Bddk

Bddk

Son dakika bddk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bddk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bddk haber sayfamızda...

Bddk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.759 bddk haberi bulunmuştur.
‘BDDK kararlarının mesajları önemli’
‘BDDK kararlarının mesajları önemli’BDDK’nın son dönemde aldığı kararların geçici olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Önemli olan bu kararların mesajları. Biz diyoruz ki paranla döviz alma” açıklamasını yaptı. Nebati, kararın etkisini gördüklerini söyledi.
29.06.2022Ekonomi
İş dünyası BDDK kararına ne diyor? ASKON Başkanı Aydın asgari ücret beklentisini açıkladı
İş dünyası BDDK kararına ne diyor? ASKON Başkanı Aydın asgari ücret beklentisini açıkladıAnadolu Aslanları İş adamları Derneği Başkanı Orhan Aydın, BDDK'nın kararını değerlendirdi. Aydın yeni asgari ücretle ilgili beklentisini de açıkladı.
28.06.2022Ekonomi
İş dünyası BDDK kararına ne diyor? ASKON Başkanı Aydın asgari ücret beklentisini açıkladı
İş dünyası BDDK kararına ne diyor? ASKON Başkanı Aydın asgari ücret beklentisini açıkladıAnadolu Aslanları İş adamları Derneği Başkanı Orhan Aydın, BDDK'nın kararını değerlendirdi. Aydın yeni asgari ücretle ilgili beklentisini de açıkladı.
28.06.2022Haberler
Altın fiyatları ne kadar oldu?
Altın fiyatları ne kadar oldu?Geçtiğimiz cuma günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) aldığı tedbirler sonrasında Türk lirası döviz kurları karşısında değer kazandı. Bu gelişmeyle birlikte gram altın fiyatı sert düştü. Gram altın geçtiğimiz gün 949 lirayı gördü. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar...
28.06.2022Uzmanpara
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli oldu
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli olduAdana'da petrol arama çalışmaları yapılan iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bulunan petrolün rezerv değerini açıkladı.
28.06.2022Ekonomi
BDDK’dan bankalara uyarı
BDDK’dan bankalara uyarıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca (BDDK), TL nakdi ticari kredilerin amacına uygun kullandırılmasına yönelik sınırlamalar içeren ve cuma günü alınan karara ilişkin yanlış anlaşılmalar hakkında paylaşımda bulunuldu.
28.06.2022Ekonomi
ATO Başkanı Baran'dan ekonomi mesajı
ATO Başkanı Baran'dan ekonomi mesajıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, bankacılık kredilerinin en rasyonel ve en doğru şekilde kullanılmasının reel sektörün kaynağa erişiminin kolaylaştırılması açısından önemli olduğunu belirterek, “Kaynakların üretime, yatırıma, ihracata ve istihdama aktarılarak, Türkiye ekonomisini sağlam temeller üzerinde güçlü bir şekilde büyümesinin devamı tüm faydaların üzerindedir” dedi.
27.06.2022Ekonomi
İTO Başkanı, BDDK kararını değerlendirdi
İTO Başkanı, BDDK kararını değerlendirdiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemesi ile makul maliyetli fonların spekülatif döviz işlemlerine yönelmesinin önüne geçilecektir” dedi.
27.06.2022 Uzmanpara
Dolar ve altında sert düşüş! Prof. Dr. Sefer Şener'den bankalardaki döviz hesaplarıyla ilgili dikkat çeken açıklama
Dolar ve altında sert düşüş! Prof. Dr. Sefer Şener'den bankalardaki döviz hesaplarıyla ilgili dikkat çeken açıklamaDolar/TL kurunda BDDK'nın TL ticari kredi kullanımına ilişkin getirilen yeni koşul sonrasında Cuma akşamı görülen gerileme, haftanın ilk işlem gününde de hızlı şekilde devam ediyor. Prof. Dr. Sefer Şener bankalardaki döviz hesaplarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
27.06.2022Ekonomi
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalıTürkiye Genç iş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, sanayicinin tüm olumsuz gelişmelere rağmen üretim heyecanı ve ihracatı artırma çabasını sürdürdüğünü belirterek, “Ekonomik kriz dünyada birçok ülkeyi etkiliyor ancak, başta yüksek enerji maliyetleri olmak üzere sanayicinin çözüm beklediği sorunlara bir an önce el atılmalı” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Dolar ve gram altında düşüş sürüyor
Dolar ve gram altında düşüş sürüyorGeçtiğimiz haftanın son işlem gününde gram altın ve dolar kurunda aşağı yönlü sert hareketler görüldü. Piyasada bugün de satış baskısı sürüyor. Peki gram altın ve dolar kurunda son durum ne? İşte detaylar...
27.06.2022Uzmanpara
Altın fiyatları ne kadar, kaç tl? Gram altın, çeyrek altın fiyatı canlı takip: Altında düşüş devam edecek mi?
Altın fiyatları ne kadar, kaç tl? Gram altın, çeyrek altın fiyatı canlı takip: Altında düşüş devam edecek mi?Altın fiyatları yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Haftanın ilk işlem gününde gram altın ve döviz kurlarında sert hareketler göründü. Peki, gram altın fiyatında düşüş devam edecek mi? Altın fiyatları ne kadar? İşte 27 Haziran çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatı.
27.06.2022Ekonomi
Haftanın ilk günü dolar ve altında sert düşüş!
Haftanın ilk günü dolar ve altında sert düşüş!Haftanın ilk işlem gününde gram altın ve döviz kurlarında sert hareketler görüldü. Peki döviz kurları ve gram altında düşüş devam eder mi? İşte detaylar...
27.06.2022Ekonomi
Altın ve dolarda sert düşüş
Altın ve dolarda sert düşüşHaftanın son işlem gününde gram altın ve döviz kurlarında sert hareketler görüldü. Gram altın 968 liraya inerken, dolar 16.49 liraya kadar geriledi, euro ise 17.39 lira seviyesini gördü. Peki döviz kurları ve gram altında düşüş devam eder mi? Ekonomist Enver Erkan cevapladı.
26.06.2022Uzmanpara
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için karar
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için kararÇalıştığı fabrikada mesai arkadaşlarının yanında amirinin fırçasına maruz kalan işçi atar topar kovuldu.
25.06.2022Ekonomi
Erzincan'da siyanür paniği! Altın madenine “en üst sınırdan” ceza kesildi
Erzincan'da siyanür paniği! Altın madenine “en üst sınırdan” ceza kesildiErzincan'ın İliç ilçesinde, Türk ve Kanadalı firmanın sahip olduğu Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilen madende kullanılan siyanürü taşıyan borunun patlaması sonucu 20 metreküp siyanürlü solisyonun Karasu Nehri'ne döküldüğü iddiası paniğe neden oldu. Erzincan’da çevre kirliliğine neden olan altın madenine “en üst sınırdan” ceza kesildi
25.06.2022Ekonomi
Dolar ve altında sert gerileme! BDDK'nın kararı ne anlama geliyor?
Dolar ve altında sert gerileme! BDDK'nın kararı ne anlama geliyor?Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu TL ticari kredilere yeni koşullar açıkladı. Yeni paketin açıklanmasıyla gram altın, dolar ve euro sert bir şekilde düşüş gösterdi. Ekonomist Enver Erkan yeni paketin ne anlama geldiğini ve döviz kurunun neden gerilediğini tek tek anlattı.
25.06.2022Ekonomi
6.6 milyar liralık GES talebi geldi
6.6 milyar liralık GES talebi geldiGelire endeksli senetlere 83 bin 816 kişiden toplam 6.6 milyar liralık talep geldiğini açıklayan Bakan Nureddin Nebati, 5 milyar liralık beklentinin aşıldığını duyurdu.
25.06.2022Ekonomi
Konut kredisinde enerji kriterine yeni limitler
Konut kredisinde enerji kriterine yeni limitlerBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bir konut için kullanılacak konut kredisini 10 milyon lira ile sınırlarken, konut fiyatı ile konut kredisi arasındaki oranları da konutun yer aldığı enerji sınıfına ve konutun birinci ya da ikinci el olmasına göre yeniden belirledi.
25.06.2022Ekonomi
BDDK'dan finansal istikrarı destekleyici yeni adım sonrası dolarda sert düşüş
BDDK'dan finansal istikrarı destekleyici yeni adım sonrası dolarda sert düşüşBDDK, finansal istikrarın güçlendirilmesine ve kaynakların daha verimli kullanılarak kredi sisteminin etkin bir şekilde çalışmasına yönelik olarak koordineli makro ihtiyati adımlar atılmasına karar verdi. Karar sonrası dolar kuru saat 20.00 itibarıyla 16,50 TL'ye Euro ise 17.42 seviyesine kadar geriledi.
24.06.2022Ekonomi
BDDK yeni konut kredi düzenlemesini duyurdu! Konut kredisi değer oranı ne kadar oldu, sıfır konut kredisi kaç TL? Konut kredi oranları 2022
BDDK yeni konut kredi düzenlemesini duyurdu! Konut kredisi değer oranı ne kadar oldu, sıfır konut kredisi kaç TL? Konut kredi oranları 2022BDDK yeni konut kredisi düzenlemesini duyurdu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 1. ve 2. el konut alımında kullanılabilecek azami kredi tutarını açıkladı. Ev alacaklar ise BDDK yeni konut kredi düzenlemesi detayları araştırıyor. Peki, sıfır ve ikinci el konut kredisi sınırı kaç olacak? 2 ile 5 milyon TL konutlar için kredi ne kadar olacak?
23.06.2022Ekonomi
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezası
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezasıTBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6’ıncı Yargı Paketi ile; Hakim ve savcı yardımcılığı kurumu oluşturulacak. Noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
23.06.2022Gündem
BDDK'dan konut kredilerine ilişkin yeni karar
BDDK'dan konut kredilerine ilişkin yeni kararBDDK, konut kredilerine ilişkin yeni karar aldı. Karara göre, 1. ve 2. el konutlar için konut kredilerinde kredi değer oranı farklılaştı. Degeri 10 milyon TL üzeri olan konutlar için kredi imkanı olmayacak. 2 ile 5 milyon TL arası konutlarda ise yüzde 70 kredi kullanılacak.
23.06.2022Ekonomi
Tüketici kredisi vadeleri kaç ay oldu, değişti mi? Kredi kartı asgari ödeme limiti kaç? BDDK'dan yeni karar!
Tüketici kredisi vadeleri kaç ay oldu, değişti mi? Kredi kartı asgari ödeme limiti kaç? BDDK'dan yeni karar!Tüketici kredi vadeleri ile ilgili yeni düzenleme geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tüketici kredilerine yönelik yeni tedbirleri açıkladı. Peki, kredide vade sınırı kaç ay? İşte tüketici kredi vadeleri son dakika gelişmeleri.
10.06.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten GES açıklaması
İTO Başkanı Avdagiç'ten GES açıklamasıGelire endeksli devlet iç borçlanma senedine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Gelire endeksli devlet iç borçlanma senedinin (GES), gittikçe daha da önemli olan TL tasarrufların iyi bir getiri ile teşvik edilmesine ve yatırıma, işe dönüşmesine katkı vereceği inancındayız" dedi.
10.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bddk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.