Geri Dön

11:00'de başlayan 15-20 yaş arası sokağa çıkma izni saat kaçta bitecek? 18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman iki güne çıkacak?

Corona virüse karşı alınan tedbirler arasında bulunan sokağa çıkma yasağı ve yaş kısıtlaması günden güne merak ediliyor. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağını 18 yaşına indirildiğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağı artık 18 yaş altı vatandaşları ilgilendiriyor. Peki 18 yaş altı ne zaman dışarı çıkacak, izin günleri ne zaman? 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

11:00'de başlayan 15-20 yaş arası sokağa çıkma izni saat kaçta bitecek?  18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman iki güne çıkacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan corona virüs kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirler arası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurdu. 1 Haziran itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar da saat 22.00’ye kadar olmak şartıyla hizmete başlayacak. Turizm tesisleri, plajlar, milli parklar, müze ve ören yerleri, gençlik kampları ve kıraathaneler de 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun zamandır sokağa çıkma yasağı olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için de açıklamalarda bulundu. Peki 18 yaş altı ne zaman dışarı çıkacak? 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

15-20 YAŞ ARASI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ SONA ERDİ

11:00'de başlayan sokağa çıkma izni 15:00 itibariyle sona erdi.

18 YAŞ ALTI NE ZAMAN DIŞARI ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz ve 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak. Yani ikili sistem yok. Artık bunu teke indiriyoruz açıklamasında bulundu. 18 yaş altı çocuklar ve gençler 2 Haziran ve 5 Haziran tarihleri  arasında sokağa çıkabilecek.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (7 Temmuz 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber