Geri Dön

Bakan Koca 2 Ocak günlük koronavirüs tablosunu açıkladı! İşte yeni vaka ve can kaybı sayısı....

2 Ocak koronavirüs tablosu için geri sayım devam ediyor. Her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar ile duyurulan günlük koronavirüs tablosunda iyi gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylar içerisinde 30 binli vaka sayılarının açıklandığı tablodan 15 binli rakamların altına inildi. Dün açıklanan son tabloya göre vaka sayısı 12.203 olarak açıklandı. Vaka sayılarında yaşanan artış hasta sayılarına da yansıdı ve uzun bir aranın ardından açıklanan tabloya göre hasta sayısı 2 binli rakamların altına indi. Peki 2 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı mı? Kaç yeni vaka ve can kaybı var?

Bakan Koca 2 Ocak günlük koronavirüs tablosunu açıkladı! İşte yeni vaka ve can kaybı sayısı....

Koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabı üzerinden duyurulmaya devam ediyor. Son dönemde hızla artan vaka sayılarının ardından Kasım ayı içerisinde yeniden yasaklar geri gelmiş ve yasakların etkisi ile birlikte vaka sayılarında da gözle görülür düşüşler yaşanmaya başlanmıştı. 30 binli sayıların ardından koronavirüs tablosunda gözle görülür düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Dün açıklanan son tabloya göre 158.103 test yapılırken Vaka sayısı ise 12.203 olarak duyuruldu. Peki Türkiye'de son 24 saat içerisinde kaç yeni vaka ve can kaybı var?

2 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

2 Ocak koronavirüs tablosuna göre 149.218 yeni test yapılırken 11.180 yeni vaka sayısı açıklandı. Açıklanan son tabloya göre hasta sayısı 1.713 olarak duyurulurken hayatını kaybeden hasta sayısı 202 olarak açıklandı. İyileşen hasta sayısı ise açıklanan son tabloya göre 11.672 olarak duyuruldu

Hastalarda zatürrre oranı % 3,8 olarak açıklanırken Yatak doluluk oranı %49,1, Erişkin yoğun bakım doluluk oranı %68,1, Ventilatör doluluk oranı %36,2, Ortalama temaslı tespit süresi 9 SAAT, ve Filyasyon oranı %99,9 olarak duyuruldu

2 Ocak'ta açıklanan son koronavirüs tablosunun ardından yapılan toplam test sayısı 24.811.888, Vaka sayısı 2.232.035, Vefat sayısı 21.295, Ağır hasta sayısı 3.764, ve son olarak iyileşen hasta sayısı 2.126.432'a ulaştı.

Bakan Koca 2 Ocak günlük koronavirüs tablosunu açıkladı İşte yeni vaka ve can kaybı sayısı....

 

Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktıTUSAŞ ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar geliştirmeye devam ediyor. Daha önce pek çok araç geliştirmiş olan TUSAŞ'tan yeni bir hamle geldi. İnsansız ve elektrikli taarruz helikopterinin fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet