Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda...

Ticaret Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.356 ticaret bakanligi haberi bulunmuştur.
Kuyumculukta yeni dönem başlıyor
Kuyumculukta yeni dönem başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Altın
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklaması
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Ekonomi
Son dakika: Resmen açıklandı! Kuyumcularda yeni dönem...
Son dakika: Resmen açıklandı! Kuyumcularda yeni dönem...Son dakika gelen habere göre Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik yürürlüğe girdi. Kuyum ticareti, yalnızca yetki belgesine sahip kuyum işletmeleri tarafından yapılacak.
14.04.2021Ekonomi
‘Türk kumaşının değerini bilelim’
‘Türk kumaşının değerini bilelim’Türk kumaşına hak ettiği değeri vermek için Doku Kumaş Tasarım Yarışması düzenlendi. Tasarımcı Dilek Hanif, “Yeni tasarımlarımızı artık ülkemizde üretilen kumaşlarla yapmalıyız” diye konuştu
14.04.2021Ekonomi
Niyazi Erdoğan 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda Hürkuş’tan ilham alıyor
Niyazi Erdoğan 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda Hürkuş’tan ilham alıyorNiyazi Erdoğan’ın 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonu, geçmiş sezonlarda olduğu gibi lokal değerlere atıfta bulunarak, bu kez “İstikbali göklerde arayan” Baştayyareci Vecihi Hürkuş’tan ilham alıyor. Tasarımcının Fashion Week Istanbul (FWI) kapsamında hazırladığı koleksiyon, Türk havacılık tarihinin bu özel kahramanına da bir saygı duruşu niteliğinde.
13.04.2021Moda
Fashion Week Istanbul için geri sayım başladı!
Fashion Week Istanbul için geri sayım başladı!Bu sezon 13-16 Nisan tarihleri arasında dijital olarak gerçekleşecek Fashion Week Istanbul, modanın görsel sanatla buluştuğu kısa filmlerle sınırları aşmaya ve tüm dünya ile buluşmaya hazır. İstanbul’un evrensel ve birleştirici yönünden ilham alarak çok sesli bir atmosferle karşımıza çıkacak olan Fashion Week Istanbul, kapsayıcılığı ile yaratıcı dünyanın buluşma noktası olacak.
11.04.2021Moda
İhracatın yeni adresi
İhracatın yeni adresiKolay İhracat Platformu 2.0’ın dijital altyapısını oluşturan askturkiye.com’da İzmirli İnce Fikirler Reklam Ajansı’nın imzası var.
10.04.2021Ege
Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açıldı
Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açıldıGıda sanayisinde de kullanılabilen Çin menşeli "sodyum formiat" ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açılması kararlaştırıldı.
10.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdı
Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdıTicaret Bakanlığı, ticari hayata ilişkin bazı iş ve işlemlerde noter onaylı imza sirküleri getirilmesi şartını aramayacak.
10.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı martta 636 firmaya dahilde işleme izin belgesi verdi
Ticaret Bakanlığı martta 636 firmaya dahilde işleme izin belgesi verdiTicaret Bakanlığı, dahilde işleme rejimi kapsamında geçen ay 636 firma için izin belgesi düzenledi.
10.04.2021Ekonomi
Elde var bir!
Elde var bir!Türkiye, pandemiyle talebin katlandığı nitril eldivende üretici oluyor. Hedef, Malezya’nın hakimiyetindeki pazarda hızla büyüyüp önce 120 milyon dolarlık ithalatı önlemek, sonra da Avrupa’da ilk tercih olmak
10.04.2021Ekonomi
EMİB, sektöre değer katıyor
EMİB, sektöre değer katıyorBurs projesi sayesinde 146 öğrenci madencilik eğitimini tercih etti. AMORF yarışmasıyla ürünlere tasarım katıldı. Yeni ticaret heyeti organizasyonu ise Avustralya’ya olacak
10.04.2021Ege
ABD'de toptan eşya stokları arttı
ABD'de toptan eşya stokları arttıABD'de toptan eşya satışları şubatta yüzde 0,8 azalarak beklentilerin aksine düşüş gösterirken, toptan eşya stokları yüzde 0,6 arttı.
9.04.2021Ekonomi
Son dakika! İstanbul Havalimanı'nda binlercesi ele geçirildi! Tam 6 kilo
Son dakika! İstanbul Havalimanı'nda binlercesi ele geçirildi! Tam 6 kiloSabiha Gökçen Havalimanı'nda Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı kontrollerde yasadışı yollardan yurt dışına çıkarılmak istenen binlerce sülük ele geçirildi.
9.04.2021Gündem
Tekstil sektöründe pandemi etkisi
Tekstil sektöründe pandemi etkisiTicaret Bakanlığı desteğiyle Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin yürüttüğü ‘Teknik Tekstil Sektöründe İhracat Potansiyelinin Artırılması’ konulu UR-GE projesi kapsamında 12 Ekim 2020’de başlayan ‘Koruyucu ve Medikal Teknik Tekstil Ürün Geliştirme’ danışmanlık hizmeti katılımcı firmalarla fiziki ve online yapılan görüşmelerle devam ediyor. E
9.04.2021Ege
ABD 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldı
ABD 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldıABD Ticaret Bakanlığı, Çin'in askeri modernizasyon çabaları ve kitle imha silahları programlarını destekledikleri gerekçesiyle 7 Çinli teknoloji merkezi ve şirketinin kara listeye eklendiğini duyurdu.
8.04.2021Ekonomi
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandıTicaret Bakanlığı'nın bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 17,1 puan artarak 132 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 1,2 puan azalarak 111,6 oldu.
8.04.2021Uzmanpara
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli oldu
Dış Ticaret Beklenti Anketi belli olduTicaret Bakanlığı'nın bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 17,1 puan artarak 132 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 1,2 puan azalarak 111,6 oldu.
8.04.2021Ekonomi
ABD'de dış ticaret açığı yükseldi
ABD'de dış ticaret açığı yükseldiABD'nin bu dönemde ihracatı yüzde 2,6 azalışla 187,3 milyara dolara gerilerken, ithalatı yüzde 0,7 azalarak 258,3 milyar dolara indiABD Ticaret Bakanlığı, şubat ayına ait dış ticaret verilerini açıkladı.
7.04.2021Uzmanpara
Ürdün'de ekonomik kriz sebebiyle gıda ürünlerinin fiyatı hızla artıyor
Ürdün'de ekonomik kriz sebebiyle gıda ürünlerinin fiyatı hızla artıyorYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) de etkisiyle ekonomik bir darboğazdan geçen Ürdün'de birçok gıda ürününün fiyatları iki aydan uzun süredir önemli bir artışa tanık oldu.
7.04.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
İthalat işlemlerini elektronik ortamda yapanlara kolaylık getiren tebliğ yayınlandı
İthalat işlemlerini elektronik ortamda yapanlara kolaylık getiren tebliğ yayınlandıTicaret Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ithalat işlemlerinde başvuruların elektronik ortamda yapılmasına ve işlem yapacak kullanıcıların yetkilendirilmesine dair usul ve esaslar belirlendi.
7.04.2021Ekonomi
Arabistan ambargosunda hasar tespiti başladı
Arabistan ambargosunda hasar tespiti başladıSuudi Arabistan yönetiminin Türk ihraç ürünlerine karşı ambargosu devam ederken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), hasar tespiti için harekete geçti. Buna göre ihracatçılardan, Suudi gümrüklerinde uğradıkları zararın boyutu hakkında bilgi alınacak. Ticaret Bakanlığı da sorunun çözümü için Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde harekete geçti.
7.04.2021Ekonomi
Alo 175 Nedir? Alo 175 Tüketici Danışma Hattı Hangi Konularda Destek Verir?
Alo 175 Nedir? Alo 175 Tüketici Danışma Hattı Hangi Konularda Destek Verir?Devlet vatandaş ilişkilerinin daha kolaya indirgenmesi ve vatandaşların bir takım durumlar ile ilgili direkt olarak işlemde bulunması ile şikayet, öneri, talep, bilgi gibi durumlarda kullanılmak üzere ilgili bakanlıkların üç haneli vatandaş dinleme hatları bulunmaktadır. Bu telefon hatları arasında konusuna göre ayrı ayrı numaralar bulunmaktadır. Örneğin; 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi, 170 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletişim Merkezi ya da 175 Tüketici Danışma Hattı. Peki bu hatlar arasında sayılan ve ne için kullanıldığı merak edilen Alo 175 hattı ne için kullanılmaktadır? İşte, Alo 175 hakkında merak edilen hususlar.
6.04.2021Eğitim
Pay senetlerinin kayıt altına alınmasına ilişkin kurallar belirlendi
Pay senetlerinin kayıt altına alınmasına ilişkin kurallar belirlendiHamiline yazılı pay senetlerinin ve bunlara sahip olanların bilgilerinin Merkezi Kayıt Kuruluşuna (MKK) bildirilmesi ve kayıt altına alınması zorunluluğuna ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
6.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ticaretegeizmirABDkuyumcu

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.