Tmo

Tmo

Son dakika TMO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMO haber sayfamızda...

Tmo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 688 tmo haberi bulunmuştur.
Un fiyatına 1 yıl daha TMO takibi
Un fiyatına 1 yıl daha TMO takibiSonbahardan bu yana uygun fiyat taahhüdü aldıkları un sanayicilerine piyasa fiyatının altında buğday sağladıklarını hatırlatan TMO Genel Müdürü Güldal, “Un regülasyonu Mayıs 2023’e kadar sürecek” dedi.
24.06.2022Ekonomi
TMO'dan haşhaş kapsülü alım fiyatları hakkında açıklama
TMO'dan haşhaş kapsülü alım fiyatları hakkında açıklamaToprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO), 2022 haşhaş kapsül alım fiyatlarına ilişkin yapılan açıklamada, yüksek morfinli TMO tohumluğu kullanılarak elde edilen haşhaş kapsülünü kilosunu 15 TL'den, geleneksel tohumluk kullanılarak elde edilen haşhaş kapsül alımını kilosu 7,5 TL'den, TMO'nun tohumluk ihtiyacına yönelik, sözleşmeli üretimle elde edilen tohumlu haşhaş kapsülünü ise kilosu 25 TL'den alınacağı belirtildi.
21.06.2022Ekonomi
TMO Genel Müdürü Güldal: Buğdayda önemli artış görüyoruz
TMO Genel Müdürü Güldal: Buğdayda önemli artış görüyoruzToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, bu yıl buğday ve arpa rekoltesinde geçen yıla göre önemli artış beklediklerini söyleyerek, "2021’e göre önemli artış görüyoruz. 19,5 milyon ton buğday, 8,5 milyon ton arpa rekoltesi bekleniyor; bu noktada iyi bir sezon. Biz de stoklarımızın büyük ölçüde iç pazardan takviye edileceğini düşünüyoruz" dedi.
10.06.2022Ekonomi
Buğday bol gözüktü destek doping oldu
Buğday bol gözüktü destek doping olduBu yıl buğday üretiminde yüzde 10.4, arpa üretiminde ise yüzde 48 artış olacağı tahmin ediliyor. TMO, yeni sezon hububatı için ek olarak kuruma satış yapanlara prim desteği verecek.
7.06.2022Ekonomi
Bakan Yardımcısı Pakdil: Genel hububat üretiminde artış bekliyoruz
Bakan Yardımcısı Pakdil: Genel hububat üretiminde artış bekliyoruzTarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, "Bu yıl öngördüğümüz buğday üretimimiz 9,5 milyon ton. Bu, geçen yıla göre yüzde 10,5 bir ilave artış. Genel hububat üretiminde de artışı bekliyoruz" dedi.
6.06.2022Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçi ve memurlara iki ayrı müjde
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçi ve memurlara iki ayrı müjdeKızılcahamam’da AK Parti'nin '30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçi ve memurlara iki ayrı müjde verdi. Ekonomiye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kur ve enflasyondan kaynaklanan maliyet artışları ile izah edilemeyecek düzeyde fiyat artışı yaşanan her kalemi mercek altına aldık." ifadelerini kullandı.
5.06.2022Siyaset
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan ekmeklik buğday satışı açıklaması
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan ekmeklik buğday satışı açıklamasıTarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Fırınlara ve ekmek üreticilerine belirli bir fiyattan un satışı yapacağını taahhüt eden un fabrikalarına TMO tarafından uygun fiyatla ekmeklik buğday satışı yapılmaya devam edilecektir." ifadeleri yer aldı.
1.06.2022Ekonomi
TMO ihalelerinde fiyat farkı verilebilecek
TMO ihalelerinde fiyat farkı verilebilecekToprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nün (TMO) ithalat yoluyla yapacağı tarımsal ürün alımları ile mal ve hizmet alımlarında Türk lirası üzerinden yapılan sözleşmelerde ek fiyat farkı verilebilecek, sözleşmeler devredilebilecek.
28.05.2022Ekonomi
Yeni sezon fındık fiyatlarında 50 lira beklentisi
Yeni sezon fındık fiyatlarında 50 lira beklentisiTürkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, geçen yıla oranla işçilik, gübre ve zirai ilaç fiyatlarındaki artışı göz önünde bulunduran fındık üreticilerinin yeni sezonda 50 TL taban fiyatı beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.
13.05.2022Ekonomi
Kar yağışı fındık fiyatlarını yükseltti
Kar yağışı fındık fiyatlarını yükselttiKar yağışındaki zirai don riski serbest piyasada fındık fiyatlarını da etkiledi. Serbest piyasa da kar yağışı öncesi 35 TL civarında olan fındık fiyatı 4 lira artışla 39 TL’ye yükseldi.
20.03.2022Ekonomi
TMO’da ucuz arpa alımında son başvuru bugün sona eriyor
TMO’da ucuz arpa alımında son başvuru bugün sona eriyorToprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) ucuz arpa alımı gerçekleştirecek besiciler için son başvurunun bugün sona erdiği açıklandı.
16.03.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Çiftçi desteklerinde sadeleştirme yapacağız
Bakan Kirişci: Çiftçi desteklerinde sadeleştirme yapacağızTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım fuarının ardından Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, AK Parti ile MHP teşkilatlarını ziyaret etti.
12.03.2022Haberler
Bakan Kirişci: Çiftçi desteklerinde sadeleştirme yapacağız
Bakan Kirişci: Çiftçi desteklerinde sadeleştirme yapacağızTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım fuarının ardından Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, AK Parti ile MHP teşkilatlarını ziyaret etti.
12.03.2022Ekonomi
TMO’nun indirimli ürünlerine büyük ilgi
TMO’nun indirimli ürünlerine büyük ilgiTemel gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisinin (KDV) yüzde 1’e düşürülmesiyle Van Toprak Mahsulleri Ofisinde (TMO) indirimli gıda ürünleri büyük ilgi gördü.
21.02.2022Ekonomi
TMO'nun indirimli ürünlerine büyük ilgi
TMO'nun indirimli ürünlerine büyük ilgiTemel gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisi'nin (KDV) yüzde 1’e düşürülmesiyle Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) indirimli gıda ürünleri büyük ilgi gördü.
19.02.2022Ekonomi
Üretici kayısı fidanına büyük ilgi gösteriyor
Üretici kayısı fidanına büyük ilgi gösteriyorDünyadaki kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da üretilen Avrupa Birliği tescilli kuru kayısıda fiyat 100 liraya dayanırken, kayısı fidanları ise şu sıralar yok satıyor.
18.02.2022Ekonomi
Nohut ve yeşil mercimek üretimi rekor seviyelere çıktı
Nohut ve yeşil mercimek üretimi rekor seviyelere çıktıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, "Bakanlığımız bakliyat politikaları ve TMO’nun 2018 yılından itibaren bakliyata alım garantisi vermesi sayesinde nohut ve yeşil mercimek üretimimiz rekor seviyelere çıkmıştır" dedi.
10.02.2022Ekonomi
TÜDKİYEB'den TMO açıklaması: Zammı geri çekmesi sevindirici oldu
TÜDKİYEB'den TMO açıklaması: Zammı geri çekmesi sevindirici olduTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, ”TMO’nun arpaya yaptığı zammı geri çekmesi, yetiştiricimiz açısından sevindirici olmuştur" dedi.
11.01.2022Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttı
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetlerinin 5 kat daha arttığını söyledi.
7.01.2022Gündem
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacak
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacakToprak Mahsulleri Ofisi(TMO), Ocak ayında 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 Aralık ayı fiyatlarıyla satacağını açıkladı.
6.01.2022Ekonomi
Fındık fiyatı yeni yıla artışla başladı
Fındık fiyatı yeni yıla artışla başladıGiresun’da serbest piyasada fındık fiyatı yeni yıla yükselişle başladı. Yılın son haftasında serbest piyasada 30 liradan alıcı bulan fındık fiyatı, yeni yıla ise 1 lira yükselişle başladı.
3.01.2022Ekonomi
Tarımsal üretimde sevindirici haber
Tarımsal üretimde sevindirici haberTarımsal üretimde sevindirici haber Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) geldi. TMO, 2021 yılı ürün ekilişlerinin büyük ölçüde tamamlandığını, ekilebilir arazilerin tamamında üretime devam edildiğini belirterek yağışların da geçen seneye göre yüzde 32’nin üzerinde arttığını belirtti.
18.12.2021Ekonomi
CHP'li Gürer’den ekmekli toplantı
CHP'li Gürer’den ekmekli toplantıCHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "ekmeğe bile erişimde sorun yaşanabilir" iddiasında bulundu.
16.12.2021Siyaset
TMO'dan un üretimiyle ilgili önemli açıklama
TMO'dan un üretimiyle ilgili önemli açıklamaTekirdağ’a gelen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Ahmet Güldal, un regülasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de ekmeklik un üretiminde herhangi bir problem olmadığını aynı zamanda ekmek fırınlarının ekmek üreten işletmelerin makul fiyatlarla yani 200 liranın altında fiyatlarla ekmeklik un tedarik edebildiklerini gördüklerini söyledi.
14.12.2021Ekonomi
Van Valisi Bilmez, ekmek zammını onaylamadı
Van Valisi Bilmez, ekmek zammını onaylamadıVan Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği bünyesinde kurulan komisyonun aldığı ekmeğin 2,5 liradan satılma kararını onaylamadı. Vali Bilmez, “Zammı onaylamadık ve odayı da uyardık. Ekonomik dengeler oturduğunda bu konuyu bir daha görüşürüz” dedi.
2.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tmo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.