Geri Dön
EkonomiTSKB’den rekor bono ihracı...

TSKB’den rekor bono ihracı...

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), uluslararası piyasalarda 400 milyon dolar tutarında 5 yıl vadeli ve sabit faizli Eurobond ihracı gerçekleştirdi.

TSKB’den rekor bono ihracı...

Bankadan yapılan yazılı açıklamaya göre TSKB, 2020 yılının ilk Eurobond ihracını gerçekleştirdi. 400 milyon dolar tutarında 5 yıl vadeli ve sabit faizli olarak gerçekleşen ihraç, dünyanın dört bir yanından ihraç tutarının 10 katı seviyesinde talep aldı.

İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’na kote edilen tahvilin ihracı ile ilgili olarak Citi, ING, Standard Chartered, BNP Paribas, Commerzbank, Bank ABC ve SMBC Nikko yetkilendirildi. ABD, Avrupa, Asya ve Orta Doğu dahil farklı coğrafyalardaki çok çeşitli yatırımcılardan talep alan ihraç öncesinde Londra, New York ve Boston’da yatırımcı görüşmeleri gerçekleştirildi. İhraç, %45’i yeni yatırımcı olmak üzere, yaklaşık 300 yatırımcıdan talep gördü. TSKB Genel Müdürü Suat İnce’nin değerlendirmesi şöyle: “Dünyanın dört bir yanından çok kıymetli 300 kurumdan talep aldık. Bu ihraç, uluslararası yatırımcılar nezdinde ülkemize ve TSKB’ye duyulan güvenin göstergesi. Türkiye bankacılık sektörü açısından, bir yılın sonunda gerçekleşen ilk Eurobond ihracı olmasıyla da önem taşıyor.”