Geri Dön

Trump`a daha fazla yetki için harekete geçtiler

Cumhuriyetçiler, ABD Başkanı Donald Trump`a gümrük tarifeleri konusunda daha fazla yetki için harekete geçtiler.

Trump`a daha fazla yetki için harekete geçtiler

ABD'de Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçi üyeler Başkan Donald Trump'a diğer ülkelere gümrük vergilerini ve diğer ticari bariyerlerini düşürme konusunda baskı yapmak için daha yüksek gümrük tarifeleri uygulama konusunda daha fazla yetki veren bir yasa tasarısı hazırladılar.

Cumhuriyetçi Sean Duffy tarafından hazırlanan tasarı, Beyaz Saray'a da gönderildi. Tasarı, Senato Finans Komitesi'nin Cumhuriyetçi Başkanı Chuck Grassley'in da aralarında olduğu bazı Cumhuriyetçi senatörlerin kabul edilemez olduğunu önceden ifade ettikleri maddeler de içeriyor.

Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nin Trump'a gümrük tarifeleri konusunda daha fazla yönetimsel yetki vermesi muhtemel görünmüyor.

İstanbul çıkışı kapatıldı! Polis denetim gerçekleştiriyorİçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle İstanbul ile birlikte 29 büyükşehir ve akciğer hastalığının en fazla görüldüğü Zonguldak'ın giriş ve çıkışları kapatıldı. Megakent İstanbul'a 00.00 itibariyle araçlar, genelgede istenilen belgeleri göstermek zoruyla şehre girebilirken genelgeye aykırı olan otomobiller il sınırından geri çevrildi. Gece boyunca devam eden denetimlerin sabahın ilk saatlerinde de sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber