Geri Dön

Suudi Arabistan'da bankalar yeniden açıldı

Suudi Arabistan'da yeni tip corona virüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemlerin hafifletilmesinin ardından bankalar yeniden açıldı.

Suudi Arabistan'da bankalar yeniden açıldı

 

Bankalar, ülkedeki şube ve merkezlerin Kovid-19 önlemleri göz önünde tutularak yeniden çalışmaya başladığını açıkladı.

Açıklamada, salgına karşı alınan önemlerin ne kadar süreceğinin belirsizliğini koruduğu, dolayısıyla krizin finansal etkilerinin belirlenmenin şu an için zor olduğu ifade edildi.

İç hat uçuşları haziranda başlıyor

Öte yandan Suudi Arabistan Hava Yollarının internet sitesinde, 1 Haziran'dan itibaren iç hat bilet rezervasyonu yapılmaya başlandı.

Suudi Arabistan Hava Yollarından ise henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Ülkede Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, Mekke ve daha önce karantinaya alınan mahalleler dışında 26 Nisan'da kısmi olarak kaldırılmıştı.

Kral Selman'ın imzasıyla yayımlanan kararnamede, 29 Nisan ile 13 Mayıs arasında alışveriş merkezleri, toptan ve perakende satış mağazalarını da kapsayan bazı ekonomik ve ticari faaliyetlerin yeniden başlamasına izin verildiği ifade edilmişti.

Suudi Arabistan'da son verilere göre Kovid-19 kaynaklı can kaybı 152'ye, vaka sayısı ise 20 bin 77'ye yükseldi.

Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...Tarihi kebapçının sahipleri, çalışanlarından şikayetçi oldu. Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip olan İskenderoğlu Kebap'ın sahipleri çalışan bazı personellerinin yolsuzluk yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 12 yılda 7 milyon liralık vurgun yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Kayhan İskenderoğlu, 'İşin ustasıyken çırağı haline gelmişiz. İptal raporlarına baktığımızda, kasaya giren rakam 5 bin lira, ancak 7 bin liralık iptal gördük. Ayrıca ağabeyimle birlikte kamera kayıtlarına da baktık. ‘Ocak’ diye tabir ettiğimiz mutfaktan çıkan tabak sayısını saydık. Fark ettik ki raporda 100 tane kebap gözüküyor, ama ocaktan çıkan kebap sayısı 150' dedi. Oğuzhan İskenderoğlu ise, "Direnenler oldu. Daha sonra 2’si suçlarını itiraf etti. Kimisi ‘Biz bunu 10 yıldır yapıyoruz’ dedi. Kimisi de ‘Biz geldiğimizden beri yapılıyor’ diye ifade etti. Yıkıldık ve perişan olduk İşte haberin ayrıntıları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber