Geri Dön
EkonomiSon dakika: Bakanlık duyurdu! Perşembe günü...

Son dakika: Bakanlık duyurdu! Perşembe günü...

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "31 Ocak'ta belli saatlerde Sarp Sınır Kapısı'ndan yolcu ve araç giriş-çıkış işlemleri yapılamayacaktır" denildi.

Son dakika: Bakanlık duyurdu! Perşembe günü...

Bakanlık konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Bilindiği üzere, Sarp Sınır Kapısı'nın modernizasyonuna yönelik çalışmalar nedeniyle araç ve yolcu giriş-çıkış gümrük işlemleri geçici olarak sahanın Gürcistan’dan giriş yönünde gerçekleştirilmekteydi.

Bu şekilde hizmet verilen yolcu salonları ve yaya koridorları,inşaat çalışmaları tamamlandığından, esas yerlerine taşınacaktır.

Bu nedenle, 31.01.2019 Perşembe günü 10.00-18.00 saatleri arasında Bakanlığımız sistemleri geçici olarak çalışmayacağından, Sarp Sınır Kapısı'ndan yolcu ve araç giriş-çıkış işlemleri yapılamayacaktır.

Bununla birlikte, Gürcistan’a Türkgözü ve Çıldır-Aktaş Kara Sınır Kapıları açık durumda olup, yolcu ve araç giriş-çıkış işlemleri için söz konusu sınır kapılarından hizmet verilmeye devam edilecektir"

Van'da yüz yüze eğitime bir günlük kar tatiliVan’ın Bahçesaray ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile özel rehabilitasyon merkezlerinde yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler