Geri Dön
Gündem1 Mayıs kargolar çalışıyor mu, açık mı? PTT ve kargolar 1 Mayıs'ta açık mı?

1 Mayıs kargolar çalışıyor mu, açık mı? PTT ve kargolar 1 Mayıs'ta açık mı?

1 Mayıs Türkiye'de resmi tatil ilan edilen günler arasında bulunuyor. 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 1 Mayıs tarihine yaklaşırken kargoların çalışıp çalışmayacağı ise merak konusu. Peki 1 Mayıs kargolar çalışıyor mu, açık mı? İşte detaylar...

1 Mayıs kargolar çalışıyor mu, açık mı? PTT ve kargolar 1 Mayıs'ta açık mı?

Her yıl 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı olarak kutlanıyor. 1 Mayıs tarihi ise resmi tatil olarak yer alıyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılacak. Sokağa çıkma yasağı 1 Mayıs tarihinde de geçerli olacak. Peki 1 Mayıs kargolar çalışıyor mu?

1 MAYIS KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

1 Mayıs Türkiye'de resmi tatil ilan edilen günler arasında bulunuyor.1 Mayıs’ta PTT şubeleri çalışmayacak ama kargo firmalarının bazı şubeleri firmalara göre değişiklik göstererek açık olabilecek.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı'nca, 81 il valiliğine genelge gönderildi. Genelgede kargo ile ilgili detay yer aldı.

İşte bakanlığın yayınladığı sokağa çıkma yasağı genelgesinde istisna kapsamında olan kişiler kısmında yer alan ayrıntı:

Ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil),yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar...

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Derya Yanık: Bütün imkanlarımızı seferber ediyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bizler, sahip olduğumuz değerlerimizi korumak, yaşatmak ve yeni nesillere ulaştırmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu çabanın en kıymetli sonuçlarından biri de bugün Darülaceze bünyesinde halkımızın hizmetine sunacağımız yurt ve kültürel tesisimizdir. Darülaceze, yaşlılarımıza hürmetin, çocuklarımıza merhametin simgesi haline gelmiş göz bebeği bir kuruluşumuzdur. Ülkemizde sosyal hizmet anlayışının beslendiği en değerli mihmandar kurumlardan biridir." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler