Gündem1 saatte 100 bin lira topladı! Tiktok'ta müstehcen canlı yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

1 saatte 100 bin lira topladı! Tiktok'ta müstehcen canlı yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

27.11.2023 - 13:51 | Son Güncellenme:

Sosyal medyadan para karşılığı müstehcen görüntülerini canlı yayıp yapıp 1 saatte 100 bin lira topladığı öne sürülen ve 5 aylık hamile olan G. H. (35) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekipleri  sosyal medya uygulaması Tiktok'ta para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın yapıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçti. Görüntülerdeki kadının para karşılığında gömleğinin düğmelerini açtığı tespit edildi. Polis şüpheli G.H.'nin Kartal'daki evine baskın yaptı.

Haberin Devamı

Gözaltına alınan G.H., Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Ahlak Büro Amirliğinde işlemleri yapılan G.H. savcılık talimatıyla mevcutlu olarak İstanbul, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

 

1 saatte 100 bin lira topladı Tiktokta müstehcen canlı yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

 

SERBEST BIRAKILDI

G.H. savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak üzere hakimliğe sevk edildi. Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla G.H.'yi serbest bıraktı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TikTok hesabında para toplayan kadın hakkında suç duyurusunda bulundu.cAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlı, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"Haberlere konu kişinin paylaşımlarında, çocukların psikososyal gelişimini olumsuz etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile kadınlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer verildiği belirtildi"

Haberin Devamı

Açıklamada "Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur" dendi.

1 saatte 100 bin lira topladı Tiktokta müstehcen canlı yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

BENZERLİĞİ KULLANDI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde de Tiktok isimli canlı yayın platformunda yayın yapan bir kişi Atatürk’e benzediği için izleyiciler tarafından bağış yağmuruna tutulmuştu.

147 bin takipçisinin olduğu TikTok hesabında Atatürk’e benzerliğini kullanıp, 29 Ekim’de yaptığı canlı yayında 1 milyon lira, 10 Kasım’daki yayınında ise 1 saatte 500 bin TL kazandığı iddia edilen aşçı Serdar Görel, Milliyet’e konuştu.

Yozgatlı iki çocuk babası Serdar Görel, “16 yaşında bir akrabamın davetiyle Almanya’ya gittim. Orada aşçılığa başladım. Sonra ülkeye dönüp Bursa’ya yerleştim ve aşçılığa devam ettim. 30 yaşına kadar Atatürk’e benzerliğimle ilgili bir durumum yoktu. Bu durum 30 yaşından sonra fark edildi. Yaş ilerledikçe yüz hatlarım ortaya çıktı ve insanlar beni Atatürk’e benzetmeye başladı.

Haberin Devamı

1 saatte 100 bin lira topladı Tiktokta müstehcen canlı yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

İlk olarak Bursa’da KYK kız öğrenci yurdunun yemekhanesini işlettiğim dönemde bir kız öğrenci beni Atatürk’e benzettiğini söyledi. Benimle fotoğraflar çektirip, sosyal medyada paylaştı. Böylece Bursa’da bu durum duyuldu. Sonra okullar beni 29 Ekim, 10 Kasım gibi günlerde etkinliklerine davet etti. 6 ay özel oyunculuk dersi aldım. Ankara’da ‘Çanakkale Geçilmez’ oyunu sahneleniyordu, beni de Atatürk’ü oynamam için davet ettiler ve ilk olarak para kazandım. 2-3 yıl turne yaptık, böylece biraz daha tanınmaya başladım. Sonra sinema sektörü devreye girdi” dedi.

 TAKİPÇİ SAYISI 100 BİNE ULAŞTI

İlk olarak 29 Ekim’de yaptığı canlı yayınla gündeme gelen Görel, o yayının hikayesini şöyle anlattı: “4 Ekim’de canlı yayın yaptım, 4 bin kişi beğendi. Atatürk’e benzediğimi söylediler. Hediye atmaya başladılar. 29 Ekim’e kadar 2-3 günde bir canlı yayın yaptım. Bin kişilik takipçi sayım 100 bine çıktı. 29 Ekim’de yayın açıp Cumhuriyet’i kutlamak istedim. O gün bayağı bir hediye atanlar olmuş. 1 milyon TL deniyor ama 22 bin TL girişi olmuş hesabıma. 10 Kasım’da açtığım yayında hesabıma düşen para 3 bin TL’dir” dedi.