Tmo

Tmo

Son dakika TMO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMO haber sayfamızda...

Tmo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 794 tmo haberi bulunmuştur.
Tarım desteğinde engeller kalkıyor
Tarım desteğinde engeller kalkıyorTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Mülkiyet ve mirasçılık sorunları sebebiyle desteklerden faydalanamayan üreticilerimiz de bundan sonra tarımsal desteklerden istifade edecek” dedi.
14.11.2023Ekonomi
Fındık fiyatları stabil hale gelmeye başladı
Fındık fiyatları stabil hale gelmeye başladıGiresun’da gündemdeki yerini koruyan fındık fiyatları, serbest piyasada 102 lira seviyelerini gördükten sonra 2 liralık düşüşle bugün itibariyle 100 lira seviyelerinde seyrediyor.
26.10.2023Ekonomi
Emeklilik yaşı yükselecek mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama
Emeklilik yaşı yükselecek mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Emeklilik yaşı yükselecek mi? sorusuna cevap verdi. 12. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Öte yandan 12'nci Kalkınma Planı, komisyonda kabul edildi.
24.10.2023Ekonomi
'Fındık fiyatı güncellensin' talebi
'Fındık fiyatı güncellensin' talebiDereli Ziraat Odası Başkanı Burhan Okusal, ülkemiz ekonomisi için önemli ihracat kaynağı olan fındığın esas sahipleri olan fındık üreticilerinin zor bir dönem geçirdiğini ileri sürerek, fındık rekoltesinin tahminin altında kaldığı için taban fiyatın güncellenmesi gerektiğini söyledi.
6.10.2023Ekonomi
Fındık, fiyat istikrarını koruyor
Fındık, fiyat istikrarını koruyorGiresun'da serbest piyasada haftaya 107 liradan başlayan fındık fiyat istikrarını sürdürüyor.
2.10.2023Ekonomi
TMO'dan 11 milyon tonun üzerinde hububat alımı
TMO'dan 11 milyon tonun üzerinde hububat alımıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, "TMO, tarihinin en yüksek alımını gerçekleştirerek 11 milyon tonun üzerinde hububat aldı. Aldığımız hububatların karşılığı 65-70 milyar lira gibi bir meblağ üreticilerimize ödendi, ödenmeye devam ediyor. 2023-2024 ve sonraki belki bir iki yılda arz güvenliğimizi sıkıntıya sokacak problem olmayacağını değerlendiriyoruz" dedi.
21.09.2023Ekonomi
Kilosu 260-295 lira arasında! Güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı
Kilosu 260-295 lira arasında! Güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldıBatman’da 'yeşil altın' olarak bilinen fıstığın hasat döneminde, arazilerdeki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Bazı üreticiler bahçelerde devriye atarken, bazıları ise kamera sistemi kurdu.
19.09.2023Gündem
Fındık fiyatları yükseliyor
Fındık fiyatları yükseliyorGiresun'da fındık hasatını bitirip kurutma telaşına düşen fındık üreticilerini hem rekolte hem de serbest piyasada oluşan fiyatlar memnun etmezken, tüm olumsuzluklara rağmen son dönemde serbest piyasada yükselmeye başlayan fındık fiyatları geleceğe dair umutları arttırıyor.
5.09.2023Ekonomi
Çiftçilere finansman kolaylığı sağlıyor
Çiftçilere finansman kolaylığı sağlıyorŞekerbank, stok finansmanı ve TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) ürün bedeli kredisi ile çiftçilerin finansman ihtiyaçlarına yönelik ayrıcalık sunmaya devam ediyor.
4.09.2023Ekonomi
'Türkiye, dünyada en fazla incir ihracatı yapan ülke konumunda'
'Türkiye, dünyada en fazla incir ihracatı yapan ülke konumunda'Aydın'da incir hasadına katılan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, dünyadaki taze incir üretiminin yaklaşık yüzde 24’ünün, kuru incirin ise yaklaşık yüzde 55’inin Türkiye'de üretildiğini belirtip, "Türkiye yüzde 53 ile dünyada en fazla incir ihracatı yapan ülke konumunda. 2010 yılında 255 bin ton civarında olan incir üretimimizin bu yıl 350 bin ton civarına gelmesini bekliyoruz" dedi.
2.09.2023Ekonomi
Stok uyarısı: Dünyada 2 aylık buğday olacak
Stok uyarısı: Dünyada 2 aylık buğday olacakUluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği (IAOM) Avrasya Bölge Başkanlığı tarafından ikinci kez organize edilen IAOM Konferansı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.
31.08.2023Ekonomi
TMO'dan ürün alım rekoru
TMO'dan ürün alım rekoruTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından alınan ürün miktarının 10 milyon tonu geçerek tüm zamanların en yüksek alım rekoruna ulaştığını duyurdu.
29.08.2023Ekonomi
TMO fındık alımlarına başladı
TMO fındık alımlarına başladıTrabzon'da Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) üreticilerden fındık alımına başlandı. Fındık bedeli, ürün teslimatına müteakip, 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak.
28.08.2023Ekonomi
Ordu'da ilk fındık 90 liradan satıldı
Ordu'da ilk fındık 90 liradan satıldıToprak Mahsulleri Ofisi’nce (TMO) Ordu’da yeni sezon fındık alımına başlandı. 55 randıman gelen ilk fındık 90 liradan alınırken, üreticiler fiyattan memnun olduklarını belirtti.
28.08.2023Ekonomi
TMO MISIR ALIM FİYATI 2023: Mısır alım fiyatı ne kadar oldu, 1 ton mısır kaç TL?
TMO MISIR ALIM FİYATI 2023: Mısır alım fiyatı ne kadar oldu, 1 ton mısır kaç TL?Toprak Mahsulleri Ofisi, 2023 yılı mısır alım fiyatlarını açıkladı. Çiftçilerin heyecanla bekledikleri mısır alımı ton fiyatı ne kadar, kaç TL oldu? İşte, TMO mısır alım fiyatları 2023...
22.08.2023Bilgi Rehberi
Son dakika: Toprak Mahsulleri Ofisi mısır alım fiyatını açıkladı
Son dakika: Toprak Mahsulleri Ofisi mısır alım fiyatını açıkladıSon dakika haberine göre, mısır alım fiyatları belli oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alım fiyatını açıkladı. TMO mısır alım fiyatını ton başına 6 bin lira olarak belirledi.
22.08.2023Ekonomi
“8,7 milyon ton hububat alımı yapıldı”
“8,7 milyon ton hububat alımı yapıldı”Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, bu yıl hububatta bereketli bir sezon geçirdiklerini belirterek, 21 milyon ton üzerine buğday, 8,5 milyon ton üzerinde arpa rekoltesini beklediklerini söyledi. Güldal, Türkiye genelinde hububat hasadının başlamasıyla TMO’ya 8,7 milyon ton alım yapıldığını ifade etti.
18.08.2023Ekonomi
Fındık üreticilerine ‘dolandırıcılık' uyarısı
Fındık üreticilerine ‘dolandırıcılık' uyarısıSamsun Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, fındık üreticilerine ‘dolandırıcılık' uyarısı yaptı.
17.08.2023Ekonomi
TMO patlamasından acı haber! Hayatı kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi
TMO patlamasından acı haber! Hayatı kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldiKocaeli'nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) silosundaki patlamada ağır yaralanan Elif Dayıoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Acı olayda ölü sayısı 2’ye yükselmiş oldu.
14.08.2023Gündem
Bakan Koca TMO patlamasında yaralananların son durumunu açıkladı
Bakan Koca TMO patlamasında yaralananların son durumunu açıkladıBakan Koca Kocaeli Derince'de Toprak Mahsulleri Ofisi'ndeki patlamada yaralananların son durumunu açıkladı.
9.08.2023Gündem
Fındıkta 3 dolar sınırı aşıldı
Fındıkta 3 dolar sınırı aşıldıFındıkta yeni hasat sezonuna birkaç gün kala 84 lira olarak belirlenen fiyat mevcut kur ile 3.1 dolar. Genellikle her sezon fiyat 3-3.3 dolar aralığında oluyor. Geçen sezon verilen 53 lira fiyat ise 2.95 dolar civarındaydı. Üretici ise artan maliyetler nedeniyle fiyatı 100 lira bekliyordu.
9.08.2023Ekonomi
FINDIK FİYATLARI 2023: TMO fındık taban fiyatları kaç TL oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
FINDIK FİYATLARI 2023: TMO fındık taban fiyatları kaç TL oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!Fındık fiyatları, üreticinin gündeminde! 2023 fındık taban fiyatları Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından paylaşılması bekleniyordu, haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Geçtiğimiz sene temmuz ayında açıklanan fındık ücreti için araştırmalar sürüyor. Peki, 2023 fındık fiyatları ne kadar oldu?
8.08.2023Bilgi Rehberi
LEVANT FINDIK ne demek? Giresun fındık ile Levant fındık farkı nedir?
LEVANT FINDIK ne demek? Giresun fındık ile Levant fındık farkı nedir?Fındık fiyatları 2023 açıklandı. Giresun ve levant olmak üzere iki çeşit fındık bulunuyor. Söz konusu fındıkların ise her sene fiyatları Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından duyuruluyor. Giresun ve levant fındıkların farkı ise merak konusu oldu. Peki, levant fındık nedir, ne demek?
7.08.2023Bilgi Rehberi
Derince'de vatandaşlar yaşadıkları korku dolu anları anlattı: Deprem oluyor zannettik
Derince'de vatandaşlar yaşadıkları korku dolu anları anlattı: Deprem oluyor zannettikKocaeli'nin Derince ilçesinde TMO silolarında meydana gelen büyük patlamanın sesini duyanlar, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Mutfakta yemek yedikleri sırada büyük bir ses duyduğunu söyleyen bir vatandaş, "Bir anda çok büyük bir patlama sesi duyduk. Ev sallandı, pencerelerimiz açıldı. Deprem oluyor zannettik. Bayağı büyük bir sarsıntıydı. Balkona çıktım ve büyük bir toz bulutu gördük. Ben askeriyede patlama olduğunu düşündüm" dedi.
7.08.2023Haberler
Derince'de vatandaşlar yaşadıkları korku dolu anları anlattı: Deprem oluyor zannettik
Derince'de vatandaşlar yaşadıkları korku dolu anları anlattı: Deprem oluyor zannettikKocaeli'nin Derince ilçesinde TMO silolarında meydana gelen büyük patlamanın sesini duyanlar, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Mutfakta yemek yedikleri sırada büyük bir ses duyduğunu söyleyen bir vatandaş, "Bir anda çok büyük bir patlama sesi duyduk. Ev sallandı, pencerelerimiz açıldı. Deprem oluyor zannettik. Bayağı büyük bir sarsıntıydı. Balkona çıktım ve büyük bir toz bulutu gördük. Ben askeriyede patlama olduğunu düşündüm" dedi.
8.08.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tmo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.