Geri Dön
EkonomiTurizme TEMSA dopingi!

Turizme TEMSA dopingi!

Son dakika haberlere göre, son dönemde gerçekleştirdiği ihracat hamleleriyle adından söz ettiren TEMSA, yurt içinde de teslimatlara hız verdi. Şirket elektrikli otobüs alanında da büyük atılım peşinde

Turizme TEMSA dopingi!

2020’de Sabancı Holding ve PPF Group ortaklığı çatısı altına giren TEMSA, yurt dışı hamlesini sürdürürken; yurt içindeki teslimatlarına da hız verdi. 2021’in ilk çeyreğinde Antalya’daki farklı operatörlere gerçekleştirilen teslimat, yaz sezonu öncesinde turizm sektörüne moral niteliğinde. Bu kapsamda şirket, turizm merkezi Antalya’da faaliyet gösteren Zemzem Turizm, Şekerler Turizm, Aksu Turizm, Kıraç Turizm ve Sorgun Turizm’e 85 araçlık teslimat gerçekleştirdi. Söz konusu araçlar, bu sezondan itibaren Antalya’da turizm taşımacılığı için kullanılacak.

Üç araçtan biri

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Turizm gibi Türkiye’nin cari dengesine pozitif anlamda katkı sunan iş kollarının da gelişmesine, hizmet kalitesinin artmasına destek veriyoruz. Antalya’da gerçekleştirdiğimiz bu teslimatlar da pandemi sebebiyle büyük yara alan turizm sektöründe beklediğimiz hızlı toparlanmanın öncü sinyallerinden. Yılın kalanında farklı bölgelerdeki operatörlerimize yönelik teslimlere devam edeceğiz” dedi. TEMSA’nın 2021 ile birlikte yeni bir atılım dönemine girdiğini belirten Doğancıoğlu, “Bugün otobüs ve midibüs segmentinde, Türkiye yollarında bulunan her üç araçtan biri TEMSA. Önümüzdeki dönemde yeni teslimlerle pazardaki konumumuzu güçlendirmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Hedefler büyük

TEMSA Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ise, 2020 yılında TEMSA’nın tüm segmentlerde 900’e yakın bir satış adedine ulaştığını ifade ederken, “Yeni ortaklarımızın da gücüyle, 2023 yılında 3.500’e yakın bir araç satış hedefimiz var. 2020 yılında 400 araca yaklaşan ihracat sayımızı da 2023 yılında 1.800 civarına ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.

Yatırım sürecek

Düzenlenen törenle TEMSA’dan toplam 55 araç teslim alan Zemzem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yıldırım, tüm iş kollarında toplam 2 binin üzerinde araç çalıştırdıklarını söyledi. Yıldırım, “Bu 400 araçla da yetinmiyoruz, almaya devam ediyoruz. TEMSA ile birlikte daha çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz Antalya’da yüzde 50’lik pazar payına ulaşmak” dedi.

Belediyelere elektrikli araç çağrısı yaptı

“Biz TEMSA olarak hem teknoloji, hem de üretim gücümüzle bu geleceğin oyun kurucularından biriyiz. Bugün Adana’daki kampüsümüzde kurduğumuz tesisle, kendi batarya paketlerimizi üretir noktaya geldik” diyen TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, şöyle devam etti:

“Ürettiğimiz batarya paketlerini taşıyan ilk elektrikli araçlarımızı geçtiğimiz aylarda, bu alanda dünyanın öncü ülkelerinden biri olan İsveç’e ihraç ettik. Bunun yanında PPF Group iştiraklerinden olan, kardeş şirketimiz Skoda Transportation ile Prag’da girdiğimiz ihaleyi kazandık. Buraya da elektrikli araçlarımızı yakın zamanda teslim edeceğiz. ABD’de Kaliforniya eyaletinde, bu pazara özel olarak geliştirdiğimiz elektrikli otobüsümüzün testlerine devam ediyoruz. Ülkemizde de elektrikli araçların yaygınlaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ilk elektrikli aracımızı Gaziantep Belediyesi’ne sunmuş; burada pilot olarak çalıştırmıştık. Şimdi Antalya’da da elektrikli aracımız seferlere başladı. Önümüzdeki dönemde Mersin ve İstanbul’da da bu yönde çalışmalarımız olacak. Biz bu ülkenin bir markası olacak ülkemizde başlatılacak bir elektrikli araç seferberliğine tamamen hazırız.”

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler