Tmo

Tmo

Son dakika TMO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMO haber sayfamızda...

Tmo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 585 tmo haberi bulunmuştur.
Mercimek ve buğday ekili alanla coşacak
Mercimek ve buğday ekili alanla coşacakTürkiye genelinde çok kurak geçen ekim-aralık dönemini, ocak ayındaki yağışlar telafi etti. Çiftçiler nohut yerine buğday ve kırmızı mercimeğe yöneldi
11.02.2021 Ekonomi
Bakliyat üretimi sağlanan desteklerle artıyor
Bakliyat üretimi sağlanan desteklerle artıyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, izlenen politikalar ve verilen destekler sayesinde bakliyat üretiminde geçen yıl artış olduğunu belirterek, "2020 yılı üretimimiz, nohutta 630 bin tonla bir önceki yılla aynı seviyede, kırmızı mercimekte yüzde 6 artışla 328 bin ton, yeşil mercimekte yüzde 3 azalışla 42 bin ton, kuru fasulyede yüzde 24'lük artışla 280 bin ton seviyesinde gerçekleşti." dedi.
10.02.2021Ekonomi
TMO'dan fındık açıklaması
TMO'dan fındık açıklamasıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, fındık üreticilerinin, 30 Nisan'a kadar devam edecek kurumun kabuklu fındık alım süresini dikkate alarak, ürünlerini TMO öncelikli satmalarının menfaatlerine olacağını bildirdi.
4.02.2021Ekonomi
Koronavirüs fındık fiyatlarını etkiledi
Koronavirüs fındık fiyatlarını etkilediDüzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'ya fındık ihracatında azalma olduğunu, bu nedenle fındık fiyatının serbest piyasada düşüşe geçtiğini söyledi.
3.02.2021Ekonomi
Lisanslı depoculuğa 5 yılda 323 milyon lira destek sağlandı
Lisanslı depoculuğa 5 yılda 323 milyon lira destek sağlandıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, lisanslı depoculuğa 5 yılda toplam 323 milyon lira destek sağladıklarını belirtti.
26.01.2021Ekonomi
Ekmeklik buğday stokunun yeterli olduğu açıklandı
Ekmeklik buğday stokunun yeterli olduğu açıklandıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, dün gerçekleştirilen ekmeklik buğday ithalatı ihalesinde 400 bin tonluk tekliflerin yalnızca dörtte biri kadar bir miktarın satın alındığını belirterek, "TMO'nun yeni sezona kadar rahatlıkla yetecek miktarda stoku mevcuttur." ifadesini kullandı.
23.01.2021Ekonomi
Toprak Mahsulleri Ofisinden nohut ithalatı iddialarına yanıt
Toprak Mahsulleri Ofisinden nohut ithalatı iddialarına yanıtToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurumun bakliyat görevi verilen hiçbir dönemde nohut ithalatı gerçekleştirmediğini bildirdi.
6.01.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı! Süre 30 Nisan 2021'e kadar uzatıldı
Bakan Pakdemirli açıkladı! Süre 30 Nisan 2021'e kadar uzatıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık alım süresini 30 Nisan 2021'e kadar uzattıklarını bildirdi.
16.12.2020Ekonomi
TMO, hububat satışına aralıkta da devam edecek
TMO, hububat satışına aralıkta da devam edecekToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, ekimde başlayan hububat satışlarına aralık ayında da devam edecek.
7.12.2020Ekonomi
TMO'dan ekmeklik un piyasasına yakın takip
TMO'dan ekmeklik un piyasasına yakın takipToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, un piyasalarındaki istikrarsızlığı önlemek amacıyla stoklarından ekmeklik buğday satışını artırırken, bunun etkilerini izlemek için de "Elektronik Satış Platformu" üzerinden takip sistemi başlattı.
23.11.2020Ekonomi
Çiğ süt desteği kapsamında ödemeler saat 18:00'de yapılacak
Çiğ süt desteği kapsamında ödemeler saat 18:00'de yapılacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilk etapta 246 bin 649 üreticinin, işlemleri tamamlanan temmuz ve ağustos aylarına ait 1 milyon 629 bin ton çiğ sütü için 607 milyon lira destek ödemesini bugün saat 18.00'den itibaren yapacaklarını bildirdi.
4.11.2020Ekonomi
Cazibesi yatırıma mekan on binlere iş oluyor
Cazibesi yatırıma mekan on binlere iş oluyorBereketli toprakların, ballı kayısıların şehri Malatya son yıllarda sanayi yatırımcısının da gözdesi. Cazibe Merkezleri kapsamına alındığından bu yana özellikle tekstilde marka şehir olma yolunda ilerliyor. MTSO Başkanı Sadıkoğlu, “Program 4 yıl daha uzatılırsa OSB’de 32 yılda sağlanan istihdamı ikiye katlarız” diyor.
Fındık fiyatını üretici belirliyor
Fındık fiyatını üretici belirliyorYeni sezonda fındık üreticisi ihtiyacı kadar ürününü satıp, geri kalan fındığını depoladı. Bu sayede fiyatlar Giresun kalitede 26 lirayı gördü, beklenti 30 lira... Piyasaya daha az inen fındığı almak için adeta yarış var. Düşük rekolte nedeniyle fiyatların artacağı endişesiyle tüccarlar, TMO’dan daha fazla fiyat verdi
23.10.2020Ekonomi
Türkiye ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat gönderecek
Türkiye ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat gönderecekTürkiye, Suriye başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ülkelere 110 bin ton un ve bakliyat yardımı yapacak.
21.10.2020Gündem
TMO, kuru üzümde alım kriterini üretici lehine değiştirdi
TMO, kuru üzümde alım kriterini üretici lehine değiştirdiToprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), Manisa'da kuru üzüm alımı için belirlediği "yüzde 5 gelişmemiş dane" kriterini yüzde 10'a revize ettiği bildirildi.
14.10.2020Ekonomi
Makarna sektörü Kovid-19'da "ikinci dalga" riskine hazır
Makarna sektörü Kovid-19'da "ikinci dalga" riskine hazırTürkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde olası "ikinci dalga" riskine karşı üretim kapasitelerinin ve stokların revize edildiğini söyledi.
7.10.2020Ekonomi
Buğdayda korona spekülasyonuna karşı ithalat
Buğdayda korona spekülasyonuna karşı ithalatKoronavirüsün buğday fiyatlarında spekülatif artışa neden olmaması için ithalatla destekleme yapılacak.
4.10.2020Ekonomi
Buğdaydaki üretim artışı gelecek yıl da sürecek
Buğdaydaki üretim artışı gelecek yıl da sürecekGıda Komitesinde hasat sonrası hububat gelişmeleri ele alınırken, gözler bu yıla ilişkin buğday üretimine çevrildi.
25.09.2020Ekonomi
TMO müdahale alımlarıyla üreticinin yüzünü güldürüyor
TMO müdahale alımlarıyla üreticinin yüzünü güldürüyorSon dönemde ana görev alanında bulunan hububat ve bakliyat gibi tarım ürünlerinin dışında fındık, kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı gibi tarım ürünlerinde de devreye giren Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), piyasa düzenleyici rolünde yaptığı müdahale alımlarıyla üreticinin yüzünü güldürüyor.
25.09.2020Ekonomi
Fındık üreticileri serbest piyasada artan fiyatlardan memnun
Fındık üreticileri serbest piyasada artan fiyatlardan memnunTürkiye'nin önemli ihraç ürünlerinden fındıkta, serbest piyasada 24 lirayı bulan fiyatlar üreticilerin yüzünü güldürdü.
24.09.2020Ekonomi
TMO'nun kuru kayısı alım fiyatı Malatya'da sevinçle karşılandı
TMO'nun kuru kayısı alım fiyatı Malatya'da sevinçle karşılandıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kuru kayısıyı 21-23 liradan alacağını açıklaması, Malatya'da sevinçle karşılandı.
22.09.2020Ekonomi
Giresun'da fındık fiyatı haftaya 24 liradan başladı
Giresun'da fındık fiyatı haftaya 24 liradan başladıGiresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık fiyatının yeni haftaya 24 liradan başladığını bildirdi.
21.09.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli'den kuru kayısı açıklaması
Bakan Pakdemirli'den kuru kayısı açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisine verilen görev doğrultusunda ilk kez kayısı alımı yaptıklarını belirterek, "2020 yılı 4 numara kuru kayısıyı kilogram başına kükürtlenmiş için 21 liradan, kükürtlenmemiş (gün kurusu) için ise 23 liradan alıyoruz." dedi.
21.09.2020Ekonomi
TMO kuru incirde müdahale alımına hazır
TMO kuru incirde müdahale alımına hazırToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kuru incirde müdahale alımına hazır durumda bulunduklarını ancak şu anda piyasada üretici lehine bir alım satımın söz konusu olduğunu belirterek, "Herhangi bir fiyat vermeden ya da açıklamadan kuru incir piyasasını takip ediyoruz." dedi.
18.09.2020Ekonomi
TMO 10 günde 10 bin ton kuru üzüm aldı
TMO 10 günde 10 bin ton kuru üzüm aldıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofisin 10 günde 10 bin ton kuru üzümü üreticiden aldığını ve 20 milyon liralık ödeme yaptığını söyledi.
16.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tmofındıktürkiyebuğdayekonomi

Tmo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.