Geri Dön
EmlakEn kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

Dünyanın her hangi bir yerinde ev alma imkanınız olsa hangisini tercih ederdiniz? Hangi ülkelerde kredi imkanları daha fazla, hangilerinde ev fiyatları daha düşük öğrenmek ister miydiniz? İşte dünyadaki en kolay ev satın alınabilecek ülkeler

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Money.co.uk adlı internet sitesinin yaptığı araştırmaya göre, ABD dünyada ev sahibi olunabilecek en uygun ülkelerin başında yer alıyor. Mortgage faiz oranları bakımından incelenen ülke istatistiklerine göre ABD’de ortalama konut fiyatı 168 bin dolar ve ortalama kredi taksiti ise 821 dolar. Bu da ortalama bir ABD vatandaşının gelirinin %15’ine denk geliyor.

Belçika

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

Belçika dünya sıralamasında ikinci, Avrupa sıralamasında birinci olarak listede yer alıyor. Belçika’da ortalama konut maliyeti 215 bin dolar ve ortalama kredi geri ödemesi ise aylık 850 dolar civarında.

İspanya

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

İspanya’da 200 bin dolarlık bir ev almak isteyen bir kişi, %20 depozito ödedikten sonra kredi taksitleri için ayda 837 dolar bütçe ayırmalıdır. İspanya’da ortalama bir ev satın alındığı zaman, yine ortalama aylık gelirin %33’üne yakını kredi geri ödemesine harcanmış olmaktadır.

İtalya

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

İtalya’da ortalama ev fiyatı 236 bin dolar. Ortalama kredi taksitleri ise yaklaşık 945 dolardır. İtalya’da asgari ücret ise günümüzde 1450 Euro’dur. Ev fiyatları ve kredi taksitleri daha yüksek olsa da İtalya, İspanya’nın hemen arkasından gelmektedir. Çünkü İtalya’da diğer yaşam masrafları İspanya’dakinden daha düşük olarak hesaplanmaktadır.

Romanya

En kolay ev satın alınabilecek 5 ülke

Ortalama 97 bin dolarlık konut fiyatı ile Romanya, 549 dolarlık ortalama kredi taksiti ile ev satın almak için harika bir yer. Romanya’yı listede Avrupa’daki diğer ülkelerden biraz daha geriye iten unsur ise aylık gelirin en az %50’sinin bu kredi taksitlerine ve diğer yaşam giderlerine gidecek olmasıdır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler