Ekonomi THY’den yönetici maaşlarıyla ilgili iddialara cevap!

THY’den yönetici maaşlarıyla ilgili iddialara cevap!

10.07.2024 - 17:24 | Son Güncellenme:

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

THY’den yönetici maaşlarıyla ilgili iddialara cevap

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, şirketin yönetici kadrosunun maaşları ile ilgili yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Haberin Devamı

"MAKSATLI BİR GİRİŞİMDİR"

Üstün, şirketin çalışan personeli ve yönetici maaşlarına yönelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Son dönem kimi medya organlarında yer bulan Türk Hava Yollarının yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonlar gerçeği yansıtmamakla birlikte, markamızın her geçen gün yükselmekte olan değerini zedeleme amacı güden, maksatlı bir girişimdir.

"TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ UYARINCA GEREKLİ DÜZENLEME GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR"

Yönetim kadromuz için herhangi bir maaş düzenlemesi sağlanmamış olup, geri kalan personel maaşlarında mevcut Toplu İş Sözleşmesi uyarınca gerekli düzenleme gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin önde gelen milli değerlerinden olan markamızın bu tür spekülasyonlara mevzu edilmesini üzüntü ile karşılamaktayız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."