Geri Dön
Gündem1 Temmuz'da sokağa çıkma yasağı bitiyor mu, ne zaman kalkacak? Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması bitecek mi?

1 Temmuz'da sokağa çıkma yasağı bitiyor mu, ne zaman kalkacak? Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması bitecek mi?

Sokağa çıkma kısıtlaması bitiyor! Yeni Kabine toplantısı 21 Haziran pazartesi günü gerçekleşti. Toplumun büyük bir bölümünde hızlı aşılama sonrası normalleşme beklentisi oluşmuş durumda... Sokağa çıkma yasaklarının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor. İşte ayrıntılar...

1 Temmuz'da sokağa çıkma yasağı bitiyor mu, ne zaman kalkacak? Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması bitecek mi?

Türkiye, yeni Kabine toplantısını bekliyordu ve yeni normalleşme kararları için Kabine toplandı. En başta merak edilen konuların başında pazar günleri yasakların kalkıp kalkmayacağı geliyor. Sokağa çıkma saatlerinde de esneklik olabileceği yönünde iddialar yer alırken "Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor?" sorusu peş peşe geliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Merakla beklenen sokağa çıkma kısıtlamasına dair açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, '' 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00'e çekiyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesaiye geçiliyor.  Şehirlerarası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.'' dedi.

Adıyaman'da korkutan yangınAdıyaman'da tarlada başlayıp evlere sıçrayan yangın, vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet