Temsa

Temsa

Son dakika TEMSA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEMSA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEMSA haber sayfamızda...

Temsa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 469 temsa haberi bulunmuştur.
TEMSA ciro artışında rekor kırdı
TEMSA ciro artışında rekor kırdı Son üç yıldır, ciroda üç haneli büyüme rakamlarına ulaşan TEMSA, 2020-2023 döneminde gelirlerini TL bazında yüzde 1.090, dolar bazında ise yüzde 252 oranında artırdı.
26.02.2024 Otomobil
İhracatta gaza bastı
İhracatta gaza bastı TEMSA, 2020-2023 döneminde gelirlerini TL bazında yüzde 1090, dolar bazında ise yüzde 252 artırdığını açıkladı.
14.02.2024 Otomobil
‘En yeşil’ olimpiyat için Paris’te!
‘En yeşil’ olimpiyat için Paris’te! Geliştirdiği 10 farklı sıfır emisyonlu araç modeliyle, bu alanda dünyanın sayılı otobüs üreticileri arasında yer alan TEMSA, Fransa merkezli B.E. Green operatörüyle yeni bir satış anlaşmasına imza attı.
4.01.2024 Otomobil
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik var
Büyümenin odağında sürdürülebilirlik var Sabancı Holding, banka ve banka dışı iş kollarında elde edilen başarılı sonuçlar ve güçlü operasyonel nakit akışı sayesinde, sağlıklı bilanço yapısını güçlendirmeyi sürdürüyor.
10.11.2023 Ekonomi
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar
Sabancı Holding'den 36,7 milyar lira kar 2023 yılının ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Sabancı Holding, söz konusu dönemde kombine satışlarını yüzde 65 artışla 457,3 milyar TL seviyesine yükseltirken, Holding’in konsolide net kârı ise 36,7 milyar TL oldu.
9.11.2023 Ekonomi
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı!
Gençler ve kadınlar için yatırım zamanı! Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi’nin açılışı, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Bu yıl Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’nin ana odağı da ‘eğitim ve kalkınma’ oldu.
27.10.2023 Ekonomi
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği
Şirketlerde 100’üncü yıl hareketliliği Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı bugünlerde farklı sektörlerde çok sayıda şirket hem sosyal sorumluluk kapsamında yaptıkları hazırlıkları duyuruyor hem de müşterilerine yönelik çok sayıda kampanyayı hayata geçiriyor.
30.10.2023 Ekonomi
Uzun menzil hidrojenli otobüs için geri sayım
Uzun menzil hidrojenli otobüs için geri sayım TEMSA, Avrupa’nın en önemli hidrojenli araç üreticilerinden CaetanoBus ile ortak bir Ar-Ge projesini hayata geçirdiğini duyurdu.
14.09.2023 Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su Dünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
13.09.2023 Milliyet Executive
Elektrikli hafif kamyon geliyor
Elektrikli hafif kamyon geliyor Seri üretime hazır hale getirdiği 8 farklı araç modeliyle elektrikli otobüs alanında dünyanın sayılı üreticilerinden biri haline gelen TEMSA, hafif kamyon segmentinin simge modellerinden Fuso Canter’in de elektrikli versiyonunu da Türkiye’de satışa sunacak.
2.08.2023 Ekonomi
Küresel yolun Türk yıldızları
Küresel yolun Türk yıldızları Elektrifikasyon alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biri haline gelen TEMSA, Adana’da ürettiği elektrikli araçlarını İsveç’ten ABD’ye tüm dünyaya ihraç ediyor.
22.06.2023 Ekonomi
Freni boşalan park halindeki servis midibüsü markete daldı
Freni boşalan park halindeki servis midibüsü markete daldı Kocaeli’de park halindeyken freni boşalan servis midibüsü markete çarparak durabildi. Çay içemeye giden sürücü ise döndüğünde gördüğü manzara karşısında gözlerine inanamadı.
13.06.2023 Haberler
Yeşil dönüşüme destek oluyor
Yeşil dönüşüme destek oluyor TEMSA, küresel pazarlardaki büyümesinin yanında yurt içinde de araç parkını genişletmeyi sürdürdüğünü duyurdu. Türkiye’deki belediyelerin filo yaşının düşürülmesine ve yakıt tasarrufu yüksek araçlarla kamunun üzerindeki maliyet baskısının azaltılmasına destek olduğunu açıklayan TEMSA, Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte son dönemde Türkiye’de gerçekleşen en büyük teslimatlardan birine imza attı.
6.05.2023 Ekonomi
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve basketbol dünyasının önemli isimleri Hatay Belen’de
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve basketbol dünyasının önemli isimleri Hatay Belen’de Türk basketbolunun önemli isimleri, “Basketköy” Konteyner Yerleşkesi’nin sakinleri ile buluştu. Bu anlamlı ziyarette; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkan Vekili Ömer Onan, erkek ve kadın liglerinde mücadele eden takımların temsilcilerinin yanı sıra TBF yöneticileri ve eski milli basketbolcular Nilay Yiğit Kartaltepe, Şaziye İvegün Üner, Haluk Yıldırım, Muratcan Güler ve NBA’de forma giyen milli basketbolcu Alperen Şengün de yer aldı.
4.05.2023 Basketbol
Kadınlara bakım bölgeye moral
Kadınlara bakım bölgeye moral TEMSA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Önce Sen” projesini hayata geçirdi.
9.03.2023 Ekonomi
Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı’nda destek alan 10 proje belli oldu
Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı’nda destek alan 10 proje belli oldu Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi’ni geçen yıl yayınlayan ve 2025 yılı hedeflerini ortaya koyan Türkiye, bu alanda ilk kez uygulanacak bir destek modeli geliştirdi. TÜBİTAK Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı, yapay zekâya ihtiyacı olan işletmeleri; teknoloji sağlayıcı KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma merkezleriyle buluşturuyor. TÜBİTAK Yapay Zekâ Enstitüsü’nün de dahil olduğu sistem, yapay zekâ alanında bir sinerji oluşturmayı hedefliyor.
15.11.2022 Ekonomi
Kaybolan meslekler canlanıyor
Kaybolan meslekler canlanıyor Dokumacılık, yorgancılık, çinicilik… Bir dönemin gözde meslekleri, artık kaybolmaya yüz tuttu; yeni ustalar yetişmiyor.
11.11.2022 Eğitim
Potada TEMSA ile yola çıkılıyor
Potada TEMSA ile yola çıkılıyor Türkiye Basketbol Federasyonu ile TEMSA arasında sözleşme imzalandı. TBF Başkanı Türkoğlu törende “Yeni sponsorluk anlaşmaları ve iş birlikleriyle kulüplerimizin mali yönden desteklenmesini, basketbolumuzun geniş kitlelere ulaşmasını sağladık” dedi.
9.11.2022 Milli Takım
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yeni sponsorluk anlaşması
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yeni sponsorluk anlaşması Türkiye Basketbol Federasyonu ile Sabancı Holding ve PPF Group ortaklığı çatısı altında faaliyet gösteren TEMSA arasında imzalanan anlaşmayla TEMSA; milli takımlar sponsoru oldu.
8.11.2022 Basketbol
TEMSA’nın elektriklisi Hannover yoluna çıktı
TEMSA’nın elektriklisi Hannover yoluna çıktı Dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından Hannover IAA Transportation 2022, 19-25 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. 40 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde şirketin katılım göstereceği fuar, dünyanın önde gelen ticari araç üreticilerinin yeni lansmanlarına ve elektrikli araç çözümlerine sahne olacak.
26.08.2022 Ekonomi
Yeni sayfa açtı pazar payını yüzde 25’e çıkaracak
Yeni sayfa açtı pazar payını yüzde 25’e çıkaracak TEMSA, Fuso Canter’in yeni modellerini tanıttı. Yenilenen modellerle birlikte pazar payının yüzde 20-25’e çıkarılması hedefleniyor.
4.08.2022 Ekonomi
Hedef toplumsal cinsiyet eşitliği
Hedef toplumsal cinsiyet eşitliği İş dünyasında kadınların temsilini ve liderliğini artırmak için UN Global Compact’in üçüncü kez hayata geçirdiği “Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” (Target Gender Equality) programının yeni dönemi Türkiye’de başladı. 52 ülkede eş zamanlı yürütülen Program ile Global Compact Türkiye, katılımcı şirketlerin üst yönetimde kadın sayılarını artıracak hedefler belirlemesine ve bunlara ulaşmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Program, şirketlere özel performans analizi, kapasite geliştirme atölyeleri, birbirinden öğrenme ve çok paydaşlı diyalog ortamları da sunuyor.
4.07.2022 Ekonomi
Makine aşkından ‘elektrik’ aldı
Makine aşkından ‘elektrik’ aldı TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu: “Hayatım boyunca hep yeni teknolojilere ilgi duydum. TEMSA sadece ülkemizde değil tüm dünyada elektrifikasyonun bayrak taşıyıcı şirketlerinden olabilir”
3.02.2022 Milliyet Executive
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktı
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktı Milliyet'in aylık iş dünyası dergisi Executive'in ikinci sayısı bugün gazeteyle birlikte bayilerde yerini aldı.
2.02.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Temsa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.