Geri Dön
EkonomiTarım sektörüne Fintech merkezi

Tarım sektörüne Fintech merkezi

Türkiye Ürün İhtisas Borsasının (TÜRİB) Ar-Ge merkezi başvurusu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

Tarım sektörüne Fintech merkezi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde TÜRİB, Ar-Ge merkezi belgesi almak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Başvuru 23 Mart’ta karara bağlandı.

Tarım 4.0 ve dönüşüm

TÜRİB Ar-Ge Merkezi, finans ve yazılım teknolojileri alanlarında yenilikçi ve yüksek teknolojili ürünler üreterek tarım sektörünün etkinliğini ve verimini artırmayı, tarım borsacılığı ekosisteminin sorunlarına yönelik kapsayıcı ve yenilikçi çözümler sunmayı, bunların ticarileştirilmesi için çalışmayı ve nitelikli insan kaynağının istihdamına imkan sağlamayı hedefliyor.

TÜRİB, bu kapsamda akademik iş birlikleri geliştirecek ve Ar-Ge niteliği olan projeler için ulusal ve uluslararası fonlara başvuracak. Tarım sektörünün FinTech Merkezi olarak paydaşlarının Ar-Ge çözümleyicisi olmayı hedefleyen TÜRİB, Tarım 4.0 ve dijital dönüşüm kapsamında ortak bilişim alanı oluşturmayı amaçlarken, Ar-Ge merkezi olarak sağlanan destek ve teşvikler sayesinde ürün ihtisas borsacılığına ve Türkiye’nin Ar-Ge ekosistemine katkıda bulunacak.

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler