Geri Dön

Tesla’dan 25 bin $’a otonom araç vaadi

Amerikalı elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin maliyetleri radikal şekilde azaltarak 25 bin dolara kendi kendini süren elektrikli araç satabileceğini ancak tüm bunların en az 3 yıl sonra gerçekleşebileceğini söyleyerek yatırımcıların satışa geçmesine yol açtı. Tesla’nın piyasa değeri 50 milyar dolar eridi.

Tesla’dan 25 bin $’a otonom araç vaadi

Reuters’ın haberine göre her yıl 22 Eylül’deki “Batarya Günü” etkinliğinde yatırımcılar Tesla’dan iki alanda ilerleme bekliyorlardı; daha uzun ömürlü ve daha ekonomik piller.

Yeni model tanıttı

Buna göre Musk, bu iki konuda da yatırımcılara beklediğini veremedi. Musk, “3 yıl içinde araç fiyatlarını 25 bin dolara çekebiliriz ve böylece fiyat olarak fosil yakıtlı araçlar seviyesine hatta biraz daha aşağıya inebiliriz” dedi. Musk, Tesla’nın henüz beklenen yeni araç, batarya tasarımı ve üretim süreçlerinin tamamlayamadığını kabul etti. Etkinlikte ayrıca Tesla’nın yeni modeli Model S Plaid tanıtıldı. Plaid tam şarjla 840 kilometre yol yapabiliyor ve 320 km hıza ulaşabiliyor. 2021 yılında teslim edilmeye başlayacak aracın fiyatı yaklaşık 140 bin dolar olacak.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber