Geri Dön
EkonomiTüketici kredilerinde vade 24 aya indirildi

Tüketici kredilerinde vade 24 aya indirildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL’nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi.

Tüketici kredilerinde vade 24 aya indirildi

EKONOMİ SERVİSİ - BDDK’nın resmi internet sitesinde yayımlanan karara göre, Kurul önceki günkü toplantısında çeşitli yönetmelikler uyarınca tüketici kredilerinde vade sınırını inceledi. Alınan kararlar kapsamında, tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırı kredi tutarı 50 bin liranın üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirildi. Karardan önce kullandırılan kredilerin ise borç bakiyeleri 50 bin liranın üzerinde olsa dahi, borçlu tarafından talep edilirse en fazla 36 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan BDDK pandemi döneminde alınan tahsili gecikmiş alacaklara ilişkin düzenleme ile kartlara ilişkin muafiyetlerin 30 Eylül’de son bulacağını da duyurdu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 24 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 792 kişinin testi pozitif çıktı, 195 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler