’den 42 bin satıcı ilk defa ihracat yaptı. Trendyol CEO’su Erdem İnan, “Amacımız 300 bin satıcımızın tamamının ihracatçı, Trendyol’un da Avrupa, Orta Doğu ve Körfez’in lider e-ticaret şirketi olması” dedi.
5.12.2023Ekonomi
İhracata odaklandı kapasiteyi artıracak
İhracata odaklandı kapasiteyi artıracakGümüşsuyu Halı Genel Müdürü Ramazan Baran, “Satışların yüzde 40’ı ihracattan geliyor. Kısa vadeli planlarımız arasında bu oranı yüzde 50’ye çıkarmak var” dedi.
5.12.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İhracat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.