EkonomiZelenskiy’nin Haluk Bayraktar’a taktığı devlet nişanı dünya medyasında

Zelenskiy’nin Haluk Bayraktar’a taktığı devlet nişanı dünya medyasında

10.09.2022 - 15:49 | Son Güncellenme:

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, dün Bayraktar SİHA’ların üreticisi Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı taltif etti. Haber, Ukrayna ve dünya gündeminde geniş yer buldu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar Kiev'de bir araya geldi. Zelenskiy, görüşme sırasında Baykar’a övgüde bulunarak Haluk Bayraktar’a 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı taltif etti.

Haberin Devamı

Zelenskiy’nin Haluk Bayraktar’a taktığı devlet nişanı dünya medyasında

Nişanının takdimini içeren videoyu dün akşam saatlerinde resmi hesabından paylaşan Zelenskiy “Baykar fabrikasının Ukrayna'daki inşaatının detaylarını ve Ukrayna bileşenleri kullanılarak yeni malların üretilmesini tartıştık. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin gücünü artırmaya yönelik desteğiniz ve kişisel katkınız için teşekkür ederiz!” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy’nin Haluk Bayraktar’a taktığı devlet nişanı dünya medyasında

BAYRAKTAR İŞLEMELİ VIŞIVANKA GÖMLEĞİ HEDİYE ETTİ

Haluk Bayraktar ise Zelenskiy’ye, üstünde Bayraktar’ın işlendiği Ukrayna’nın geleneksel işlemeli ‘vışıvanka’ gömleğinden hediye etti. Haluk Bayraktar'ın aldığı devlet nişanı, haber ajansları tarafından servis edilirken özellikle Ukrayna basınında geniş yer buldu.

Zelenskiy’nin Haluk Bayraktar’a taktığı devlet nişanı dünya medyasında

Ukrayna merkezli ‘Kiev Independent’ medya organı, Bayraktar SİHA’sının ülkede üretilmesini öne çıkartırken Ukrayna savunmasına ait haberleri ele alan devlet haber kanalı ise konuya geniş yer verdi.

Haberin Devamı

KIZILELMA NE ZAMAN GÖKLERDE OLACAK?

Öte yandan geçtiğimiz günlerde BAYKAR CEO'su Haluk Bayraktar, hedeflerinin en kısa zamanda KIZILELMA’nın uçuşunun gerçekleşmesi olduğunu söyledi.

KIZILELMA uçağını en kısa zamanda uçurmak istediklerini beyan eden BAYKAR CEO’su Haluk Bayraktar, “TB2 artık sadece ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamakta değil 24 ülkeye ihraç edilen bir üründür. Bayraktar Akıncı hem ülkemize operasyonel olarak teslim edildi hem de ihraç edilen bir üründür. Bayraktar KIZILELMAYI böyle ileri teknolojik bir ürünü ilk kez Samsun’da milletimizin huzurunda sergiliyoruz. Buradaki uçağımız gerçek bir uçan protatiftir. Hedefimiz en kısa zamanda bu uçağımızın uçuşunu gerçekleştirmektir. Hızla bu uçağımızı ürüne çevirip ülkemizin huzuruna sunmayı amaçlıyoruz” diye konuşmuştu.