Geri Dön

14 gün karantina süreci kalktı mı? Yurt dışından gelenlere karantina var mı?

Corona virüs nedeniyle yurt dışından gelenlerin 14 gün evde gözetim kuralını uymaları gerekiyordu. Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı, yurt dışından gelen vatandaşlar için önemli bir açıklama gerçekleştirdi. İşte 14 gün evde gözetim kuralı ilgili son durum...

14 gün karantina süreci kalktı mı? Yurt dışından gelenlere karantina var mı?

Corona virüs için birçok alan tedbirler alındı. Normalleşme adımları ile birlikte bazı yasaklar kaldırıldı. yurt dışından gelen vatandaşlar için 14 gün evde gözetim kuralı bulunuyordu. 14 gün kuralı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Peki 14 gün karantina süreci kalktı mı?

14 GÜN KARANTİNA SÜRECİ KALKTI MI?

YTB Başkanı Abdullah Eren, yaz aylarında memleket yoluna düşen vatandaşların Türkiye'ye geliş gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat etmelerini sağlamak için YTB tarafından başlatılan "Sıla Yolu Projesi"nin bu yıl yine gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu yaz Türkiye'ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama olacağını söylemiş, bu hafta Kapıkule'de mevcut uygulamaları da incelemiştik. Bu kapsamda, '14 Gün Evde Gözetim Uygulaması' kalktı. Bu yıl da yaz izin döneminde YTB olarak Memleket Yolu'na düşen vatandaşlarımızın yanında olacağız."

MSB duyurduGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber