Geri Dön

VakıfBank’ın çevre performansı artıyor

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla Türkiye’nin ‘karbon negatif’ alanında ilk bankası olan VakıfBank, faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı salımlarını azaltmaya devam ediyor. Enerjiden kâğıt tasarrufuna tüm birimlerinde doğayla dost dönüşüm gerçekleştiren VakıfBank’ın çevre performansı her yıl biraz daha artıyor. Banka araçlarından 450 adedini hibrit versiyonlarıyla değiştirme kararı alan VakıfBank, bu öncü adımıyla da araç başına yüzde 27’ye kadar emisyon azaltımı yapmayı planlıyor.

VakıfBank’ın çevre performansı artıyor

Bankacılık faaliyetlerini uluslararası sürdürülebilirlik standartlarında gerçekleştirmeyi hedefleyen VakıfBank, 2014 yılından bu yana Karbon Saydamlık Projesi Raporu (CDP) yayınlıyor ve hassas bir enerji, emisyon yönetimi gerçekleştiriyor.

Standartlara uygun

“VakıfBank olarak uluslararası sürdürülebilirlik standartlarına uygun bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz” diyen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Şimşek, “Çevreci yaklaşımımızla bu alandaki performansımızı artırmaya devam ediyoruz. 2019 yılında hassas bir enerji ve emisyon yönetimi gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk karbon negatif bankası olduk. Gönüllü olarak yaptığımız bu işlemlerle, karbon ayak izimizi sıfırlamayı hedefliyoruz. Türkiye’de düşük emisyonlu eko sistemin kurulmasında öncü oluyoruz. 450 şirket aracını hibrit versiyonlarıyla değiştiriyoruz. Böylelikle doğayı korumaya devam ederek karbon ayak izimizi daha da azaltacak, diğer kuruluşlara örnek olarak çevre farkındalığını artıracağız. İthal yerine yerli üretim araç tercih etmenin yanı sıra yakıt tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine desteğimizi de sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber