Mustafa Varank

Mustafa Varank

Son dakika Mustafa Varank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mustafa Varank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mustafa Varank haber sayfamızda...

Mustafa Varank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.147 mustafa varank haberi bulunmuştur.
AK Partili Kartal: OSB modeli artık dünya ülkeleri tarafından da örnek alınan kurumsal bir yapıya sahip
AK Partili Kartal: OSB modeli artık dünya ülkeleri tarafından da örnek alınan kurumsal bir yapıya sahipAK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, yaptıkları çalışmalardan dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve tüm bakanlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Ülkemizde sanayinin planlı gelişmesi ve sanayicilerin kendi kendilerini yönetmesi amacıyla kurulan OSB modeli artık dünya ülkeleri tarafından da örnek alınan kurumsal bir yapıya sahiptir” dedi.
8.12.2021Siyaset
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldı
Bakan Varank, eşinin doğum haberini TBMM'de bütçe görüşmesinde aldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında 3'üncü kez baba olduğu haberini aldı.
8.12.2021Gündem
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepkiTBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüden yaptığı hareket tansiyonun yükselmesine neden oldu.
6.12.2021Haberler
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepkiTBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında partisinin adına konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüden yaptığı hareket tansiyonun yükselmesine neden oldu.
6.12.2021Siyaset
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldı
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldıSiirt'te hayata geçirilen Türkiye'nin ilk cevherden çinko izabe tesisi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Açılış töreninde konuşan Erdoğan, 'Çinko ihtiyacımızın yarısı burada üretilecek. Tesisimizin tüm Siirt'te bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kazancınız bol olsun, geleceğiniz aydınlık olsun.' dedi.
4.12.2021Gündem
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecek
Bakan Varank: Yerli burun topu 2022'de ATAK'a entegre edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK'a, 20 milimetrelik, 3 namlulu yerli burun topunun 2022'de entegre edileceğini belirterek, "Entegre edildikten sonra 2022 içinde burun toplarını ülkemizde üretmeyi başarmış olacağız" dedi.
3.12.2021Teknoloji
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmek
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antarktika kıtasında 12 ay boyunca hizmet verecek Türk bilim üssünün hayata geçirileceğini açıklayarak, "1995 yılında Antarktika Anlaşması'na 'danışman olmayan ülke' statüsünde dahil olmuştuk ama son dönemde tüm kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle kutup çalışmalarında önemli gelişmeler kaydettik. Hedefimiz 'danışman ülke' statüsü kazanarak beyaz kıtanın geleceği hakkında söz sahibi olabilmek" dedi.
30.11.2021Teknoloji
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.
29.11.2021Siyaset
Emine Erdoğan'dan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne ziyaret
Emine Erdoğan'dan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne ziyaretEmine Erdoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi'ni (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.
28.11.2021Siyaset
Bakan Varank kaza geçiren muhabiri kendi kullandığı aracıyla evine bıraktı
Bakan Varank kaza geçiren muhabiri kendi kullandığı aracıyla evine bıraktıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden kendi kullandığı minibüsle evine gittiği sırada, içinde bulunduğu taksi kazaya karışan muhabiri aracına alarak evine bıraktı.
24.11.2021Gündem
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı.
24.11.2021Haberler
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı. Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi yaptığı açıklamada, "Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır." açıklamasında bulundu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aralık ayında Abu Dabi'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.
25.11.2021Siyaset
Denizaltıları 'MÜREN' yönetecek
Denizaltıları 'MÜREN' yönetecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yürütülen Milli Üretim Entegre Savaş Yönetim Sistemi (MÜREN) Projesi'nde gelinen aşamayı incelemek için Gölcük Tersane Komutanlığı'nı ziyaret etti.
22.11.2021Teknoloji
Bakan Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle buluştu
Bakan Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle buluştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fatih Merkez Kütüphanesi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, gençlerle bir araya geldi.
21.11.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusu
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) blogu için yazdığı yazıda, Kovid-19 sonrası dönemde Türkiye'nin sürdürülebilir refaha ulaşmasında insan kaynağının dijital çağa uygun olarak "becerilerinin tazelenmesinin" önemine dikkati çekti.
20.11.2021Ekonomi
5.5 milyon euro’luk yosundan ürün hamlesi
5.5 milyon euro’luk yosundan ürün hamlesiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, önümüzdeki dönemde AB fonlarının daha rekabetçi bir ortamda kullanılacağını belirterek, “Artık sadece ülke içinde değil, uluslararası düzeyde de yarışacağız. Bu nedenle hali hazırda biten ve devam eden projelerde edindiğimiz tecrübeyi yaygınlaştırmamız ve ileriye taşımamız önemli” dedi.
20.11.2021Ekonomi
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında Rekabetçi Sektörler Programı'nı uyguladıklarını belirterek, "Programı destek sistemimizin en önemli ayaklarından biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 88 projeye 780 milyon avro destek sağladık." dedi.
19.11.2021Teknoloji
Mesleki ve teknik eğitimde iş birliği
Mesleki ve teknik eğitimde iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.
19.11.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliği
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MEB arasında mesleki ve teknik eğitimde iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.
18.11.2021Teknoloji
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruz
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruzMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık sektörün güçlü temsilcileriyle birlikte mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı birlikte güncelliyoruz, öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz. En kritik tamamlayıcı hamle artık bu iş birliklerimizde istihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermeye başladık." dedi.
18.11.2021Gündem
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ödül
Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ÖdülT.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 8’incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri sahiplerini buldu.
18.11.2021Vitrin
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandı
Türkiye ile İspanya arasındaki zirve sonrası ortak bildiri yayımlandıTürkiye-İspanya 7. Hükümetlerarası Zirvesi'nin ortak bildirisinde, Doğu Akdeniz'de barış ve istikrarın sağlanması hususundaki kararlılığın sürdüğü ifade edildi.
17.11.2021Siyaset
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalı
Son dakika: İspanya ile kritik imzalar atıldı! Erdoğan'dan AB'ye net mesaj: Çalışmalar hızlanmalı, artık somut adımlar atılmalıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile İspanya arasındaki Hükümetlerarası 7. Zirve sona erdi. İki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Pedro Sanchez ile görüşmesinin ardından imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Avrupa Birliğinin artık ülkemizle ilişkilerine stratejik bir bakış açısıyla yaklaşması ve somut adımlar atması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başkanı ile mutabık kaldıklarını ifade ederek "Büyük bir uçak gemisi yapmayı hedefliyoruz" dedi. Erdoğan iki ülke arasındaki ticaret hedefinin 20 milyar dolar olduğunu açıkladı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesine ilişkin gelen bir soruya "Gündemimizden tamamen çıkardık. Kesinlikle iktidarımız kadına şiddet noktasında çok ama çok hassastır. Gerek Emniyet Teşkilatımız gerek Adalet Bakanlığımız olarak bu konunun üzerine gidiyoruz." sözleriyle yanıt verdi.
17.11.2021Siyaset
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandı
Türkiye ile İspanya arasında 6 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.
17.11.2021Haberler
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!
Son dakika: Türkiye ile İspanya arasındaki kritik zirve başladı!Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez başkanlığında başladı.
17.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mustafa Varank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.