Geri Dön
Gündem20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı, saatleri kaç? 20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi günler?

20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı, saatleri kaç? 20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi günler?

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler arasında 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların kısıtlaması da bulunuyor. Ramazan ayına yönelik yeni tedbirlerin alınması bu yaş aralığındaki kişileri meraklandırdı. 20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı, saatleri kaç? 20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi günler? soruları artış gösterdi. Peki 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için herhangi bir değişiklik var mı?

20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı, saatleri kaç? 20 yaş altı - 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi günler?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son genelgede

"Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilecek olup 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir."

bilgisi yer almıştı. Ramazan Ayı'na yönelik yeni tedbirlerin gündeme gelmesiyle birlikte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağında değişiklik oldu mu merak ediliyor.

20 YAŞ ALTI - 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, SAATLERİ KAÇ?

65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı vatandaşlar 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir.

DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

- 65 yaş üstü ve 20 yaş altına dönük sokağa çıkma saatlerinde değişiklik yapılabileceği de belirtiliyor.

Vaka ve ölüm sayılarının azaltılması amacıyla ramazan ayı tedbirlerini görüşecek olan Bilim Kurulu’nun bugünkü tavsiyeleri doğrultusunda yarın toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınabilecek yeni önlemler değerlendirilecek.

Yeni gelişmeler belirlendiğinde haberimizin içeriğini güncelleyeceğiz.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet