Geri Dön
EkonomiTMO'ya verdiği fındığın randımanı 60 çıkan üretici sevinç yaşadı

TMO'ya verdiği fındığın randımanı 60 çıkan üretici sevinç yaşadı

Giresun'un Görele ilçesinde, Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO) getirdiği fındığın randımanı 60 çıkan üreticiye kilogram başına 32,95 lira fiyat verildi.

TMO'ya verdiği fındığın randımanı 60 çıkan üretici sevinç yaşadı

İlçede fındığını kurutan Nazmiye Çelik, oğlu Sinan Çelik ile ürününü TMO'nun Görele'deki alım noktasına getirdi. Yapılan analiz sonucunda fındığın randımanı 60 olarak belirlendi. Yüksek randımanlı fındığa verilen 32,95 lira brüt ücret, üreticiyi sevindirdi.

Sinan Çelik, bu yılki ürün için TMO'yu tercih ettiklerini söyledi. Yüksek randımanın kendilerini memnun ettiğini belirten Çelik, "Randıman 60 geldi, 32,95 lira brüt ücret verdiler, bunun bir rekor olduğunu söylediler. Fındığımızı verdik, kağıdımızı da aldık, darısı tüm üreticilere. Burada TMO iyi bir hizmet veriyor, geniş, ferah bir alan. Hizmetlerinden memnunuz, fındıklarını kurutan, seçen arkadaşlar TMO'ya getirebilirler. Burada arkadaşlar yardımcı oluyor." dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler