Geri Dön
Gündem19 Mayıs resmi tatil mi, sokağa çıkmak yasak mı? 19 Mayıs'ta marketler açık mı, kapalı mı?

19 Mayıs resmi tatil mi, sokağa çıkmak yasak mı? 19 Mayıs'ta marketler açık mı, kapalı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 4 günlük sokağa çıkma sınırlandırılmasıyle ve hangi tarihlerde olacağı ile ilgili açıklama yaptı. 19 Mayıs tarihine yaklaşırken resmi tatil olup olmadığı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki 19 Mayıs tatil mi, kaç gün tatil olacak?

19 Mayıs resmi tatil mi, sokağa çıkmak yasak mı? 19 Mayıs'ta marketler açık mı, kapalı mı?

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bilgi verdi. 19 Mayıs tarihine yaklaşırken tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Peki 19 Mayıs tatil mi, 4 gün tatil olacak mı?

4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği açıklamasında 16, 17, 18, 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırması uygulanacağını belirtti.

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmî bayramıdır. 19 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yılda resmi tatil olacak.

MARKETLER AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek..

İstanbul'da parti baskını kamerada!İstanbul'da Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Nijerya uyruklu kişilerin düzenlediği belirlenen partiye baskın düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet