Geri Dön
EkonomiVideo oyunda tehlikeye dikkat

Video oyunda tehlikeye dikkat

Video oyunların akıllı telefonların yaygınlaşması ile ebeveynler tarafından kontrolü daha da zorlaştı.

Video oyunda tehlikeye dikkat

Ailelerin en çok dikkat etmesi gereken konu ise çocuğunun oynadığı oyunun yaşına uygun olup olmadığı. Oyun teknolojilerini yakından takip eden indiroyunu.com baş editörü Uğur Yurt, oyunlarda çocukları bekleyen tehlikeler hakkında ebeveynleri uyardı. Bu tehlikeler arasında argo dil kullanımı, müstehcenlik, aşırı şiddet gibi çocuğunuzun maruz kalmasını hiç istemeyeceğiniz durumlar bulunabiliyor.

Argo dil kullanılıyor

Çocukların oyunlar üzerindeki bir diğer davranış değişikliğinin ise oyun videolarına olan artış olduğunu belirten Yurt, “Artık çocuklar oyun oynamak kadar oyun oynayanların çekmiş olduğu oynanış videolarını da izlemekten zevk alıyor. Bu oynanış videolarını çekenler çoğunlukla ilgi çekici, komik olabilmek ve daha fazla takipçi kazanabilmek adına videoları çekerken küfürler ve en iyi ihtimalle argo bir dil kullanıyor.

Eşinin kaza yaptığını duyunca hastaneye koştu, nişanlı olduğunu öğrendiAdana'da düğün yapıp 4,5 yıldır imam nikahlı yaşadığı eşinin kaza haberini alınca hastaneye koşan Zehra A. (38), hastanede yatan kocası Levent C. ve yanında ağır yaralanan yaralanan Gamze K.'nın 1 aydır nişanlı olduklarını öğrenince şok yaşadı. Zehra A., "Levent ile 2017'de düğün yapıp evlendik. Mal varlığım olduğu için resmi nikah kıymak istemedim. Gamze'nin ailesiyle konuştuğumda onlar da şaşırdı. Levent'e acısam mı, üzülsem mi bilemedim. Gamze hanım yaralıymış, acil şifalar diliyorum. O da benim gibi kandırılmıştır" dedi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler