İso

İso

Son dakika iso haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iso gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iso haber sayfamızda...

İso

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.802 iso haberi bulunmuştur.
Yatırımda hız kesmedik
Yatırımda hız kesmedik Son üç yılda yaklaşık 100 milyon euro’luk yatırım yapan Lezita, Kahramanmaraş’a kuracağı entegre üretim tesisinin inşaatına başlıyor. Böylece Orta Doğu’daki ihraç pazarlarına yakınlaşacak olan şirket, hem piliç eti hem de işlenmiş üretim kapasitesini iki katına çıkaracak.
17.05.2024 Advertorial
İlker Ayrık, Türkiye’nin en çok tutulan Noodle’ı ile bir araya geldi
İlker Ayrık, Türkiye’nin en çok tutulan Noodle’ı ile bir araya geldi Türkiye'nin sevilen oyuncularından İlker Ayrık, Indomie Hazır Noodle ile iş birliği yapıyor! Dünyanın en çok tercih edilen 1. hazır noodle üreticisi olan Indomie’nin, Türkiye'nin de en çok tercih edilen hazır noodle markası olduğu biliniyor. Şimdi ise, Indomie'nin lezzetiyle İlker Ayrık'ın enerjisi ve samimiyeti bir araya geliyor.
16.05.2024 Advertorial
‘Desteklerden Türkiye de AB ülkeleri gibi faydalanmalı’
‘Desteklerden Türkiye de AB ülkeleri gibi faydalanmalı’ İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2008 yılından bu yana bir parçası olduğu Avrupa İşletmeler Ağı’nın, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısı İSO’da düzenlendi.
11.05.2024 Ekonomi
Tam 83 milyon 9 bin 784 TL! Süper Loto'da büyük ikramiyeyi kazanan talihli çekini aldı
Tam 83 milyon 9 bin 784 TL! Süper Loto'da büyük ikramiyeyi kazanan talihli çekini aldı Süper Loto çekilişinde 83 milyon 9 bin 784 TL’lik büyük ikramiyeyi kazanan ve inşaat işçisi olduğu öğrenilen talihli çekini teslim aldı.
9.05.2024 Ekonomi
Milli Piyango 19 Mayıs özel çekilişinde büyük ikramiye 80 milyon TL
Milli Piyango 19 Mayıs özel çekilişinde büyük ikramiye 80 milyon TL Milli Piyango 19 Mayıs özel çekilişinde büyük ikramiye 80 milyon TL olacak. 19 Mayıs Pazar, saat 17.30’da gerçekleştirilecek çekiliş, www.millipiyangoonline.com sitesinden ve Milli Piyango TV Youtube kanalından canlı yayınlanacak.
8.05.2024 Ekonomi
Halka açılıp yatırımla büyüyecek
Halka açılıp yatırımla büyüyecek Hububat ve bakliyat ihracat-ithalatının önde gelen firmalarından Armada, halka arza hazırlanıyor.
8.05.2024 Ekonomi
Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiye 275 milyon TL’yi aştı
Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiye 275 milyon TL’yi aştı Çekilişin 4 Mayıs Cumartesi günü yapılacağı Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiye tutarı rekor kırarak 275 milyon TL’yi aştı.
3.05.2024 Gündem
Firmalar satın alma faaliyetlerini artırdı
Firmalar satın alma faaliyetlerini artırdı Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansını takip eden İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketinin Nisan 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
3.05.2024 Ekonomi
‘Nitelikli insan en temel faktör’
‘Nitelikli insan en temel faktör’ Teknoloji ve yüksek katma değerli üretimde bilgi ve becerilerini üretime yansıtabilen nitelikli insanın en temel faktör olduğunu söyleyen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan “Üniversite ve meslek lisesi eğitimlerinin nitelikli insan, nitelikli işgücü ihtiyacına cevap verebilmesi büyük önem taşıyor” dedi.
25.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: Kayıt dışı istihdam konusunda denetimler sıklaşacak
Bakan Işıkhan: Kayıt dışı istihdam konusunda denetimler sıklaşacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İş sağlığı ve güvenliği standartlarının yüksek tutulması ve kayıt dışı istihdamla mücadele konularında daha etkin adımlar atmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle önümüzdeki süreç, denetimlerin çok daha sıkı yapılacağı bir süreç olacak. Bu konuda sıfır tolerans ve sıfır taviz ile çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz" dedi.
24.04.2024 Gündem
Iğdır Üniversitesi yeniden Kalite Yönetim Sistemi almaya hak kazandı
Iğdır Üniversitesi yeniden Kalite Yönetim Sistemi almaya hak kazandı Kurulduğu günden beri kendini sürekli yenileyerek içinde bulunduğu çağa büyük bir başarı ile ayak uyduran Iğdır Üniversitesi, yeniden TS EN ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı.
21.04.2024 Eğitim
Beypazarı Soda, İsviçre'de yasaklanmıştı! Şirketten ilk açıklama geldi
Beypazarı Soda, İsviçre'de yasaklanmıştı! Şirketten ilk açıklama geldi İsviçre'de Beypazarı maden suyu, yüksek miktarda bor tespit edildiği gerekçesiyle yasaklandı. Konuyla ilgili şirketten önemli bir açıklama yapıldı.
16.04.2024 Ekonomi
‘İhracat İklimi’ 3 aydır iyileşiyor
‘İhracat İklimi’ 3 aydır iyileşiyor Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi’nin Mart 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
9.04.2024 Ekonomi
Sera gazı yönetimine uluslararası onay
Sera gazı yönetimine uluslararası onay Vodafone, çevresel ayakizini azaltmayı sürdürdüğünü duyurdu.
3.04.2024 Ekonomi
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’
‘Avrupa, İK avcılığı yapıyor’ İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Avrupa’nın Türkiye’de İK avcılığı yaptığını, beyin göçünün tersine çevrilmesi gerektiğini söyledi.
28.03.2024 Ekonomi
Ramazanda güvenli alışverişin adresi: Metro!
Ramazanda güvenli alışverişin adresi: Metro! Bir arada olmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatan Ramazan sofraları için Ramazan ayı boyunca sürecek tatlı bir telaş başlıyor! Bal, pastırma, peynir gibi iftariyeliklerden bakliyatlara, meyve-sebzelerden et - balık çeşitlerine ve kolayca hazırlanabilen tatlılara kadar iftar ve sahurda gönül rahatlığıyla besleyici ve lezzetli sofralar kurabileceğiniz her çeşit ürün, güvenilir alışverişin adresi Metro’da sizleri bekliyor. Düzenli analiz ve denetimlerden geçirilen Metro Usulü ürünler, Ramazan sofralarına hem lezzet hem de kalite ve güven katıyor.
28.03.2024 Advertorial
Adıyaman Üniversitesi TSE belgesi aldı
Adıyaman Üniversitesi TSE belgesi aldı Türk Standartları Enstitüsü tarafından 19-21 Aralık 2023 tarihleri arasında yürütülen belgelendirme tetkik sürecini başarıyla tamamlayan Adıyaman Üniversitesi, TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.
27.03.2024 Eğitim
Yeşil çelikle hızlı büyüme
Yeşil çelikle hızlı büyüme 40 yaş altındaki genç liderler, artık iş dünyasında fark yaratan kararlar alıyor, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine liderlik ediyor. Bu liderlerden sanayi devi Tosçelik'in İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı Avrupa'nın en düşük karbon emisyonlarına sahip boru üreticisi olduklarını anlatıyor
11.03.2024 Milliyet Executive
Yeşil çelikte hızlı koşacak
Yeşil çelikte hızlı koşacak Avrupa’nın en düşük karbon emisyonlarına sahip boru üreticisi olarak, 6 kıtada, 100’e yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Tosçelik’in İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, “İhracat bizim en güçlü kasımız. Katma değerli, yeşil çelik kategorisindeki ürün gruplarında pazar payımızı daha da artırmayı amaçlıyoruz” dedi.
10.03.2024 Ekonomi
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı Ramazan ayı öncesi Bayrampaşa'da 5 milyon lira değerinde sahte tereyağı ele geçirilirken, Gıda Yüksek Mühendisi Öğretim Görevlisi Eda Şensu Demir, denetimlerin artırılması gerektiğini belirterek, "Daha anlık denetim yapılması ya da caydırıcı cezalar olması lazım" dedi. Demir, ayrıca sahte tereyağının tüketiciyi aldattığını, üretim sırasında farklı toksik maddelerin gıdanın içerisine girebileceğini bunun da insan sağlığına zararlı olduğunu söyledi.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya: Haziranda gri listeden çıkarız
Bakan Yerlikaya: Haziranda gri listeden çıkarız İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülkeleri mali suç durumuna göre kategorize eden gri listeden Türkiye’nin haziranda çıkabileceğini söyledi.
7.03.2024 Ekonomi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’un huzurunun, Türkiye’nin huzuru için olmazsa olmazı olduğunu belirterek "Tüm 81 şehrimiz, 922 ilçemiz, dünyadaki devletlerin içerisinde, iç güvenliği en iyi yapabilen bir ülke olabilmek için suç işlenmesini önleyici duruşunu dirençli hale getirmek" amacıyla çalıştıklarını söyledi.
6.03.2024 Haberler
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Yerlikaya: 21 bin 153 operasyonda 782 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’un huzurunun, Türkiye’nin huzuru için olmazsa olmazı olduğunu belirterek "Tüm 81 şehrimiz, 922 ilçemiz, dünyadaki devletlerin içerisinde, iç güvenliği en iyi yapabilen bir ülke olabilmek için suç işlenmesini önleyici duruşunu dirençli hale getirmek" amacıyla çalıştıklarını söyledi.
6.03.2024 Gündem
Üretimde güçlenme
Üretimde güçlenme İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketinin Şubat 2024 dönemi sonuçları açıklandı.
2.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İso ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.