İhracat

İhracat

Son dakika İhracat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İhracat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İhracat haber sayfamızda...

İhracat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.087 ihracat haberi bulunmuştur.
Kefiye talebine zor yetişiyorlar
Kefiye talebine zor yetişiyorlar İsrail’in Filistin’e saldırısı devam ederken, Filistin’in simgelerinden olan ve başa, omuzlara, boyna takılan “kefiye” adlı örtünün satışları da artıyor.
26.05.2024 Dünya
Ege Bölgesi’ne değer katıyorlar
Ege Bölgesi’ne değer katıyorlar Ege Bölgesi’nin en büyük 100 firmasını açıklayan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, “İlk 10 firmamızın yeri değişmedi. Her sektörden birçok firmamız 100’ün içinde” dedi.
25.05.2024 Ege
‘Kadın sayısının artmasından memnunuz’
‘Kadın sayısının artmasından memnunuz’ Kadın girişimcilerin rekabet gücünü artırmak ve ihracat ailesine yeni firmalar kazandırmak için “İhracatta Kadını Destekleme Paketi” TİM WINGS (Women International Networking and Global Sales) kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.
25.05.2024 Ege
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır'
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır' DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye artık 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci büyük ekonomisidir. Satın alma gücü paritesi temelinde 11'inci büyük ekonomi olmayı başardık." dedi.
25.05.2024 Haberler
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır'
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır' DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye artık 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci büyük ekonomisidir. Satın alma gücü paritesi temelinde 11'inci büyük ekonomi olmayı başardık." dedi.
25.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika enflasyon mesajı: Programımızın olumlu neticelerini almaya başladık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika enflasyon mesajı: Programımızın olumlu neticelerini almaya başladık Katıldığı törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ekonomi programımızın olumlu neticelerini almaya başladık. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz' dedi. Erdoğan, İsrail ile ticaret konusuyla ilgili de önemli mesajlar verdi.
25.05.2024 Gündem
Bakan Bolat ile Denizlili firmaları fuarda ziyaret etti
Bakan Bolat ile Denizlili firmaları fuarda ziyaret etti Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İstanbul HOMETEX 2024 Ev Tekstili Fuarı'na katılarak sektörün önde gelen Denizlili firmalarla bir araya geldi. Bu önemli ziyarette Bakan Bolat’a, Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör eşlik etti.
25.05.2024 Ekonomi
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı tekrar başladı
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı tekrar başladı Gürcistan'daki yol yenileme çalışmaları nedeniyle geçen yıl mayıs ayından itibaren kapalı bulunan Bakü-Tiflis- Kars Demiryolu Hattı’nda yük taşımacılığı yeniden başladı.
25.05.2024 Ekonomi
Baykar'dan gururlandıran paylaşım! Performans uçuş testi
Baykar'dan gururlandıran paylaşım! Performans uçuş testi Türk havacılığının altın çağı! Yerli milli teknoloji olan Bayraktar TB3 adım adım geliyor. Baykar performans uçuş testini sosyal medyadan paylaştı. İşte o gurur veren görüntüler...
24.05.2024 Gündem
Bakan Bolat açıkladı! Günlük ihracat kredi limiti 3 milyar liraya çıktı
Bakan Bolat açıkladı! Günlük ihracat kredi limiti 3 milyar liraya çıktı Ev tekstili fuarında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Merkez Bankası’nın günlük ihracat kredi limitini 3 milyar liraya çıkardık. Enflasyonda aylık yavaşlama başladı. Yıl sonuna kadar Merkez Bankası’nın ortaya koyduğu hedefleri tutturmak için yılın haziran ayından itibaren yıllık rakamlarda hızlı düşüşleri göreceğiz” dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Temmuz ayında Türksat 6A’yı uzaya göndereceğiz
Bakan Kacır: Temmuz ayında Türksat 6A’yı uzaya göndereceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Temmuz ayında Türksat 6A’yı uzaya göndereceğiz” dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Ordular ve kadınlarla ihracat atağına kalktı
Ordular ve kadınlarla ihracat atağına kalktı Türkiye’nin önde gelen yünlü kumaş üreticilerinden Altınyıldız, son iki yıldır ihracatını yüzde 70, toplam satış hacmini ise yüzde 30 artırdı. Boyner Grup’un 72 yaşındaki lokomotif şirketi Altınyıldız, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle en büyük alıcısı Almanya pazarı çok küçülse de ordu üniformaları ve kadın giyimi için yeni kumaşlar geliştirerek ihracatta atağa kalktı.
24.05.2024 Ekonomi
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu Ev tekstili sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen HOMETEX, sektörün küresel oyuncularını bir araya getirdi.
24.05.2024 Ekonomi
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş'
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş' Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vize konusundaki sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, "Varhelyi'nin açıklamasına göre, AB Komisyonu, üye ülkelere Türkiye'deki elçilik ve konsolosluklarındaki gerek insan kaynağı gerekse donanım yönünden kapasite artışına gitmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmuş" dedi.
23.05.2024 Ekonomi
'Reel kur oranları lehimize dönecek'
'Reel kur oranları lehimize dönecek' Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek
Bakan Şimşek: Reel kur oranları lehimize dönecek Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Eximbank sendikasyon kredisi sağladı
Eximbank sendikasyon kredisi sağladı Türk Eximbank, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi ile 728 milyon dolar tutarında kaynak sağladığını duyurdu.
23.05.2024 Uzmanpara
Bayraktar TB3 adım adım geliyor! "Kol uçuşu" böyle paylaşıldı
Bayraktar TB3 adım adım geliyor! "Kol uçuşu" böyle paylaşıldı Yerli milli teknoloji olan Bayraktar TB3 adım adım geliyor! Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından Bayrak TB3'ün kol uçuşunu paylaştı. İşte detaylar...
22.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "İsrail Nekbe'den beri 76 yıldır kan döküyor, can alıyor. Filistin halkının topraklarını alenen gasp ediyor. Uluslararası hukuku tanımadığını her defasında açıkça gösteriyor." sözlerine yer verdi ve 'Soykırımcılar hesap vermeli' şeklinde konuştu.
22.05.2024 Gündem
Asma yaprağı ihracatı artıyor
Asma yaprağı ihracatı artıyor Manisa'nın dünyaca ünlü Sultaniye üzümünün yetiştiği Alaşehir ilçesinde asma yaprağı üreticilerin gelir kapısı olurken, ihracat geliri de dikkat çeken rakamlara ulaştı. 2023 yılında Alaşehir Gümrük Müdürlüğü'nden ihraç edilen 1 milyon 500 bin kilogram asma yaprağından 500 bin dolar gelir elde edildi.
22.05.2024 Ekonomi
Japonya'nın ticaret açığı arttı
Japonya'nın ticaret açığı arttı Japonya'nın Nisan ayındaki ticaret açığı geçen yıla göre yaklaşık %8 arttı.
22.05.2024 Uzmanpara
Erkenci kayısıların hasadına başlandı
Erkenci kayısıların hasadına başlandı Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, erkenci kayısı bahçelerindeki ağaçlarda yetiştirilen kayısılar toplanmaya başlandı.
21.05.2024 Ekonomi
Tuza inovasyon kattı
Tuza inovasyon kattı Kırıkkale’nin coğrafi işaretli Delice kaynak tuzunu tüketiciyle buluşturan Mayi Tuz, baharatlıdan limonluya farklı çeşitlerle sofralara, tuzlu mum gibi ürünlerle de dekorasyon alanına hitap ediyor. Girişimci Sibel Gözüyukarı Eyiler, burun spreyi üretmeyi planladıklarını da söylüyor.
21.05.2024 Kobi
Çin bazı ABD'li firmaların faaliyetini yasakladı
Çin bazı ABD'li firmaların faaliyetini yasakladı Çin Ticaret Bakanlığı bazı ABD firmalarının ithalat ve ihracat faaliyetlerini yasakladı.
20.05.2024 Uzmanpara
Kayısı hasadı başladı: Tarlada 20 lira!
Kayısı hasadı başladı: Tarlada 20 lira! Hatay'ın bereketli topraklarında başlayan kayısı hasadıyla birlikte ürün tarladan 25 TL'ye yurt dışına, 20 TL'den yurt içine satılıyor.
20.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İhracat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.