Tmo

Tmo

Son dakika TMO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMO haber sayfamızda...

Tmo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 623 tmo haberi bulunmuştur.
Malatya'dan 141 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatı yapıldı
Malatya'dan 141 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatı yapıldıMalatya'dan yılın ilk yarısında 115 ülkeye 41 bin 12 ton kuru kayısı ihraç edilerek, 141 milyon 176 bin dolar döviz girdisi sağlandı.
16.07.2021Ekonomi
Kurbanlık fiyatları 2021 ne kadar? En ucuz, en pahalı kurban fiyatları bu yıl kaç TL?
Kurbanlık fiyatları 2021 ne kadar? En ucuz, en pahalı kurban fiyatları bu yıl kaç TL?Kurban Bayramı'na geri sayım başladı. 20 Temmuz'da başlayacak olan Kurban Bayramı 23 Temmuz'da sona erecek. Bayram öncesinde dini görevini yerine getirmek isteyenler kurbanlık fiyatları 2021 aramasına başladı. Peki kurbanlık fiyatları 2021 ne kadar? İl il koyun, dana büyükbaş - küçükbaş kurban fiyatları kaç para? İşte ucuzdan pahalıya kurbanlık fiyatları...
9.07.2021Gündem
Büyükbaş kurbanlıklar 10 bin liradan başlıyor
Büyükbaş kurbanlıklar 10 bin liradan başlıyorTürkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TÜKETBİR) Başkanı Bülent Tunç, ülkede yeteri kadar kurbanlık hayvan bulunduğunu belirterek, “Kurban olabilecek büyükbaş hayvanların fiyatı yaklaşık 10 bin liradan başlıyor, büyükbaşın canlı kilogram fiyatı ise bölgelere göre 28 ila 30 lira arasında değişiyor” dedi.
4.07.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli'den fındık alımına ilişkin açıklama!
Bakan Pakdemirli'den fındık alımına ilişkin açıklama!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındıkla ilgili iç ve dış piyasaları yakından takip ettiklerini belirterek, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de hasattan önce TMO fındık alım fiyatlarının açıklanması için çalışma yapıyoruz." ifadesini kullandı.
1.07.2021Ekonomi
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyor
Kuru meyve talebi ‘sağlıklı’ büyüyorKuru yemiş/meyve piyasasında dünyada oldukça güçlü olan Türkiye’den alım talepleri artıyor. Bu alanda ihracatçıların en önemli pazarı Avrupa, azalan stoklarını da doldurmak istiyor.
27.06.2021Ekonomi
TMO'nun müdahalesiyle yem fiyatlarının düşmesi bekleniyor
TMO'nun müdahalesiyle yem fiyatlarının düşmesi bekleniyorTürkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) Başkanı Ülkü Karakuş, son dönemde yem ham madde fiyatlarının aşırı yükseldiğini belirterek, "Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) elindeki malların temmuzda satışa açılmasıyla yem ham maddesi fiyatları düşecektir." dedi.
22.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası milyonların beklediği yeni kararları açıkladı. 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamalar kaldırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektörüne de müjdeyi vererek, "Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz." dedi. Öte yandan aşıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır." ifadelerini kullandı.
21.06.2021Haberler
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyor
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), hububat ve yem piyasalarında istikrarı sağlamak ve ürün arzında oluşan açığı kapatmak üzere ihtiyaç duyulan ham maddenin bir kısmını dış alımla tedarik edecek.
17.06.2021Ekonomi
'Kayısının başkenti'nde üreticiler yeni sezona mutlu giriyor
'Kayısının başkenti'nde üreticiler yeni sezona mutlu giriyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, üreticiler yeni hasat sezonuna fiyatlardaki istikrarlı artışla girmenin mutluluğunu yaşıyor.
9.06.2021Ekonomi
Kuraklık yemi tehdit ediyor
Kuraklık yemi tehdit ediyorKuraklık tarımsal üretimin yanı sıra hayvancılıkta da tehdit haline geldi. Yem bitkilerinin veriminin düşmesi beklenirken, meralarda yeterli ot bulamama endişesi var. İthal girdileri yüksek hayvan yeminde ise zam tedirginliği yaşanıyor.
4.06.2021Ekonomi
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktu
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktuToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat piyasalarında beklenenin üzerindeki fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya müdahale çalışmalarını başlattıklarını belirterek, "Piyasayı anlık olarak yakından takip ediyoruz, gerekmesi halinde hızlı kararlar alıyoruz. Olağan dışı dönemlerde olağanüstü kararlar alınabilmektedir. Bu gereklilik dolayısıyla piyasa düzeni ve istikrarı için bütün müdahale yöntemlerini gündemimizde tutuyoruz." dedi.
1.06.2021Ekonomi
2021 yılı için hasat sonu hububat satış fiyatları açıklandı
2021 yılı için hasat sonu hububat satış fiyatları açıklandıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2021 yılı hububat satış fiyatlarına ilişkin, "2 bin 250 TL'ye aldığımız ikinci grup ekmeklik buğday fiyatımızı hasat bitimiyle beraber 2 bin 450 TL'den, makarnalık buğday fiyatımızı da 2 bin 650 TL'den, arpa satış fiyatımızı da 1.950 TL'den satışa açmayı planlıyoruz. Bu rakamları da uzun süreli olarak koruma eğilimindeyiz." dedi.
26.05.2021Ekonomi
'Buğday zamlarını TMO engelleyebilir'
'Buğday zamlarını TMO engelleyebilir'Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM - BİR) Başkanı Ülkü Karakuş, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) arpa, mısır, buğday gibi ürünlerde satış fiyatlarını en kısa sürede açıklaması gerektiğini belirterek, "Buğday fiyatları artmaya başladı. TMO'nun fiyatları açıklaması piyasada fiyatların artış hızını kesebilir" dedi.
23.05.2021Ekonomi
Yem sanayicileri ürünlerin satış fiyatlarının açıklanmasını talep etti
Yem sanayicileri ürünlerin satış fiyatlarının açıklanmasını talep ettiTürkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) Başkanı Ülkü Karakuş, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) arpa, mısır, buğday gibi ürünlerde satış fiyatlarını en kısa sürede açıklaması gerektiğini belirterek, "Buğday fiyatları artmaya başladı. TMO'nun fiyatları açıklaması piyasada fiyatların artış hızını kesebilir." ifadelerini kullandı.
22.05.2021Ekonomi
Bakliyat ve makarna sektörü alım fiyatlarından memnun
Bakliyat ve makarna sektörü alım fiyatlarından memnunBakliyat ve makarna sektörü temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hububat ve bakliyat alım fiyatlarını sevinçle karşıladı.
20.05.2021Ekonomi
Esnafa 4.6 milyar TL hibe desteği
Esnafa 4.6 milyar TL hibe desteğiKabine toplantısının ardından esnafa destek paketi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkârımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz” dedi.
18.05.2021Ekonomi
Erdoğan duyurmuştu! TMO detayları açıkladı: 10 gün içinde...
Erdoğan duyurmuştu! TMO detayları açıkladı: 10 gün içinde...Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce, ülke genelindeki yaklaşık 200 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda hububat alımı yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamada, 'Ürün bedeli ödemeleri, ürün TMO'ya teslim edildiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak' denildi. Öte yandan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat ve bakliyat alım fiyatlarını duyurduğu anımsatıldı.
17.05.2021Ekonomi
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.
14.05.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan Bayramı'ndan sonra buğday ve arpada müdahale alım fiyatlarının açıklanmasının beklendiğini belirterek, "Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) açıklayacağı fiyatlar, dünyada belirlenen hububat fiyatlarının altında kalmamalıdır ve çiftçilerimizi memnun edecek seviyede olmalıdır." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Malatya kuru kayısıdan 100 milyon dolarlık gelir elde etti
Malatya kuru kayısıdan 100 milyon dolarlık gelir elde ettiDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da bu yılın 4 aylık döneminde kuru kayısı ihracatından 100 milyon dolar gelir elde edildi.
6.05.2021Ekonomi
Erkenci hasat endişeyle başladı
Erkenci hasat endişeyle başladıPandemi nedeniyle okullar, yurtlar, firma yemekhaneleri kapalı, turist sayısı ise 15 milyonda kaldı. Patates soğanda ihtiyaç fazlası oluştu. Erkenci hasatla tarlada soğan fiyatı 35 kuruşa kadar düştü. Çiftçi, ürünü toplamadan tarlayı sürüyor.
5.05.2021Ekonomi
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacak
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacakToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat için üreticinin memnun olacağı şekilde alım fiyatlarını açıklamayı planladıklarını bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdi
TMO, ayçiçek yağı piyasasına girdiPiyasada yükselen fiyatları regülasyon amacıyla kendisine ayçiçek yağı tedarik yetkisi verilen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ürünü piyasaya sürdü.
2.05.2021Ekonomi
Ayçiçeği yağı fiyatları düşmeye başladı
Ayçiçeği yağı fiyatları düşmeye başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kurumun piyasa girmesiyle 69 lira civarında olan 5 litrelik ayçiçeği yağı fiyatlarında gerileme gözlemlediklerini bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptı
TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, üreticinin elinde kalan patates ve soğanın ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı kapsamında bugüne kadar 120 bin ton ürün aldıklarını, üreticiye de 25 milyon liralık ödeme yaptıklarını bildirdi.
29.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TMOfiyatbuğdaymalatyakayısı

Tmo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.