Geri Dön
Ekonomi‘Tarımın kalbi’ Konya’da atacak

‘Tarımın kalbi’ Konya’da atacak

Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olarak nitelenen Konya Tarım Fuarı, iki yıl aradan sonra 7 - 11 Haziran tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘Tarımın kalbi’  Konya’da atacak

EKONOMİ SERVİSİ - Tüyap Konya Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Konya Tarım Fuarı, sadece ülkemizin değil Avrasya coğrafyasının da sektöründeki en önemli buluşmasıdır. Bu yıl 18’incisini düzenleyeceğimiz fuarımızı, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmek için her türlü tedbirimizi aldık. Tüm paydaşlarımız gönül rahatlığıyla ziyaret edebilir” dedi.

Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliğiyle düzenlenen fuar saat 09.30 ila 18.00 arası ziyarete açık olacak. Yurt içi ve yurtdışından 278 firmanın tarımsal teknolojilerle ilgili tüm yeniliklerini sergileyeceği fuarda, traktörlerden biçerdöverlere kadar birçok tarımsal ekipmanın en son modellerinin lansmanı yapılacak.

Ersözlü, “Pandemi döneminde tarıma dayalı sanayide diğer sektörlere nazaran önemli bir ilerleme kaydedildi. Bu kritik süreçte önemi daha da çok anlaşılan tarım sektöründe iç ve dış satışlar yadsınamaz ölçüde arttı. Sektörün büyümesine istinaden fuarımız da bu pazar payını artırmak için tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek güçte” dedi.

'Önce sağlık'

İlhan Ersözlü, “Paydaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Yeni dönemin hassasiyetlerine uygun olarak hizmetlerimizi planladık ve önlemlerimizi aldık. Hijyen uygulamaları, ateş ölçümü, sosyal mesafeye uygun ortak alanlar, havalandırma sistemlerindeki iyileştirmeler ve HES kodu ile katılımcı ve ziyaretçiyi kabul ederek, Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine uygun bir biçimde fuarımızı hazırladık. Fuara gelenlere temassız fuar deneyimini de yaşatacağız. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz MyTüyap mobil uygulamamız üzerinden fuar davetiyesi alabilecek ve uygulama sayesinde fuar alanında temassız kartvizit değişimi yapabilecek" diye konuştu.

Hibrit fuar

Konya Tarım Fuarı, katılımcılarına ve ziyaretçilerine dijital uygulamaların etkin bir şekilde kullanıldığı “yeni nesil hibrit fuar” deneyimi de yaşatacak. Tüyap tarafından geliştirilen akıllı eşleştirme sistemi sayesinde fuarı fiziken ziyaret edemeyen yabancı ziyaretçiler, istedikleri katılımcılardan online olarak görüşme talep edebilecek.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de 2 motosiklet çapıştı, 2 kişi ağır yaralandıDüzce'de 2 motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler