Geri Dön
EkonomiTOKİ indiriminden 12 bin kişi yararlandı

TOKİ indiriminden 12 bin kişi yararlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği indirim kampanyası 28 Mayıs Cuma günü son buldu. Kampanyadan toplamda 11 bin 768 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı.

TOKİ indiriminden 12 bin kişi yararlandı

DUYGU ERDOĞAN - 2019 yılı sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş ve taksitleri 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve işyerleri için düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyası 21 Nisan 2021 tarihinde başlatılmıştı.

Bu dönemde kampanyada 9 bin 631 kişi borç bakiyesinin tamamını kapatarak tapularını almaya hak kazandı. 2 bin 137 kişi ise kısmi ödeme ile indirim imkânından faydalanarak yaptıkları ödemelerde yüzde 20 indirimden faydalandı. İndirim kampanyasına katılan vatandaşların yüzde 95’i borçlarını banka kredisi kullanmadan kişisel tasarrufları kapattı.

Kredi imkanı vardı

İndirim kampanyasında TOKİ ile protokol imzalayan ve satışlara aracılık eden kamu bankaları tarafından konut kredisi de kullandırıldı. Bu kapsamda söz konusu protokoller çerçevesinde borç bakiyesi kapatma işlemlerinin yüzde 4.85’inin banka kredisi kullanarak yapıldığı görüldü.

 

İbrahim Çelikkol, itfaiyecilerle yangın yerindeŞarkıcı Mustafa Sandal, oyuncu arkadaşı İbrahim Çelikkol'un yangın söndürme çalışmalarına katıldığı görüntüleri paylaştı. Alevlerin içinde görüntülerde Çelikkol'un en ön safta yangına müdahale ettiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler