Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda...

Ticaret Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.095 ticaret bakanlığı haberi bulunmuştur.
ABD'de çekirdek PCE açıklandı
ABD'de çekirdek PCE açıklandıABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyonun seyrini izlemede tercih ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi (PCE) piyasa beklentilerine paralel artış gösterdi.
29.02.2024Uzmanpara
"101 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa milli gelirimiz 1 trilyon doları aştı"
"101 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa milli gelirimiz 1 trilyon doları aştı"Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, "101 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa milli gelirimiz 1 trilyon doları aştı. 1 trilyon 100 milyar dolara yükseldi. Kişi başına düşen milli gelirde ise 13 bin 110 dolara yükseldi. Bu Türkiye'yi üst ülkeler ligine doğru taşıyacak" dedi.
29.02.2024Ekonomi
ABD ekonomisi yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdü
ABD ekonomisi yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdüABD ekonomisi Ocak ayında yüzde 3,2 ile beklentilerin altında büyüdü.
28.02.2024Ekonomi
ABD'de büyüme revize edildi
ABD'de büyüme revize edildiABD ekonomisinde büyüme rakamı 2023 yılının son çeyreği için aşağı yönlü revize edildi.
28.02.2024Uzmanpara
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıOcak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %3,5 arttı, ithalat %22 azaldı.
28.02.2024Uzmanpara
Ticaret Bakanlığı harekete geçti: Tüketiciyi aldatan reklamlara 24 milyon TL ceza
Ticaret Bakanlığı harekete geçti: Tüketiciyi aldatan reklamlara 24 milyon TL cezaTicaret Bakanlığı, bu ayki Reklam Kurulu toplantısında; tüketicileri aldatan, yanıltan, tecrübe ve bilgi eksikliklerini istismar eden reklam ve ticari uygulamalar hakkında 24 milyon 16 bin 573 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
26.02.2024Ekonomi
Halı ihracatçılarının yeni rotası Hindistan
Halı ihracatçılarının yeni rotası HindistanGaziantepli halı ihracatçıları bu kez dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan ülkesi Hindistan’ı hedef pazar olarak belirleyerek 25 Şubat-2 Mart 2024 tarihleri arasında bu ülkeye yönelik Hindistan Sektörel Ticaret Heyeti düzenliyor.
24.02.2024Ekonomi
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetim
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetimFahiş fiyat ve gıdada tağşiş ile hile gözetimi 81 il genelinde devam ederken, Ramazan ayı öncesinde denetimler sıkılaştı. Tüketicilerin Alo 174 ve Alo 175 hatlarına bu kapsamda ilettiği şikayetlerin de anında değerlendirildiği belirtiliyor.
23.02.2024Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?
Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. TCMB, şubat ayında politika faizini beklentilere paralel yüzde 45'te sabit tuttu. Peki bu karar piyasaları nasıl etkileyecek? İşte detaylar...
22.02.2024Ekonomi
Emine Erdoğan'dan Ankara Palas Müzesi'ne ziyaret
Emine Erdoğan'dan Ankara Palas Müzesi'ne ziyaretCumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından olan ve 2018'de başlatılan restorasyonu Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığınca tamamlanan Ankara Palas Müzesi'nin ilk ziyaretçisi Emine Erdoğan oldu.
21.02.2024Gündem
Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret etti
Emine Erdoğan, Ankara'nın tarihi yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ziyaret ettiCumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından olan ve 2018'de başlatılan restorasyonu Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığınca tamamlanan Ankara Palas Müzesi'nin, ilk ziyaretçisi Emine Erdoğan oldu.
21.02.2024Haberler
Bugün sipariş et 2 ay sonra kullan!
Bugün sipariş et 2 ay sonra kullan!Son dönemde tüketicilerin mobilya teslimat sürelerinin uzamasına yönelik şikayetleri arttı. Bazı mobilya firmalarının ise önce teslim süresini geciktirdiği, sonra da müşterinin siparişini iptal ettiği belirtiliyor.
21.02.2024Ekonomi
ABD, GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek
ABD, GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecekABD yönetimi, yarı iletken üretimini sübvanse etmek için GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek.
20.02.2024Uzmanpara
İkinci el araçlarda ibre terse döndü! Tarih verildi: İşte en avantajlı dönem
İkinci el araçlarda ibre terse döndü! Tarih verildi: İşte en avantajlı dönemGeçtiğimiz yılın sonlarına doğru düşüş gösteren ikinci el araç fiyatlarında yeni yılın ilk ayı itibarıyla ibre terse döndü. Peki ikinci el araçlardaki artışın sebebi ne, araç almak için en avantajlı dönem ne zaman? İşte detaylar...
20.02.2024Ekonomi
Dört cephede güçlü ihracat
Dört cephede güçlü ihracat2023 yılında Türkiye genelinde gemicilik, mücevher, savunma ve havacılık sanayii ihracatı yüzde 25’in üzerinde artarken aylık bazda Ankara’nın ihracat hacmi ilk kez 1 milyar doları aştı.
20.02.2024Ekonomi
Yenilenmiş ikinci el telefon pazarında yükseliş sürüyor: 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde yenilenme gerçekleştirildi
Yenilenmiş ikinci el telefon pazarında yükseliş sürüyor: 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde yenilenme gerçekleştirildiEnflasyon, yüksek kur ve artan hammadde maliyetleri dolayısıyla tüketiciler teknolojik ürünlerde daha sürdürülebilir ve bütçe dostu seçeneklere yönelmeye devam ediyor. Türkiye’de 2023 yılında yüzde 60 seviyesinde bir yenilenme yaşandığını belirten GoPlus & Arena Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşer, “Önümüzdeki yıllarda kullanıcıların yenilenmiş ikinci el cep telefonu pazarına daha fazla yöneleceğine ve sektörün daha da büyüyeceğine inanıyorum” dedi.
19.02.2024Advertorial
Çin'e yabancı yatırımlar yavaşladı
Çin'e yabancı yatırımlar yavaşladıYabancı işletmelerin Çin'e doğrudan yatırımları geçen yıl 1990'ların başından bu yana en düşük miktarda arttı.
19.02.2024Uzmanpara
Ticaret Bakanlığı Türk markalarını destekliyor
Ticaret Bakanlığı Türk markalarını destekliyorTicaret Bakanlığı destekli Turquality programı, Türkiye’nin rekabetçi markalarını dünya pazarlarında desteklemek amacıyla kuruldu.
19.02.2024Ekonomi
“Sanayinin hane halkını sübvanse ettiği tek ülkeyiz”
“Sanayinin hane halkını sübvanse ettiği tek ülkeyiz”Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, yüksek enerji fiyatlarının sektörü olumsuz etkilediğini belirterek, “Sanayinin hane halkını sübvanse ettiği tek ülkeyiz. Konutların kullandığı elektrik fiyatı ile sanayicinin kullandığı elektrik fiyatı arasında üç kat fark var. Şirketlerin enerji maliyetleri düşürülürse, TL’deki reel değerlenmenin ihracat üzerindeki etkisi bir nebze de olsa telafi edilebilir” dedi.
16.02.2024Ekonomi
Patates ve soğana sıkı denetim
Patates ve soğana sıkı denetimAdana’da patates ve soğanda fahiş fiyat oluşmaması ve tüketicinin mağdur olmaması için Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlileri halde üçlü denetim yaptı.
16.02.2024Ekonomi
Bakan Fidan'dan AB'ye çok net mesaj: Siyasi hesaplara kurban edilmemeli
Bakan Fidan'dan AB'ye çok net mesaj: Siyasi hesaplara kurban edilmemeliDışişleri Bakanı Hakan Fidan Türkiye-AB ilişkileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Fidan "Avrupa Birliği’nin stratejik düşünerek artık Türkiye'ye yaklaşımında kimlik siyasetini sona erdirmesi gerekmekte" dedi.
15.02.2024Gündem
463 kilo uyuşturucu ve 13 ton kaçak çay ele geçirildi
463 kilo uyuşturucu ve 13 ton kaçak çay ele geçirildiİstanbul Havalimanı ve Kapıkule Gümrük Kapısı'nda 463 kilogram uyuşturucu, Hamzabeyli Gümrük Kapısı'nda ise 13 ton kaçak çay ele geçirildi.
15.02.2024Gündem
Mercimek gelecek ama gidemeyecek!
Mercimek gelecek ama gidemeyecek!Yeşil mercimek ithalatında gümrük vergisi sıfıra indirilirken, ihracatına da kısıtlama getirildi. Alınan kararla birlikte tüketicinin yeşil mercimeğe daha ucuza ulaşabileceği belirtiliyor.
15.02.2024Ekonomi
Hizmet İhracatında 100 milyar dolar rakamına erişildi
Hizmet İhracatında 100 milyar dolar rakamına erişildiTicaret Bakanlığı "Hizmet İhracatında ilk defa 100 milyar dolar rakamına erişildi" açıklamasını yaptı.
14.02.2024Ekonomi
Marketlerde ‘etiket mesaisi’ hızlandı! Fiyatı 220 liradan 300 liraya çıktı
Marketlerde ‘etiket mesaisi’ hızlandı! Fiyatı 220 liradan 300 liraya çıktıAralık ayı itibarıyla marketlerde etiket değişimleri hızlandı. Bazı temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinde fiyat artışları dikkat çekiyor. Marketlerde 220 TL’ye satılan bir ürünün fiyatı 300 liraya çıktı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, ‘İhbar alır almaz yazar kasalarda fiyatları değiştiriyorlar’ diyerek stokçuları ortaya çıkaracak formülü açıkladı.
14.02.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.