Geri Dön

Son dakika: Bakanlık duyurdu! Fiyat artırmayacaklar...

Son dakika haberlere göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kolonya üreticilerinden Deva Holding, Eczacıbaşı, Eyüp Sabri Tuncer, Evyap, Eser, Marmara Kolonyaları, Pereja ve Rebul firmaları perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt etti.

Son dakika: Bakanlık duyurdu! Fiyat artırmayacaklar...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın corona virüs ile mücadele kapsamında etil alkol, kolonya ve dezenfektan üreticileri ile yapmış olduğu toplantıya ilişkin basın açıklamasında şöyle denildi:

"COVID-19 salgın riski ile mücadele sürecinde vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin karşılanabilmesi için özel sektörümüzle işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kolonya ve dezenfektan üretiminin hammaddesi etil alkolün üreticilerimize arz edilebilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı Ticaret Bakanlığı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile koordinasyon halinde 13 Mart 2020 tarihinde EPDK’dan benzine etil alkol karıştırılması zorunluluğunun askıya alınmasını talep ettik.

EPDK aynı gün tarihli toplantısında bu yönde karar aldı. Böylece kolonya ve dezenfektan üretiminde arz güvenliğini önemli ölçüde sağlamış olduk. Bu süreçte, etil alkol üreticisi olan Konya Şeker, Türk Şeker, Tezkim ve Tarkim firmaları arz talep dengesizliği dolayısıyla oluşan fiyat artışlarının önüne geçme konusunda milli bir duruş sergileyerek irade gösterdiler. Günlük üretimleri toplam 335 bin litre olan bu firmalarımız, piyasada oluşan yüksek fiyatlarda indirime gittiler. Bu firmalarımız, ulusal ve bölgesel ölçekte çalışan kolonya ve dezenfektan üreticilerimizin tümüne en üst düzeyde gayret göstererek ürün tedarik etmektedirler.

Bunun yanında kolonya üreticilerimizden de Deva Holding (Boğaziçi Kolonyaları), Eczacıbaşı (Selin Kolonyaları), Eyüp Sabri Tuncer, Evyap (Duru Kolonyaları), Eser, Marmara Kolonyaları-Senso Kozmetik, Pereja, Rebul firmaları salgın öncesi dönemde uyguladıkları fabrika ve ulusal zincir perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt etmişlerdir. Diğer kolonya ve dezenfektan üreticilerimizin de aynı duyarlılık ve dayanışmayı göstereceklerini biliyoruz.

COVID-19 salgın riskine karşı başta sağlık emekçilerimiz olmak üzere tüm kurumlarımızın olağanüstü çabaları ve milletimizin katkılarıyla ulusal bir mücadele yürüttüğümüz bu dönemde, fırsatçılık yapanların da Ticaret Bakanlığı’na şikayet edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz."

Avlanması ve satışı yasak olan 2 bin 500 doktor balığı bulunduMersin'in Erdemli ilçesinde bir otobüste avlanması ve satışı yasak olduğu bildirilen 2 bin 500 doktor balığı ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber