Togg

Togg

Son dakika TOGG haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOGG gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOGG haber sayfamızda...

Togg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 328 togg haberi bulunmuştur.
TOGG Gemlik Tesisi’nden 7/24 canlı yayın başladı
TOGG Gemlik Tesisi’nden 7/24 canlı yayın başladıTürkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), "Yeniliğe Yolculuk" hedefinin çekirdeği olan Gemlik Tesisi’nde devam eden çalışmalarının takip edilebilmesi için 7/24 kesintisiz bir biçimde sürecek canlı yayın başlattı.
9.04.2021Ekonomi
Kacır'dan yerli otomobil açıklaması
Kacır'dan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) doğuştan elektrikli araç teknolojilerine yönelerek pek çok rakibini geride bırakma iddiası taşıdığını bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Son dakika: Dünyaca ünlü Türk TOGG’a tasarım lideri
Son dakika: Dünyaca ünlü Türk TOGG’a tasarım lideriSon dakika haberlere göre, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) tasarım çalışmalarına başından beri danışman olarak destek veren Volkswagen ve Mercedes-Benz’in eski baş tasarımcısı Murat Günak, 1 Nisan’dan itibaren şirkette “tasarım lideri” olarak tam zamanlı görev yapacak.
2.04.2021Ekonomi
Son Dakika: Yerli otomobilde önemli gelişme! 23 oldu...
Son Dakika: Yerli otomobilde önemli gelişme! 23 oldu...Son dakika gelen habere göre Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) tasarım çalışmalarına başından beri danışman olarak destek veren Volkswagen ve Mercedes-Benz'in eski baş tasarımcısı Murat Günak, 1 Nisan'dan itibaren şirkette "tasarım lideri" olarak tam zamanlı görev yapacak.
1.04.2021Ekonomi
Dünyaca tanınan tasarımcı Murat Günak, TOGG Tasarım Lideri oldu
Dünyaca tanınan tasarımcı Murat Günak, TOGG Tasarım Lideri olduTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) tasarım çalışmalarına başından beri danışman olarak destek veren Volkswagen ve Mercedes-Benz'in eski baş tasarımcısı Murat Günak, 1 Nisan'dan itibaren şirkette "tasarım lideri" olarak tam zamanlı görev yapacak.
1.04.2021Ekonomi
Son Dakika: Yerli otomobilde flaş gelişme! 20 dakikanın altına iniyor
Son Dakika: Yerli otomobilde flaş gelişme! 20 dakikanın altına iniyorTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Bağımsız testler tarafından da onaylanan yeni hücrelerin performansının 3. nesil hücrelere oranla yüzde 25 daha yüksek olduğunu açıklandı.
29.03.2021Ekonomi
Yerli otomobili ilgilendiren gelişme! En fazla 2 yıl...
Yerli otomobili ilgilendiren gelişme! En fazla 2 yıl...KOSGEB'in "Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı"nın ilk çağrısı kapsamında otomotiv ve elektronik sektörlerinde desteklenecek projelerin Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) gibi projelerde tedarik ekosistemin oluşmasına da katkı sağlaması bekleniyor.
27.03.2021Teknoloji
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruz
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını belirterek, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası'nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
24.03.2021Siyaset
Son dakika: Yerli otomobil için flaş gelişme! Kritik tarih açıklandı
Son dakika: Yerli otomobil için flaş gelişme! Kritik tarih açıklandıGelen son dakika haberine göre; yerli otomobil TOGG için kritik olacak elektrikli araç şarj altyapısı için tarih verildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı "Ekonomi Reform Takvimi"ne göre eylem, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda gerçekleşecek. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
24.03.2021Ekonomi
Kocaeli'deki sanayiciler Ford Otosan'ın yeni yatırımını sevinçle karşıladı
Kocaeli'deki sanayiciler Ford Otosan'ın yeni yatırımını sevinçle karşıladıFord Otosan'ın Avrupa'daki en büyük ticari araç üretim üssü olan Kocaeli fabrikalarında gerçekleştirilmesi öngörülen 2 milyar avroluk yeni yatırımından mutluluk duyan kentteki sanayiciler, bu yatırımın tedarikçi firmaların teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağına inanıyor.
24.03.2021Ekonomi
Bursa yerli otomobile hazırlanıyor
Bursa yerli otomobile hazırlanıyorTürkiye'nin ilk yerli, milli ve elektrikli otomobiline ev sahipliği yapacak olan Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrika alanında inşaat hızla devam ederken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de elektrikli araç şarj istasyonları ile ilgili altyapı çalışmalarına hız verdi.
20.03.2021Ekonomi
Gürcan Karakaş yerli otomobil çalışmalarını anlattı
Gürcan Karakaş yerli otomobil çalışmalarını anlattıTürkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, orta ve uzun vadede, otomobilin etrafına örülecek bir mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturabilmeyi hedeflediklerini bildirdi.
17.03.2021Ekonomi
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştu
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'de gerçekleştirme kararı aldığı "Yeni Nesil Ticari Araç ve Batarya Üretimi" yatırımının Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubundan (TOGG) sonra Türkiye'de kurulan ikinci elektrikli araç üretim tesisi olacağını bildirdi.
16.03.2021Ekonomi
Yerli otomobilde yeni gelişme! Türk şirket üretecek
Yerli otomobilde yeni gelişme! Türk şirket üretecek5 yıldır otomotiv teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan Karel, TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiğini açıkladı.
10.03.2021Ekonomi
‘Mega trendler salgınla değişti’
‘Mega trendler salgınla değişti’Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, “Teknoloji öyle hale geldi ki yeni iş modelleri oluşuyor. Bu da şu anda yaptığımız iş biçimini değiştiriyor. Salgın iş birliği yapma şeklimizi değiştirdi” dedi.
9.03.2021Ekonomi
TOGG fabrikasının inşaatı hızla ilerliyor
TOGG fabrikasının inşaatı hızla ilerliyorTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik Tesisi’nde başlayan inşaat çalışmalarında; boyahane, enerji, gövde ve giriş binalarının altyapı çalışmalarının tamamlandığı duyuruldu. Fabrika inşaatının son hali ise dronla havadan görüntülendi.
27.02.2021Ekonomi
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) düzenlediği, ‘Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi’ webinarı gerçekleşti. Açılış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın yaptığı webinarda, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol enerji ve iklim ilişkisinde küresel perspektife ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Webinara, Barrack Obama döneminde Enerji Bakanı olarak görev alan Prof. Ernest J. Moniz, onur konuğu olarak katıldı
25.02.2021Ekonomi
Son dakika: TOGG duyurdu! Yerli otomobilden güzel haber
Son dakika: TOGG duyurdu! Yerli otomobilden güzel haberYerli otomobilin üretim tesisinde çalışmalar son sürat devam ediyor. TOGG’dan yapılan paylaşımda son duruma ilişkin bilgiler verildi.
18.02.2021Ekonomi
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...
Son dakika: Aşıda önemli gelişme! Tarih belli oldu...Son dakika gelen habere göre DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir, BioNTech-Pfizer aşısı için geçen yılın sonunda bir anlaşma sağlandığını belirterek, "Anlaşma sonunda 4.5 milyon doz teslimatı mart sonuna kadar yapılacak" bilgisini paylaştı.
18.02.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama! 2 müjde birden
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama! 2 müjde birdenGelen son dakika haberine göre; kritik Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 önemli müjde açıkladı. İşte detaylar...
17.02.2021Siyaset
Uzaya gönderilecek Türk, 4-5 ay içinde belli olacak
Uzaya gönderilecek Türk, 4-5 ay içinde belli olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Önümüzdeki 4-5 ay içinde uzaya göndereceğimiz vatandaşımızı seçmemiz gerekiyor” dedi.
15.02.2021Ekonomi
Son dakika: Otomotiv sektöründe değişim rüzgarı! Yerli otomobil farkı...
Son dakika: Otomotiv sektöründe değişim rüzgarı! Yerli otomobil farkı...Son dakika gelen habere göre Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 2021 yılı için devreye aldığı “Ar-Ge Yetkinlik Gelişim Programı” altındaki ilk etkinliğini Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) ile gerçekleştirdi. TAYSAD üyelerinin, yakın geleceğin elektrikli araçlar dünyasıyla daha sağlıklı entegrasyonu için hedeflenen çalışmalar kapsamında düzenlenen online etkinlikte, “Küresel ve Türkiye Mobilite Ekosistemi Geleceği” konusu ele alındı. Öte yandan TOGG projesinin hayata geçmesiyle birlikte elektrikli araç pazarındaki gelişimin daha da hızlanacağını belirten Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, son dönemde elektrikli veya elektrik destekli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte otomotiv sektöründe bir değişim rüzgarı yaşandığını söyledi.
13.02.2021Otomobil
Son dakika: Az önce imzalar atıldı! Yerli otoda büyük değişim
Son dakika: Az önce imzalar atıldı! Yerli otoda büyük değişimGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu yerli otomobil için yeni bir protokol imzaladı! Bugün imzalanan anlaşmayla birlikte yerli otoya yeni bir özellik geliyor.
11.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'den 'uzay' hamlesi! Bakan Varank ayrıntıları açıkladı
Son dakika: Türkiye'den 'uzay' hamlesi! Bakan Varank ayrıntıları açıkladıGelen son dakika haberine göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank: "Türkiye Uzay Ajansı, ülkeyi mevcut kabiliyetlerinin üstüne çıkaracak, uzay ekonomisi alanında önemli hale getirecek program hazırladı. Cumhurbaşkanı'mızın gönlünden geçen bir kadın astronotun uzaya gitmesi. En uygun vatandaşımızın orada misyonu gerçekleştirmesini sağlayacağız. Hem Türkiye'yi çok daha katma değerli üretim yapan ülke haline getirebileceğiz hem de vatandaşımıza gurur yaşatacağız. Hem yaptığımız teknolojilere uzay tarihçesi kazandıracağız hem de uzay ekonomisi alanında önemli bir güç haline geleceğiz." dedi.
10.02.2021Teknoloji
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, TOGG için teknik eleman yetiştirecek liseyi ziyaret etti
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, TOGG için teknik eleman yetiştirecek liseyi ziyaret ettiMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bakanlığın açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu'nun ülke gerçeklerine uygun olarak mesleki ve teknik eğitime de yeni bir yol haritası sunduğunu belirterek, "Yeni yol haritası, sektöre duyarlı ve kendisini ülke önceliklerine göre sürekli güncelleyen dinamik bir mesleki eğitim yapısını öngörüyor." değerlendirmesinde bulundu.
3.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TOGGyerli otomobilson haberlerotomobiltürkiye

Togg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.