Temsa

Temsa

Son dakika TEMSA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEMSA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEMSA haber sayfamızda...

Temsa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 441 temsa haberi bulunmuştur.
Tüm iş kollarında çift haneli büyüdü
Tüm iş kollarında çift haneli büyüdüSabancı Holding birinci yarıyılda konsolide net satışlarını yüzde 30 artırarak 35.6 milyar liraya yükseltti. Topluluk şirketlerinin geliri çift haneli büyürken, konsolide net kâr da 3.4 milyar lira oldu
13.08.2021Ekonomi
TEMSA vites artırdı sermayeyi yükseltti
TEMSA vites artırdı sermayeyi yükselttiSabancı Holding ve PPF Group tarafından satın alınmasının ardından ihracat atağını sürdüren TEMSA’nın sermayesi, yüzde 143’lük artışla 510 milyon TL’ye çıkarılıyor.
21.06.2021Ekonomi
İlk kez yüzde yüz yerli! 15 dakikada şarj olabiliyor
İlk kez yüzde yüz yerli! 15 dakikada şarj olabiliyorDünyada elektrikli araçlara karşı önemli bir yatırım bulunuyor. Özelikle toplu taşıma araçlarının elektrikli olması için çalışmalar sürerken TEMSA ve ASELSAN iş birliği ile geliştirilen ve ilk olma özelliği taşıyan 'elektrikli otobüs' yola çıkmaya hazırlanıyor.
15.06.2021Teknoloji
TEMSA’dan Avrupa’nın  merkezine teslimat
TEMSA’dan Avrupa’nın merkezine teslimatTEMSA, geçen aralık ayında Belçikalı toplu taşıma şirketi OTW’ye teslim ettiği 4 adetten oluşan ilk parti teslimatın ardından kalan 22 adetlik ikinci parti siparişlerini de tamamladı.
5.05.2021Ekonomi
Turizme TEMSA dopingi!
Turizme TEMSA dopingi!Son dakika haberlere göre, son dönemde gerçekleştirdiği ihracat hamleleriyle adından söz ettiren TEMSA, yurt içinde de teslimatlara hız verdi. Şirket elektrikli otobüs alanında da büyük atılım peşinde
31.03.2021Ekonomi
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacak
Pandemide büyüdü dünyayı sallayacakSabancı Holding 2020’de gelirde 66 milyar TL’yi yakaladı, net kârda 4.7 milyarı aştı. Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Çok başarılı bir dönemi geride bıraktık. Hedef öncü olmak” dedi.
25.02.2021Ekonomi
TEMSA’nın elektrikli araçları  Romanya’da yollara çıkıyor
TEMSA’nın elektrikli araçları Romanya’da yollara çıkıyorTEMSA elektrikli otobüs ihracatında bir ilke daha imza atıyor... Romanya’nın Buzau kentinde düzenlenen ihaleyi kazanan TEMSA, 4 adet Avenue Electron’u 2021 yılının sonuna kadar şehre teslim edecek. Bu satış işlemiyle birlikte ilk kez 12 metrelik bir elektrikli otobüs Türkiye’den yurt dışına ihraç edilmiş olacak.
16.02.2021Otomobil
Temsa’nın çevreci otobüsü Prag’da
Temsa’nın çevreci otobüsü Prag’daÇek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’daki elektrikli otobüs ihalesini kazanan TEMSA ve kardeş şirketi Skoda, 14 otobüsten oluşan filoyu bu yılın sonunda teslim edecek.
3.02.2021Ekonomi
Temsa'nın çevreci otobüsleri Prag’ı da "elektriklendirecek"
Temsa'nın çevreci otobüsleri Prag’ı da "elektriklendirecek"Temsa Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, "Kardeş şirketimiz Skoda Transportation ortak teknolojisiyle ürettiğimiz elektrikli otobüslerimizi Prag Ulaşım Şirketi'ne teslim edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.
2.02.2021Ekonomi
450 otobüse bakım
450 otobüse bakımİzmir Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl alınan 451 yeni otobüsten sonra, ESHOT filosundaki mevcut araçları da yenilemeye başladı.
30.01.2021Ege
Yerli teknolojiyle elektrik saçacak
Yerli teknolojiyle elektrik saçacakSabancı Holding-PPF Group ortaklığına geçen TEMSA, dünyadaki elektrikli ulaşıma öncülük etmek için kolları sıvadı. İlk elektrikli otobüs ihracatını aralık ayı içinde İsveç’e yapan TEMSA’nın hedefinde şimdi de ABD var
15.01.2021Ekonomi
Kovid-19 salgını "elektrikli ulaşım" tercihini hızlandıracak
Kovid-19 salgını "elektrikli ulaşım" tercihini hızlandıracakTürkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, 2011-2020 döneminde Türkiye'de yüzde yüz elektrikli araç sayısının 2 bin 500'ü aştığını belirterek, "2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devletler için ciddi bir değişim sürecini tetikledi. Salgın temiz havaya olan özlemi daha da artırdı, bu durum elektrikli araç kullanımına geçiş sürecini çok daha hızlandıracak."dedi.
11.01.2021Ekonomi
Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı'nın ulaşım sponsoru TEMSA oldu
Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı'nın ulaşım sponsoru TEMSA olduBeşiktaş Kulübü, TEMSA ile Beşiktaş Aygaz hentbol takımı için sponsorluk anlaşması yapıldığını duyurdu.
8.01.2021Diğer
Temsa’dan Belçika’ya otobüs ihracatı
Temsa’dan Belçika’ya otobüs ihracatıTemsa, İsveç’e yaptığı ilk elektrikli otobüs ihracatının ardından bu kez de Belçika’ya ilk parti teslimatı gerçekleştirdi. Geçen haftalarda gerçekleşen hisse devir anlaşmalarıyla Sabancı Holding ile Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF Group çatısı altına giren Temsa, Belçika’nın güneyinde yer alan Wallonie bölgesinin toplu taşıma şirketi “Operateur de transport de Wallonie”ya (OTW) 4 adetten oluşan ilk parti teslimatını gerçekleştirdi.
19.12.2020Ekonomi
Temsa'da konkordato süreci resmen sona erdi
Temsa'da konkordato süreci resmen sona erdiTemsa Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu,- "Konkordato sürecinin resmen sona ermesini, Temsa'nın eski parlak günlerine dönüşünün ilk adımı olarak görüyoruz" dedi.
11.12.2020Ekonomi
İsveç’te araç şarj istasyonu kuracak
İsveç’te araç şarj istasyonu kuracakEnerjisa Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de elektrikli araç şarj istasyonu kuracak.
9.12.2020Ekonomi
TEMSA’dan İsveç’e elektrikli otobüs
TEMSA’dan İsveç’e elektrikli otobüsBir süre önce tamamlanan hisse devir işlemleriyle Sabancı Holding ve Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF Group ortaklığı bünyesine katılan TEMSA Ulaşım Araçları ilk elektrikli otobüs ihracatını gerçekleştirdi.
28.11.2020Ekonomi
Temsa’da devir tamam  yatırımların önü açılıyor
Temsa’da devir tamam yatırımların önü açılıyorTemsa Ulaşım Araçları’nın Sabancı Holding ve Skoda Transportation ana ortağı olan PPF IndustryCo tarafından satın alınması konusunda tüm resmi süreçler tamamlandı.
24.10.2020Ekonomi
Temsa'da devir tamamlandı!
Temsa'da devir tamamlandı!Temsa Ulaşım Araçları’nın Sabancı Holding ve PPF IndustryCo tarafından satın alınması konusunda tüm resmi süreçler tamamlanırken, 50 yıldan uzun süredir Türk sanayisine hizmet eden Temsa’da yeni yatırımların önü de açıldı.
23.10.2020Uzmanpara
Sanayinin merkezi oluyor
Sanayinin merkezi oluyorSanayileşme yolculuğuna tarıma dayalı ürünlerle başlayan Adana’nın yıldızı son yıllarda özellikle petrokimya alanında alınan stratejik yatırım kararlarıyla parlıyor. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “Akdeniz havzasının en büyük üretim merkezi olma yolunda ilerliyoruz. Beş yıl sonra Adana’yı kimse tanıyamayacak” diyor.
Sanayinin merkezi oluyor
Sanayinin merkezi oluyorSanayileşme yolculuğuna tarıma dayalı ürünlerle başlayan Adana’nın yıldızı son yıllarda özellikle petrokimya alanında alınan stratejik yatırım kararlarıyla parlıyor. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, “Akdeniz havzasının en büyük üretim merkezi olma yolunda ilerliyoruz. Beş yıl sonra Adana’yı kimse tanıyamayacak” diyor.
15.10.2020Ekonomi
Temsa için başvurdular!
Temsa için başvurdular!Bu yılın şubat ayında iyi niyet mektubunu imzalayan Sabancı ve Skoda, Temsa'yı almak için resmi kurumlara başvurdu.
19.06.2020Otomobil
Yeni otobüsler hizmette
Yeni otobüsler hizmetteİzmir Büyükşehir Belediyesi 12 milyon 500 bin bedelle satın aldığı 16 yerli otobüsü hizmete aldı
17.06.2020Ege
Mitsubishi Türkiye'den online hizmet!
Mitsubishi Türkiye'den online hizmet!TEMSA Motorlu Araçlar, Mitsubishi Motors yetkili satıcı ve servislerinde bütün dünyayı saran Covid-19 salgınına karşı Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri çerçevesinde müşterilerinin, yetkili satıcı ve servis çalışanlarının sağlığı için önlem ve tedbirlerini arttırdı.
20.04.2020Otomobil
Bir devin 'satış' hikayesi! 2 ay içerisinde...
Bir devin 'satış' hikayesi! 2 ay içerisinde...2019 yılının aralık ayında üretime ara veren Temsa, 10 Aralık tarihinden bu yana 2 ay süre içerisinde çok sayıda gelişme yaşadı. İlk olarak 23 Aralık tarihine kadar üretimi durdurduğunu belirten Temsa, daha sonra ise yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle bir türlü üretime başlayamadı. Ardından da konkordato ilan etti. Dün ise sevindirici bir gelişme yaşandı ve Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF ve Sabancı Topluluğu, yüzde 50-50 ortaklık yapısı ile, Temsa Ulaşım Araçları’nın tamamının satın alınmasını değerlendirmek üzere bir niyet mektubu imzaladı.
18.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Temsa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.