Geri Dön
EkonomiTOGG fabrikasında inşaat son sürat

TOGG fabrikasında inşaat son sürat

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu başkan ve üyeleriyle Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nu (TOGG) ziyaret etti. Varank ziyarette, “Türkiye’nin Otomobili Projesi Türkiye’de otomotiv endüstrisini dönüştürecek ivmeyi bize kazandıracak proje. Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye’nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor. Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor” diye konuştu. Varank, TOGG’un 2022’nin sonunda seri üretim bandından ineceği bilgisini verdi.

TOGG fabrikasında inşaat son sürat

TOGG’un Bilişim Vadisi’ndeki Kullanıcı Deneyim Merkezi’ndeki teknik gezide, milletvekilleri, Türkiye’nin Otomobili’ni yakından inceledi. Gezide, Bakan Varank ile TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve komisyonun AK Parti’li üyeleri Fahri Çakır, Ahmet Çolakoğlu, Osman Boyraz, Fuat Köktaş, Semra  Kaplan Kıvırcık ile CHP’li üye Tahsin Tarhan, MHP’li üye Abdurrahman Başkan, İYİ Partili üye Ayhan Altıntaş ve Bakan Yardımcıları Çetin Ali Dönmez ile Mehmet Fatih Kacır yer aldı.

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, Bakan Varank ve komisyon üyelerine, Ar-Ge çalışmalarına ilişkin TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının maketi önünde sunum yaptı. Karakaş, gelecek dönemde en hızlı büyüyecek segmentin “C SUV” olduğunu belirterek, Türkiye’nin bu pazara girmesi gerektiğini vurguladı. Varank ve beraberindekiler daha sonra TOGG’un C segment SUV’unu inceledi. Varank’ın davetiyle CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, TOGG’un direksiyonuna geçti.

Heyet, Bilişim Vadisi turu da yaptı. Tasarım Kümelenme Merkezi ve 42 Kocaeli Yazılım Okulu’nda incelemelerde bulunan heyete, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu tarafından bilgi verildi. Bakan Varank, daha sonra SAHA EXPO Fuarı’nda  incelemelerde bulundu.

İmamoğlu'ndan eleştirilere yanıt: 1-2 saat gitmekten doğal bir şey olmaz
İstanbul Valisi'nden sürücülere çağrı! İki bölgeye dikkat çekti
Erdoğan'a hakaretten tutuklanmıştı! Sedef Kabaş hakkında yeni gelişme
ABD'de korkunç cinayet! Türk öğretmen öldürüldü
Kan donduran an! Annesini boynunu keserek öldürdü
Galatasaray'dan bomba golcü hamlesi! Eski Fenerbahçeli...
Evlat acısıyla sarsılan Ebru Şallı: Yorumlar çok acımasız!
Arabayla uçmaya hazır olun! Onaylandı
Yer: İstanbul! Buz dolu çukurda feci son
Yasak aşk krizi! Ünlü modacıyı çıldırtan soru
Otogar uyanıkları! Yasağı fırsata çevirdiler
Araç alacaklara kötü haber! Zam sinyali
Merhum futbolcuyu anlattı! 'Baba eğer yarın oynarsam...'
Erdoğan yakında tamamlanacağını söyledi! 3-4 aya yasal düzenleme
Aşısız adama şok! Hastanenin kararı tartışma yarattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler