Geri Dön
Ekonomi‘TÜBİTAK’ın teşvikleri sanayi için kaldıraç’

‘TÜBİTAK’ın teşvikleri sanayi için kaldıraç’

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, TÜBİTAK’ın Ar-Ge teşviklerinin sanayi üretimi açısından kaldıraç etkisi yaptığını söyledi.

‘TÜBİTAK’ın teşvikleri sanayi için kaldıraç’

İSO Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısı “Ar-Ge, Patent, Sürdürülebilirlik, Yeşil Mutabakat ve Yüksek Teknoloji Konularında TÜBİTAK Politikaları ve Sanayimiz” ana gündemiyle çevrim içi gerçekleştirildi.  Toplantıda konuşan Erdal Bahçıvan şöyle dedi: “TÜBİTAK’ın sanayi firmalarının Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerini desteleyen TEYDEB Programı, özellikle son yıllarda bazı değişikliklere uğradı, destek programları çıktı ve etki odaklı olacak şekilde yapılandırıldı. Destek programlarında TÜBİTAK’ın öncelikli Ar-Ge ve yenilik alanları ile Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatına uyum konuları ön plana çıkarılarak bu alandaki projeler teşvik edilmeye başlandı.”

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal da “TÜBİTAK TEYDEB Sanayi Ar-Ge Destek Programı ve KOBİ Ar-Ge Başlangıç Programı 2021 yılı 1. çağrılarının güncel sonuçlarına göre 537 projenin desteklenmesine karar verildi. Bu çağrılara Yeşil Mutabakat önceliklerini de ekledik” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Taliban, 4 kişinin cesedini meydanda astıTaliban, Afganistan’ın batısındaki Herat vilayetinde, insan kaçırma suçlamasıyla öldürülen 4 kişinin cesedini, ibret olsun diye meydanda astı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler