Tmo

Tmo

Son dakika TMO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMO haber sayfamızda...

Tmo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.357 tmo haberi bulunmuştur.
Fiyat düşüren rekolte bilmecesi...
Fiyat düşüren rekolte bilmecesi... Uluslararası piyasalarda Türkiye’de bu sezon 785 bin ton fındık rekoltesi olacağı tahmini yapıldı. Üreticiler ise her yıl tahminden 100 – 150 bin ton az rekolte oluştuğunu, yüksek rekolte açıklamasının fiyatları düşürdüğünü dile getiriyor... 
17.05.2024 Ekonomi
Fındıkta rekolte tartışması
Fındıkta rekolte tartışması Kanada’da düzenlenen 41. Uluslararası Kuru ve Kabuklu Meyveler Kongresi’nde (International Nut and Dried Fruit Council-INC) fındık rekoltesinin gerçeği yansıtmadığını ileri süren Giresunlu fındık sanayicisi Mustafa Demirci, yüksek fiyat politikası yerine istikrarlı ve yüksek verimli bir politika yürütülmesi gerektiğini söyledi.
11.05.2024 Ekonomi
Hasat erken oldu beklenti iyi fiyat! Buğdayda kilograma 15 tl talebi var
Hasat erken oldu beklenti iyi fiyat! Buğdayda kilograma 15 tl talebi var Buğdayda hasat bu sezon erken başlıyor. Çiftçi hasat öncesi TMO’nun alım fiyatını beklerken, artan maliyetlere karşılık buğdayda kilograma 15 lira talebi var.
9.05.2024 Ekonomi
Buğday hasadı başladı
Buğday hasadı başladı Stratejik öneme sahip birçok ürünün hammaddesi olan buğdayın, Adana’da hasadı başladı.
1.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan yeni hasat sezonuyla ilgili önemli açıklama
Bakan Yumaklı'dan yeni hasat sezonuyla ilgili önemli açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Yeni hasat sezonunun başarılı geçmesi için bütün hazırlıklarımız tamam. Randevu sistemi ve planlanan alım ve depolama programlarımızla tüm tedbirleri almış durumdayız” dedi.
28.04.2024 Ekonomi
Hububatta endişeli bekleyiş
Hububatta endişeli bekleyiş Konya başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nin nisanda yağış almaması hububat veriminde kritik bir süreci başlattı. Kar örtüsü olmayınca toprak su tutmadı; mevsim sıcak ve yağış yok; mevcut nemi de lodos uçurdu.
25.04.2024 Ekonomi
TMO’dan fındık satış kararı!
TMO’dan fındık satış kararı! Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık satma kararı serbest piyasa fiyatlarını sağlamlaştırdığı ileri sürüldü.
16.04.2024 Ekonomi
Erken gelişim don riskini artırdı
Erken gelişim don riskini artırdı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından hububat ekili alanlarda yapılan saha çalışmalarıyla oluşan son verilere göre, mevsim normalleri üzerinde devam eden hava sıcaklıkları bitki gelişimi hızlandırdı.
20.03.2024 Ekonomi
‘Ramazan’da e-ticaret cirosu 150 milyarı aşar
‘Ramazan’da e-ticaret cirosu 150 milyarı aşar Ramazan’da e-ticaret de hareketlendi. ETİD Başkanı Çevikoğlu, “Online alışverişler akşam 22.00 ile sahur arasında artıyor. Ramazan’da 150 milyar liralık harcama bekliyoruz” dedi.
12.03.2024 Ekonomi
AK Parti'nin Çatalca adayı Mesut Üner, projelerini açıkladı
AK Parti'nin Çatalca adayı Mesut Üner, projelerini açıkladı AK Parti’den yeniden aday gösterilen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner projelerini anlattı.
19.02.2024 Gündem
Hububat uykuya dalamadı!
Hububat uykuya dalamadı! Son dört aydır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle hububat ekili alanlarda bitkiler ‘uykuya dalmak’ yerine büyümeye devam ediyor. Gelişen bitkiler bu durumda daha fazla su kullanıyor ve don riskine karşı savunmasız hale geliyor.
17.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
5.02.2024 Ekonomi
14 milyar TL tarımsal destek
14 milyar TL tarımsal destek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaş merkezli depremlerin ardından bölgede üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yaptıklarını, hayvanları telef olan yetiştiricilere 5 bin 804 büyükbaş, 43 bin 317 küçükbaş, 549 bin kanatlı hayvan ve 26 bin 318 arılı kovanı bedelsiz olarak teslim ettiklerini bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi
Hububatta ‘fare’ alarmı
Hububatta ‘fare’ alarmı Hububat ekili alanlarda ‘tarla faresi’yle yoğun mücadele ediliyor. Ilıman hava koşulları ve yanlış ilaçlamayla bozulan doğal denge, fare popülasyonunu artırdı. Fareler verim ve kaliteyi tehdit ediyor.
21.01.2024 Ekonomi
TMO silolarındaki patlamaya ilişkin bilirkişi raporunda detaylar ortaya çıktı
TMO silolarındaki patlamaya ilişkin bilirkişi raporunda detaylar ortaya çıktı Kocaeli’nde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında 2 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda detaylar ortaya çıktı.
12.01.2024 Gündem
Silolarda yaşanan patlamada bilirkişi raporu açıklandı
Silolarda yaşanan patlamada bilirkişi raporu açıklandı Kocaeli’nin Derince ilçesinde geçen ağustos ayında, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında meydana gelen, 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin ise yaralandığı patlamayla ilgili bilirkişi raporunda olaya yol açan ihmaller tek tek belirlendi.
11.01.2024 Gündem
Ordu'da fındık 105 liraya ulaştı
Ordu'da fındık 105 liraya ulaştı Ordu'da serbest piyasada fındık fiyatı 105 TL'ye kadar yükseldi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Üreticilerimiz dik durdu ve pazara ihtiyacı kadar fındık indirdi, bu da fiyatların yükselmesini sağladı” dedi.
10.01.2024 Ekonomi
Büyük vurgun! Çiftçinin hasadını satıp ortadan kayboldular
Büyük vurgun! Çiftçinin hasadını satıp ortadan kayboldular Uzun süredir tarım sektöründe faaliyet gösteren bir tohum firmasının kurucuları yüksek kar vaadiyle çiftçilerden aldıkları mahsullerin bedellerini ödemeyerek 150 milyon TL ile vurgun yapıp yurt dışına kaçtığı öne sürüldü.
31.12.2023 Gündem
Buğday ve arpaya geçişler olacak
Buğday ve arpaya geçişler olacak İklim değişikliğine bağlı olarak yağış rejimindeki düzensizlik ve aşırılık da sürüyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) ekim ayına ilişkin sahadan gözlem ve meteorolojik verilere dayanarak hazırladığı analiz de yağışlardaki azalmayı, hububat ekiliş dönemindeki değişikliği gözler önüne serdi.
22.11.2023 Ekonomi
Tarım desteğinde engeller kalkıyor
Tarım desteğinde engeller kalkıyor Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Mülkiyet ve mirasçılık sorunları sebebiyle desteklerden faydalanamayan üreticilerimiz de bundan sonra tarımsal desteklerden istifade edecek” dedi.
14.11.2023 Ekonomi
Bakan Yumaklı: ÇKS'ye kayıtlı çiftçi sayısı 2 milyon 245 bin 526'ya yükseldi
Bakan Yumaklı: ÇKS'ye kayıtlı çiftçi sayısı 2 milyon 245 bin 526'ya yükseldi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Tarım sayımı istatistik işletme bilgisi, hayvan sayısı, arazi bilgisi gibi bütün verilerin doğrulanması anlamına gelecek. Amacımız tarımsal politikalarımıza altlık teşkil edecek veri setlerini doğrulamak. 2026'da bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.
13.11.2023 Gündem
Fındık fiyatları stabil hale gelmeye başladı
Fındık fiyatları stabil hale gelmeye başladı Giresun’da gündemdeki yerini koruyan fındık fiyatları, serbest piyasada 102 lira seviyelerini gördükten sonra 2 liralık düşüşle bugün itibariyle 100 lira seviyelerinde seyrediyor.
26.10.2023 Ekonomi
Emeklilik yaşı yükselecek mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama
Emeklilik yaşı yükselecek mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Emeklilik yaşı yükselecek mi? sorusuna cevap verdi. 12. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Öte yandan 12'nci Kalkınma Planı, komisyonda kabul edildi.
24.10.2023 Ekonomi
'Fındık fiyatı güncellensin' talebi
'Fındık fiyatı güncellensin' talebi Dereli Ziraat Odası Başkanı Burhan Okusal, ülkemiz ekonomisi için önemli ihracat kaynağı olan fındığın esas sahipleri olan fındık üreticilerinin zor bir dönem geçirdiğini ileri sürerek, fındık rekoltesinin tahminin altında kaldığı için taban fiyatın güncellenmesi gerektiğini söyledi.
6.10.2023 Ekonomi
Malatyalı kayısı üreticileri meclisten müjdeli haberler bekliyor
Malatyalı kayısı üreticileri meclisten müjdeli haberler bekliyor Malatya Ziraat Odaları İl Koordinatörü Yunus Kılıç, TBMM’den kayısı üreticileri başta olmak üzere çiftçiler için yeni destekler beklediklerini söyledi.
3.10.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tmo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.