Geri Dön

Son dakika: Türkiye'nin en hızlısı olacak! İlk kaynağı Erdoğan yaptı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro projesinin ilk ray kaynağını gerçekleştirdi.

Son dakika: Türkiye'nin en hızlısı olacak! İlk kaynağı Erdoğan yaptı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro projesinin ilk ray kaynak töreninde konuştu. Törende yaptığı konuşmanın ardından Erdoğan, projenin ilk ray kaynağını gerçekleştirdi.

Erdoğan projeye ilişkin şunları söyledi:

"Ülkemizin ilk hızlı metro unvanını kazanacak bu hatla İstanbul Havalimanı-Gayrettepe arasındaki ulaşım 35 dakikada sağlanacak. Hasdal'a kadar olan bölüm yıl sonunda açılacak. İhsaniye istasyonu da ilk hizmete girecek kısımda yer alıyor. İstanbul'da ulaşım hizmetlerine çağ atlattık.

Uzunluğu 37,5 kilometreyi bulan ve 9 istasyondan oluşan bu metro güzergahı, İstanbul'daki diğer toplu taşıma hatlarıyla da bağlantılıdır. Hızlı tren hatlarıyla İstanbul'u ülkemizin dört bir noktasına bağlayacağız."

 

Türk-Rus heyetlerinin İdlib görüşmesi sona erdiDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin başkanlığında, İdlib'deki duruma ilişkin Ankara'da yapılan heyetler arası görüşmeler sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber