İso

İso

Son dakika iso haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iso gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iso haber sayfamızda...

İso

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.791 iso haberi bulunmuştur.
Beypazarı Soda, İsviçre'de yasaklanmıştı! Şirketten ilk açıklama geldi
Beypazarı Soda, İsviçre'de yasaklanmıştı! Şirketten ilk açıklama geldi İsviçre'de Beypazarı maden suyu, yüksek miktarda bor tespit edildiği gerekçesiyle yasaklandı. Konuyla ilgili şirketten önemli bir açıklama yapıldı.
16.04.2024 Ekonomi
‘İhracat İklimi’ 3 aydır iyileşiyor
‘İhracat İklimi’ 3 aydır iyileşiyor Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi’nin Mart 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
9.04.2024 Ekonomi
Sera gazı yönetimine uluslararası onay
Sera gazı yönetimine uluslararası onay Vodafone, çevresel ayakizini azaltmayı sürdürdüğünü duyurdu.
3.04.2024 Ekonomi
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Avrupa’nın Türkiye’de İK avcılığı yaptığını, beyin göçünün tersine çevrilmesi gerektiğini söyledi.
28.03.2024 Ekonomi
Ramazanda güvenli alışverişin adresi: Metro!
Ramazanda güvenli alışverişin adresi: Metro! Bir arada olmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatan Ramazan sofraları için Ramazan ayı boyunca sürecek tatlı bir telaş başlıyor! Bal, pastırma, peynir gibi iftariyeliklerden bakliyatlara, meyve-sebzelerden et - balık çeşitlerine ve kolayca hazırlanabilen tatlılara kadar iftar ve sahurda gönül rahatlığıyla besleyici ve lezzetli sofralar kurabileceğiniz her çeşit ürün, güvenilir alışverişin adresi Metro’da sizleri bekliyor. Düzenli analiz ve denetimlerden geçirilen Metro Usulü ürünler, Ramazan sofralarına hem lezzet hem de kalite ve güven katıyor.
28.03.2024 Advertorial
Adıyaman Üniversitesi TSE belgesi aldı
Adıyaman Üniversitesi TSE belgesi aldı Türk Standartları Enstitüsü tarafından 19-21 Aralık 2023 tarihleri arasında yürütülen belgelendirme tetkik sürecini başarıyla tamamlayan Adıyaman Üniversitesi, TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.
27.03.2024 Eğitim
Yeşil çelikle hızlı büyüme
Yeşil çelikle hızlı büyüme 40 yaş altındaki genç liderler, artık iş dünyasında fark yaratan kararlar alıyor, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine liderlik ediyor. Bu liderlerden sanayi devi Tosçelik'in İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı Avrupa'nın en düşük karbon emisyonlarına sahip boru üreticisi olduklarını anlatıyor
11.03.2024 Milliyet Executive
Yeşil çelikte hızlı koşacak
Yeşil çelikte hızlı koşacak Avrupa’nın en düşük karbon emisyonlarına sahip boru üreticisi olarak, 6 kıtada, 100’e yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Tosçelik’in İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, “İhracat bizim en güçlü kasımız. Katma değerli, yeşil çelik kategorisindeki ürün gruplarında pazar payımızı daha da artırmayı amaçlıyoruz” dedi.
10.03.2024 Ekonomi
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı Ramazan ayı öncesi Bayrampaşa'da 5 milyon lira değerinde sahte tereyağı ele geçirilirken, Gıda Yüksek Mühendisi Öğretim Görevlisi Eda Şensu Demir, denetimlerin artırılması gerektiğini belirterek, "Daha anlık denetim yapılması ya da caydırıcı cezalar olması lazım" dedi. Demir, ayrıca sahte tereyağının tüketiciyi aldattığını, üretim sırasında farklı toksik maddelerin gıdanın içerisine girebileceğini bunun da insan sağlığına zararlı olduğunu söyledi.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya: Haziranda gri listeden çıkarız
Bakan Yerlikaya: Haziranda gri listeden çıkarız İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülkeleri mali suç durumuna göre kategorize eden gri listeden Türkiye’nin haziranda çıkabileceğini söyledi.
7.03.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’un huzurunun, Türkiye’nin huzuru için olmazsa olmazı olduğunu belirterek "Tüm 81 şehrimiz, 922 ilçemiz, dünyadaki devletlerin içerisinde, iç güvenliği en iyi yapabilen bir ülke olabilmek için suç işlenmesini önleyici duruşunu dirençli hale getirmek" amacıyla çalıştıklarını söyledi.
6.03.2024 Haberler
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’un huzurunun, Türkiye’nin huzuru için olmazsa olmazı olduğunu belirterek "Tüm 81 şehrimiz, 922 ilçemiz, dünyadaki devletlerin içerisinde, iç güvenliği en iyi yapabilen bir ülke olabilmek için suç işlenmesini önleyici duruşunu dirençli hale getirmek" amacıyla çalıştıklarını söyledi.
6.03.2024 Gündem
Üretimde güçlenme
Üretimde güçlenme İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketinin Şubat 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
2.03.2024 Ekonomi
Uşak Üniversitesi 2023 yılını değerlendirdi! 'Kalite, bir kültürdür'
Uşak Üniversitesi 2023 yılını değerlendirdi! 'Kalite, bir kültürdür' Uşak Üniversitesi 2023 Yılı Birim Öz Değerlendirme (BÖDR) programı Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde 14-15 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.
16.02.2024 Eğitim
‘İstanbul dinamik yapısına uygun yönetilmeli’
‘İstanbul dinamik yapısına uygun yönetilmeli’ İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Yeşil İstanbul Proje Tanıtım Toplantısı’nda katıldı.
15.02.2024 Gündem
İhracat iklimi iyileşiyor
İhracat iklimi iyileşiyor Aralık ayında 49.7 olan İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, Ocak 2024’te 50.6’ya yükselerek talep koşullarındaki iyileşmenin ılımlı düzeyde olduğuna işaret etti.
9.02.2024 Ekonomi
Sanayici sigorta için ‘ilk sözü’ aldı! ‘Proaktif olunmalı’
Sanayici sigorta için ‘ilk sözü’ aldı! ‘Proaktif olunmalı’ Sanayicilerin sigorta teminatı bulmakta zorluk çektiğini bildiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sorunları aşma yönünde sanayici ve sigorta sektörünün ortak akıl ve işbirliği içinde çalışmasına vurgu yaptı.
9.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum: İşçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız
Murat Kurum: İşçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’nda bulunan Türk-İş 1. Bölge Şubesi’ni ziyaret etti. Kurum, "İşçimizle birlikte, işçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız. Masanın iki tarafından da bakabileceğiz. Alacağımız tüm kararlarda Türk-İş’imiz, işçimiz, işverenimiz sürecin içinde olacak ama masanın bir tarafında biz de olacağız” dedi.
7.02.2024 Gündem
Bakan Şimşek Manisa iş dünyası ile buluştu: Manisa’mız ülke ekonominse önemli katkılar sunuyor
Bakan Şimşek Manisa iş dünyası ile buluştu: Manisa’mız ülke ekonominse önemli katkılar sunuyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Manisa iş dünyası ile bir araya geldi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Salonunda gerçekleşen toplantıda Bakan Şimşek izlenen mali politikaları Manisa iş dünyası ile paylaşırken, iş dünyasının talep ve sorunlarını da dinledi. Ana hedeflerinin fiyat istikrarı olduğunu kaydeden Bakan Şimşek haziran ayıyla birlikte enflasyonda düşüş yaşayacaklarını da sözlerine ekledi.
7.02.2024 Ekonomi
‘Ana hedefimiz fiyat istikrarı’
‘Ana hedefimiz fiyat istikrarı’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin 2024 yılı ilk olağan toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek şu mesajları verdi:
1.02.2024 Ekonomi
HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ(HBYS) YAZILIM PROGRAMININ 9 AYLIK KULLANIM, BAKIM, ONARIM VE DESTEK HİZMETİ ALIMI
HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ(HBYS) YAZILIM PROGRAMININ 9 AYLIK KULLANIM, BAKIM, ONARIM VE DESTEK HİZMETİ ALIMI HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ(HBYS) YAZILIM PROGRAMININ 9 AYLIK KULLANIM, BAKIM, ONARIM VE DESTEK HİZMETİ ALIMI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ-ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI Hastane Bilgi Yönetim Sistemi(HBYS) Yazılım Programının 9 Aylık Kullanım, Bakım, Onarım ve Destek Hizmeti Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır...
24.01.2024 Resmi İlanlar
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2023'ün ilkleri üniversitesi oldu
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2023'ün ilkleri üniversitesi oldu Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, 2023 yılında üniversitelerin ilkler arasında yer aldığını belirterek, "Uluslararası Akredite Doğal Taş Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bu alanda uluslararası akredite olan ilk merkez oldu. Bunun yanında Yek-G Sistemini Türkiye’de uygulayan ilk üniversite olduk" dedi.
18.01.2024 Eğitim
4 talihli toplam ekstra 5 milyon TL kazandı
4 talihli toplam ekstra 5 milyon TL kazandı Çılgın Sayısal Loto’da ‘Milyonerler Festivali’nin 13 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ikinci çekilişinde, 5 bilen 4 talihli toplam ekstra 5 milyon TL kazandı.
15.01.2024 Ekonomi
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2024 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2024 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor? İGDAŞ üzerinden işlem yapmak için çalışma saatleri hakkında bilgi almak isteyenler, İGDAŞ'ın saat kaçta açıldığını ve saat kaçta kapandığını araştırıyor. Peki İGDAŞ üzerinden hangi işlemler yapılır? İGDAŞ çalışma sataleri nasıl?
9.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İso ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.