Geri Dön
EkonomiSon dakika! Hakan Atilla duyurdu! Borsa halka arz ediliyor

Son dakika! Hakan Atilla duyurdu! Borsa halka arz ediliyor

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, "Borsanın halka arzı için yıl sonuna doğru hazır oluruz. Borsadan 2 sıfır atacağız." açıklamasında bulundu.

Son dakika! Hakan Atilla duyurdu! Borsa halka arz ediliyor

Borsa İstanbul, TL olarak hesaplanan Fiyat ve Getiri Endekslerinden, 27 Nisan'dan itibaren iki sıfır atılmasına karar verildiğini açıkladı.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, "BIST 30 ve BIST 100 endeksleri başta olmak üzere, Borsamız tarafından hesaplanan BIST Pay Endekslerinin halihazırda ulaştıkları seviyeler dikkate alınarak, TL olarak hesaplanan 'Fiyat ve Getiri Endeksleri'nden iki sıfır atılmasına karar verilmiştir. Uygulamanın planlanan devreye alım tarihi 27.04.2020 olup endekslerden iki sıfır atılmasıyla birlikte endeks değerinin virgülden sonra iki hane gösterilmesine devam edilecektir" denildi.

Açıklamaya göre, uygulama tarihi itibarıyla ilgili endekslerin bölen değerleri 100le çarpılarak endeks değerlerinin iki sıfır atılmış olarak hesaplanması sağlanacak, geçiş tarihinden önce hesaplanmış endeks değerleri ise 100e bölünerek, endekslerin başlangıç tarihlerindeki başlangıç değerleri ve tarihsel endeks değerleri güncellenecek.

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 2'si çocuk 6 yaralıKocaeli'nin İzmit ilçesinde, kavşakta iki otomobilin çarpıştığı kazada 2'si çocuk 6 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler